Skocz do zawartości
IGNOROWANY

swist powietrza i inne.


scania1213

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, jak w temacie mam mały problem.

Jadąc na jakimkolwiek biegu, słychać swist zasysanego powietrza, niczym w f-16.

Wszystkie rury posprawdzane zaciski też, ale gdy na biegu jałowym silnik pracuje na 2000 obr. I rusze ic na bok, słychać jak zaciagane lub wypychane jest powietrze. Dodam, że ic na dole jest w oleju.

Teraz moje pytanie, czy mogła zrobić się dziura w IC? Co prawda silnik nie ma kopa, ale to przez czujnik przeplywki.

Natomiast tego dźwięku raczej nie powinno być.

Ew. Ktoś mógłby podać kody, przez które sprawdzę szczelność na VAGU? ( np. 003 itp)

Nie znam ich, bo dość nie dawno zakupiłem kabel do diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam wąż u dołu intercoolera, albo obluzowany albo przerwany, pewnie za Tobą jest niebieska chmura? No i uzupełnij profil.

@edit
nie doczytałem, że sprawdziłeś, ale mimo wszystko sprawdź jeszcze raz te dwa u dołu, no i może jakiś błąd sie na vagu pokaże.

Edytowane przez eaglent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że ten u dołu to tylko tak z grubsza sprawdziłem. Chyba będę musiał na kanał pojechać. Ale dzięki za podpowiedź.

Dym idzie, bo w nocy gdy auto za mną jedzie to to widać, i to nie mało go leci, i praktycznie na każdym biegu i nawet przy małych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem to samo, z tym, że u mnie po prostu obejma puściła i zsunął się, u Ciebie może się przerwał, warto sprawdzić. A dym to tylko potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie doładowania sprawdzisz w bloku 011 :) jak słyszysz f-16 to na 100% masz nieszczelność :) dopasuj jakąś puszkę (np po wd-40) w łącznik przy kolektorze ssącym tak aby zatkała dolot i od strony turbo też coś dopasuj aby mozna było dmuchnąć kompresorem tak aby powietrze nie uciekało bokami i na 100% znajdziesz dziure w dolocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko mozna wsadzić pistolet sprężarki w rure od filtra i uszczelnić szmatą, jak duza dziura to tez usłyszysz. Jesli chcesz zrobić to profi to są nawet specjalne przystawki do pistoletu od sprezarki do takich testów.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...