Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lasera RNS-E na nowy


edguy86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nowy laser z tej aukcji http://www.marktplaats.nl/a/auto-diversen/accessoires-navigatiesystemen/m888395327-laser-rns-e-lens-loopwerk.html?c=8c285449651fa109c354bbabe740c1b&previousPage=lr

Wszystko zmontowałem jak należy, jednak jest mały problem, RNS-e czyta tylko oryginalne płytki. Czy mam jeszcze coś ustawić ?? Lub może skalibrować laser ale nie ma opisu jak to zrobić. Czy może ktoś pomóc ??

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem kiedyś koledze laser w rnsie i po wymianie nie wymagał żadnej kalibracji, od razu czytał płyty beż problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś g...y laser nic nie trzeba zmieniać kalibrować przestawiać wymieniasz i ma działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj nowego tylko odeślij ten niech oddają kase może laser jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odesłaniem może być mały problem. Czy te kody na taśmie od lasera maja jakieś znaczenie ?? Może to wina mechanizmu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanizm nie ma tu żadnego znaczenia laser jest marnej jakości lub uszkodzony

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam komunikat źle włożona. Wydaje mi się, a prawie jestem pewien, że laser był używany. Skontaktuję się ze sprzedawcą. Jeżeli to nie pomoże kupię ten z aukcji powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja tego typu oznacza martwy laser lub źle nagraną płytę

Wysłane z mojego GT-I9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich objawach wychodzi na to, że laser który kupiłeś jest uszkodzony luba bardzo kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomocne odpowiedzi. Kupię nowy laser i podmienię. Dam znać co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomocne odpowiedzi. Kupię nowy laser i podmienię. Dam znać co dalej.

Pewnie jesteś świadom co robisz ale kontrolnie zapytam: nagrałeś płytę z booking type DVD-ROM?

Btw - jeżeli wymieniasz laser bo stary nie czyta Ci nagrywanych płyt z mapą to wg mnie tańszą i szybszą opcją jest zakup tłoczonej "kopii zapasowej" za 150 pln... Działa jak ori płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mithrindil - płyta działała wcześniej i jestem pewien, że to wina lasera, byłem u znajomego holendra, który ma własnie takie tłoczone płyty. Jednakże też nie działały, laser był po prostu używany i wiązka odczytuje tylko CD. Gość, który mi to sprzedał wie o co chodzi bo własnie straciłem z nim kontakt. Po prostu wyrolowali mnie.

Więc tak:

Kupiłem nowy laser z aukcji powyżej i wszystko działa jak należy. W razie jakichkolwiek pytań piszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...