Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ARG Dziwne odgłosy z kolektora


organista177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżo po wymianie całego rozrządu wraz z napinaczem łańcucha i łańcuchem, wszystkich pasków, przepływki oraz sondy lambda... Po około 3 tygodniach od wymiany zauważyłem 'klepanie" z okolicy kolektora,(link do filmu: https://www.dropbox.com/s/tr6yafa6ewh8jmi/VIDEO0009.mp4?dl=0 ) na pewno nie jest to napinacz (wcześniej klepał inaczej), jak myślicie, co to może być ? dodam że na vag-u pokazało mi błąd z czujnika G62 temp płynu chłodzącego co raczej przyczyną nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz ,że to nie napinacz? To, że wcześniej był inny objaw nic nie tłumaczy. Dla mnie to brzmi mało optymistycznie. Ja dla świętego spokoju sprawdziłbym ustawienie wałków względem siebie (16 oczek , strzałki na pierwszych od napinacza mostkach i bla bla) oraz całego rozrządu. Przy okazji luknij czy pasek jest dobrze napięty.


Tak z ciekawości to jakiej firmy wrzuciłeś łańcuch i napinacz? Jak jakiś febi/swag to obstawiam go na 90%. Padają często i po 3 dniach. Ogólnie trzymam kciuki żeby nie okazało się, że zawory już się z tłokami spotkały. No ale bez paniki. Zazwyczaj okazuje się, że to jakaś duperela.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odmę masz szczelną ?? Psiuknij w jej okolice plakiem i zobaczysz czy silnik szaleje :) Na napinacz mi nie wygląda bo napinacz inaczej słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma odma do tego? Moja była rozwalona i była cisza. Ten dźwięk to grzechotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz oryginalny kupiłem(...) a lancuch jakiś zamiennik. Odgłosy napewno nie są z napinacza bo to słychać (wcześniej ewidentnie sie tlukl) Dodam że klekotanie jest tylko czasem, przeważnie jak pocisne na wysokich obrotach, staje podnoszę maskę to słychać. Jak jadę spokojnie to wszystko ok cicho i równo pracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem ten temat, trust me to napinacz nic innego nie ma prawa tak grzechotać no chyba, że szklanki ale to bylby troszku inny dźwięk - jeśli się myle to mnie poprawcie :) , z ciekawosci ile kosztowal ten ori napinacz + lancuch zamiennik?

uzupelnij profil poprawnie albo popraw temat, bo kod silnika w profilu ADR Ci pokazuje a w temacie piszesz o ARG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt samego napinacza 1400 + łańcuch 120 . Dziwne, odgłosy ewidentnie z prawej strony silnika no i przedtem na VAG-u bład nastawnika rozrządu a teraz tylko czujnik temp. Jak to jednak to, to mnie chyba szlag trafi... Niby mam gwarancje na wszystko ale za robociznę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moc spadła?

Właśnie wzrosła, ale wymieniałem przepływościomierz i sonde lambda bo tez były walnięte więc moze przez to. Jak jest rozgrzany to naprawde sobie radzi, szybko wkręca sie na obroty jedyne co zauważyłem (ale to moze efekt kierowcy - właściciela) jak jadę np na 3 biegu i nie chce ani rozpędzać ani zwalniać tylko utrzymać obroty i prędkość to tak jak by podszarpywał ale tak delikatnie ze to mogą być poprostu dziury w drodze(albo gumy nalewki...) prócz tego jadę 50km/h na 3 biegu puszczam gaz i zamiast płynnie zacząć hamować silnikiem to czuś delikatne szarpnięcie (wczesniej jezdziłem 1.9 tdi i tak nie było, może tu poprostu tak jest, wszak nie jest to jakoś mocno odczuwalne i denerwujące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdziłeś jak pisałem wyżej ustawienie wałków i rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdziłeś jak pisałem wyżej ustawienie wałków i rozrządu ?

Ja nie sprawdzę, muszę jechać do mechaniora ale skoro zakładał wszystko na nowo to myśle że powinno być ok, albo poprostu pojadę do innego.... Najgorsze jest to ze jutro mam 800 km trasy w jedną strone do Szkopów i nie wiem co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem. Nie jechać tym autem chyba ,że lubisz kapitalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk z drugiej połowy filmiku to jakby rozwalona szklanka. Trudno ocenić. Podjedź do innego mechaniora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy masz napinacz powiedz może że SWAGA bo u mnie wytrzymał 3 dni i szlak trafił go i kupiłem w serwisie 2400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy masz napinacz powiedz może że SWAGA bo u mnie wytrzymał 3 dni i szlak trafił go i kupiłem w serwisie 2400 zł

Kolego znalazłeś przyczynę? U mnie jest dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...