Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Majówka 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich podróżników ;)

Na weekend majowy chciałbym zwiedzić Pragę i stąd moje pytanie- ma ktoś jakieś sprawdzone noclegi w tym mieście? Standard nie musi być jak w hotelu 5*. Zależy mi na schludnym pokoju dwuosobowym. Cena max 100zł/os/noc. Wujek google coś tam wyszukał ale chciałbym poznać wasze opinie i sprawdzone miejsca na temat noclegów jak i zwiedzania Pragi ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja w samej Pradze nocowałem raz niedaleko lotniska, ale nie polece miejscówki. Zobacz na booking.com Często korzystam z tego portalu i sobie chwalę.

Co do zwiedzania to sama przyjemność. Zostaw auto pod hotelem i śmigaj komunikacją miejską (metro).

Do zobaczenia starówka i Hradczany + obowiązkowo polecam zjeść w drodze po schodach na Hradczany ten ich słodki zawijaniec (dzwonek, nie pamiętam jak się to nazywa). Wrzuc w telefon TripAdvisor'a a dowiesz sie gdzie zjesc smacznie i dobrze.

Pamiętaj, że na drogi szybkiego ruchu potrzebujesz winiety. Kupisz za gotówkę w Czechach lub u nas przy granicy. Możesz kupić też w każdym punkcie PZMOT.

Szerokości i udanej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) noclegi już zarezerwowane więc tylko czekać na nadejście maja. A jak jest czeskimi polismenami, upierdliwi tak jak na Słowacji czy jakoś w miarę bez stresu da się jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem kontaktu z policja czeska. Raczej nie przepadaja za polskimi kozakami , ktorzy nie patrza na ograniczenia (wiem z opowiesci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety kupisz na pierwszej lepszej stacji paliw - w jednej części wpisujesz nr rejestr. Nie bądź frajer raczej trzymaj prędkość obowiązującą (+max 10 km/h). Do końca nie wiem jak jest respektowane posiadanie żarówek zapasowych - bo to jakieś chore jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...