Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zaczyna mi sie delikatnie slizgac sprzeglo po CHIPIE


dzimny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie wydaje mi sie ze zaczyna mi na wysokich biegach delikatnie slizgac sprzeglo.
Silnik to 2.0TDI BPW 140 po chipie na ok 170KM

I moje pytanie tyczy czy do tego oznaczenia silnika moge wsadzic jakas mocniejsza tarcze sprzeglowa... bo chyba wystarczy wymienic sama tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może z NM trzeba troche zejść bo sprzęgło dostaje po tyłku . albo http://www.sprzegla.com/glowna/sprzegla-samochodowe-regeneracja-tuning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może z NM trzeba troche zejść bo sprzęgło dostaje po tyłku . albo http://www.sprzegla.com/glowna/sprzegla-samochodowe-regeneracja-tuning.html

Czy wystarczy sama tarcze mocniejsza zrobic... ? czy cale kpl. sprzeglo z dociskiem... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszło mi wymienić sprzęgło..

z racji przebiegu wymienie chyba całość/komplet.

jak się mają w Waszych b6 sztywne koła z valeo?

jakaś różnica w dźwięku? nie dzwoni? przy gaszeniu silnika nie trzepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza ori obita kevlarem + docisk z BRD i napewno bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie jestem na etapie wymiany sprzegła i bedzie nowy dwumas zregenerowany docisk i tarcza ori obita kevlarem izobaczymy jak to bedzie smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie jestem na etapie wymiany sprzegła i bedzie nowy dwumas zregenerowany docisk i tarcza ori obita kevlarem izobaczymy jak to bedzie smigac

ogólnie ludzie chwalą kevlar także powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzikowski chyba tez obija ja robiłem to w Bielsku Białej w firmie Aaronex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docisk mam orginalny z brd tylko zregenerowany niestety nie da sie tego docisku wzmocnic za obicie tarczy kevlarem i regeneracja docisku zapłaciłem 280zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docisk mam orginalny z brd tylko zregenerowany niestety nie da sie tego docisku wzmocnic za obicie tarczy kevlarem i regeneracja docisku zapłaciłem 280zł

To cena Super....

Jak dlugo czekałes na to ?? Bo wiąże sie to z przetrzymaniem samochodu na warsztacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto postawiłem rano do mechanika po południu miałem juz wyciagniete sprzegło zawiozłem do firmy aaronex tarcze i docisk na drugi dzien musiałem im przywiez nowy dwumas wiec dowiozłem dwumasa kazali mi godzinke poczekac i gotowe zawiozłem wszystko mechanikowi na drugi dzien auto juz miałem do odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże kotleta :]

Kolego Tazio jak tam po dłuższym czasie spisuje się tarcza obita kevlarem z AARONEX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam AVF, miałem to samo po programie,

wymiana dwumasa na nowy, plus tarcza obita kevlarem u Skoczylasa za 150zł chyba, tarcze mam podwójnie sprężynowaną od 2,5 tdi nie pamiętam już jakiego, a docisk został stary bo był ok.

obecnie 165 KM/375nm rok już latam na takim zestawie i bardzo sobie chwale,

sprzęgło jeśli chodzi o komfort jeżdżenia, i użytkowania jak seryjne.

Edytowane przez ZAPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dopadło mnie slizgajace sprzęgło.

mam kit Valeo, sztywne, ok rok czasu, do tej pory było ok.

mam program, ale nie slizgalo od samego początku. Dopiero od jakiś 2 miesięcy na 4biegu, teraz też na 5.

Pytanie: niby na gwarancji, bo rok jeżdżenia, ale jak to ugryźć. Dawać auto do reklamacji? Uziemie się na dwa tygodnie (czas rozpatrzenia reklamacji), czy wyjąć tarczę i obić kewlarem?

Albo może uda mi się kupić samą tarczę z kitu Valeo, odd ać do obicia i szybka podmianka?

No i niestety z gwarancji d*pa, chyba już minęła, ale i tak jeśli zdejmie tarczę i okaże się ze jest przygrzana to reklamacji by nie uwzglednili.

Teraz nie wiem, czekać az zacznie slizgac na całego i potem wymienić na jakieś mocniejsze?

Czy wyjąć tarcze i oddać do obicia kewlarem? Wytrzyma to?

Edytowane przez tygrysek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...