Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Moja pierwsza Audica


KamilDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tydzień temu zakupiłem moją pierwszą audicę A4 B8 2009rok. Silnik 2.0 TDI CR 120konny podobno modowany na 170. Muszę pojechać na hamownie i rzeczywiście zobaczyć wykres. Póki co wymieniłem sobie płyny i filtry, auto sprowadzone z niemiec 3x kluczyk i książka serwisowa. Auto ma przejechane 181tyś km. Posiada jakies delikatne ryski jak każdy użytkowany samochód, nie są widoczne na pierwszy rzut oka trzeba się przypatrzyć, świszczy też troche pasek rozrządu jednak po popsikaniu wd-40 świszczenie ustaje, możliwe że do wymiany będzie rolka.

Jeżeli chodzi o elektronike to wydaje mi się, że jest to dość uboga wersja Audi Concert. Jednak mi to w zupelności wystarczy :) jedynie z czym mam problem to ustawieniem sredniego spalania, komputer pokazuje tylko ile km moge zrobić na aktualnym poziomie paliwa. Poniżej dam takie wstępne zdjęcia które zrobiłem dla Pani ubezpieczyciel :) mam nadzieję, że będzie mi długo służyć.

Pozdrawiam Kamil.

xmm9lg75.jpg

7sgd5ety.jpg

5ik25jf6.jpg

vdfm8jlu.jpg

Edytowane przez KamilDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to planuje zmiane alufelg na 18stki. Tylko mam nowe letnie oponki i troche szkoda mi ich dlatego postanowiłem przeletać jeszcze ten sezon (auto aktualnie ma '16, kupiłem dodatkowo zimówki o takim rozmiarze)

druga sprawa troche ubogi komputer pokładowy, mało funkcji jednak jest to podobno do odblokowania i pewnie będę musiał wymienić manetke od wycieraczek (brak przycisku na koncu) a może się szarpne i wymienie na kolorowy - czas pokaże

Co do wyglądu to nic mi więcej nie potrzeba, folie strzele na tylne szyby. Jeżeli chodzi o dynamike to nie mam się do czego przyczepić mi w zupełności wystarczy (dla jednego 140-170km to wystarczająco a dla drugiego zabawa zaczyna się od 200km) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz manetke bez przycisku to znaczy ze nie wyświetla spalania. Ale tak jak piszesz do odblokowania to jest po zakupie manetki. Warto przy okazji tempomat jak nie masz. Udanego rezania ;) uwazaj bo wciąga:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mowilem ,, żadnych zmian, nic w tej nie zmieniam, i tak jest fajna" ale z czasem...... zdanie sie zmieniło ;) powodzenia , pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mowilem ,, żadnych zmian, nic w tej nie zmieniam, i tak jest fajna" ale z czasem...... zdanie sie zmieniło ;) powodzenia , pozdro!

Zgadzam się w 100% z kolegą. To się tak tylko niewinnie zaczyna................. :whistling::eusathink::shock3::D

Jeżeli myślisz o 18-stkach zobacz moje zimowe, może będą szukały nowego właściciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mowilem ,, żadnych zmian, nic w tej nie zmieniam, i tak jest fajna" ale z czasem...... zdanie sie zmieniło ;) powodzenia , pozdro!

Zgadzam się w 100% z kolegą. To się tak tylko niewinnie zaczyna................. :whistling::eusathink::shock3::D

Jeżeli myślisz o 18-stkach zobacz moje zimowe, może będą szukały nowego właściciela :)

Ładne te 18stki :) pomyślimy pomyślimy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil za male jak do b8 uwierz , jesli nie chcesz szalec kup 19'' uwidocznisz kolo bardziej wrzucajac jakies fajne springi np h&r auto siadzie lekko nabierze fajnego wygladu. Polecam taka opcje :) a na dalsze mody sie pomysli ...... hehh ;):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę sprawe, fajnie że się wypowiadacie :) to moje pierwsze takie auto i zawsze wydawało mi się, że 18stki to olbrzymy - wczesniej jezdzilem Toyota Yaris pewnie dlatego hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pod koniec roku 19 cali i wcale nie żałuję, autko wygląda o wiele lepiej a i komfort znośny :) no ale jak lubisz dupsko wozić na pływająco to lepiej 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18" to rzeczywiście olbrzymy, ale np w Polo albo Fabii. ;) W duzej mierze wszystko rozbija się o całkowitą średnicę koła, a ta w a4 jest naprawdę spora więc i 18 czy 19" nie wydaje się być przesadą. Kiedyś podobnie myślałem, ale zmieniłem zdanie jak zobaczyłem A8 kuzyna na 20" i stwierdziłem że jakieś małe te felgi a on do mnie że rzeczywiście 20" musi na zime zostawić a na lato 21" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealna felga żeby w 10 sekund utopić kilka stówek przejeżdżając rantem po krawężniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealna felga żeby w 10 sekund utopić kilka stówek przejeżdżając rantem po krawężniku :D

jak sie umie mądrze jeździć to sie nic nie utopi :) sądzę iż mając takie fele (tej wielkosci, z rantem i jakosciowo dobre) to każdy uważa i obchodzi sie jak z jajkiem ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhmmm... oczywiście po 12 godzinach jazdy, zmęczony ledwo trzymający się na nogach będziesz uważał na felgi parkując pod blokiem. Jesli tak potrafisz to Ci zazdroszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorek taki ciemny grafit :D na fotkach jest dzień po myjce, jednak po kilku dniach o takiej pogodzie wyglada troche gorzej:D jak będzie fajna pogoda to chyba wybiore się na polerke z dokladnym czyszczeniem wnetrza (pranie środka itd.) po tym filmiku widze, że 19tki to troche przegięcie przynajmniej dla mnie:D 18tki dla tego samochodu będą wsam raz.

Parasolek niby fajny ale jak to mówia inni "goły" - podstawowa wersja, mi to w zupełnosci wystarczy a bajerki przyjda z czasem :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...