Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziura w tłoku ... co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam dziurę w tłoku napierwszym garku..

Panowie pytanie takie czy remontowac silnik?

Czy kupić nowy silnik z nowszego modelu cdyc?

Czy ktoś ogarnia takie tematy z forum?

Opublikowano

Poszukaj drugiego motoru. Najlepiej żeby był jeszcze w aucie do testów. Wtrysk lał,że dziura sie zrobiła czy jak?

Opublikowano

Drugi motor tak jak kolega napisał. Silnik ma byc w aucie i minimun 14 dni gwarancji.

Opublikowano

Najpierw sprawdź czy ktoś Ci przełoży i odpali motor na EDC16, potem wszystko dobrze policz bo tanio nie będzie.

Na forum jest jedna osoba która ma CCWA lub CCW w B7 na 16stce.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

Znalezienie silnika w takich opcjach jakpiszecie graniczy z cudem.ja nic niemogę znaleź.

Czy ta osoba robiła sobie przekładke?>

Tak kupiłem z uszkodzonymi wtryskami z niemiec prosto ze serwisu...tzn jezdził chwilę i zaraz sie rozleciał.

Opublikowano

Sprawdź co dokładnie padło i może go jakoś ożywisz. Pomierz blok i wał. Nowe panewki główne i korbowe , nowe pierścienie. Do tego remont głowicy. Trochę się uzbiera ale wiesz co masz

Opublikowano

Ja się nie dziwie bo nigdy nie widziałem takiej oferty, to nie jest 1,9tdi / 1,8t.

3.0 z B8 nie wsadzisz ot tak sobie do B7, musisz wiedzieć co z osprzętu zostaje stare a co przekładasz i co najważniejsze silnik pracuje na EDC17 a Ty musisz go uruchomić i zestroić na EDC16 (podobno przez pompę CR). Więc celujesz raczej w tunerów i to nie byle jakich a nie mechaników.


Pytanie czy ożywanie ma sens, i tak musi kupić wtryski.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Bezsensu. Tylko szukanie takiego samego motoru na EDC16 albo remont posiadanego.

Opublikowano

Na pewno ?

Po za tym wypadałoby wyjaśnić w jakim stanie jest obecny motor, co dostało przez lanie wtrysku, jak rozrząd i inne pierdoły. Jeśli do zrobienia ma tylko wtryski + rozrząd to już bym starego rumpla nie remontował.

Na dzień dobry 10k

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

Silnik w stanie bardzo dobrym.

Sprężanie na cylindrach równe.

tylko 1 cylinder dziura -brak ciśnienia

auto serwisowane w niemczech do końca 214580km

osobiście odbierałem go odniemca przez serwis audi.

wtryski leją 3 szt 3 ledwociągną wiec do wymiany

spoko mozna nie remontować tylko gdzie kupić dobry i sprawdzony albo na chodzie.....znacie jakieś kontakty ?

może cośmacie?kogoś polecacie? jaka kolwiek pomoc jest potrzebna.

Opublikowano

Kupisz i niewiadomo co włożysz. Ja bym remontował.

Opublikowano

Jak jest w takim stanie (dobrym) to tylko remont.

Opublikowano
  • Autor

Remont....mówicie

a jest ktos tutaj na forum co ma dojscia do ri gratów z rabatami?

zeby od niego odkupic

Opublikowano

Pisz w dziale kupie oraz do naszych forumowych handlarzy typu Dzik itp.

Opublikowano
  • Autor

ok...panowie dzieki za wszelka pomoc

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

U mnie 3 tloki wypalone zero kompresji na 3 tlokach... mialem padniete 3 wtryski i 3 na padnieciu wymienilem komplet 6 wtryskiwaczy zrobilem jakies 3 tys km i silnik padl... pewnie juz tloki byly podpalone i juz bylo zapozno jak zmienilem wtryski... tak to jest jak polscy mechanicy sie gowno znaja.. wsadzili nowe wtryski i jedz pan dalej...:/

Opublikowano

A program jakiś był wgrany, czy seria?

Opublikowano

a co ma do tego program ?

Opublikowano

Mówią, że najpierw się ogarnia wtryski żeby były dobre, a dopiero potem podnosi moc. Nie pierwszy przypadek na polskich forach, gdzie na starych wtryskach jest ok, a po zmianie jakaś lipa.

Opublikowano

To jest temat o dziurze w tłokach !

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.