Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wstawienie KATA 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Panowie przymierzam się do wstawienia KATA, kupując auto nie miałem go, moje pytanie ... czy opłaca się ? :) Silnik 1.8 PB ;)

Opublikowano

Witaj, ja też kupiłem 1.8t AEB z wybitym wytłuczonym katem i kupiłem kata z wkładem metalowym, warto. Zupełnie inna praca silnika, cichszy, spaliny są przyjemne, wcześniej aż drapało w nosie i gardle a smród spalin żona w kuchni czuła, teraz inna bajka. Myślę, że warto, i się opłaca choćby ze względu na stacje diagnostyczne, policje, zdrowie i środowisko. Kata kupiłem używanego z alle.... za 200 zł z przesyłką i długim kawałkiem rury bo moją ktoś brzydko spawał i pierdziała.

Edytowane przez kabanos78

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za opinię :) Ja kupiłem auto z wstawioną rurką, chcę ją zastąpić KATEM. Właśnie chodzi mi też o dźwięk, na pewno się polepszy, ale też o spaliny, lepszą pracę silnika :) No i mam nowy układ wydechowy, więc bez niego szybciej się pewnie wypala :)

Opublikowano

Każdy wywala katy a wy wstawiacie :facepalm: jeszcze do 18 letniego auta ja nie mam kata a sama puche bo ktos go wybił i jest troche glosniejszy przyznam ale nie az tak by bylo to meczące


na pewno się polepszy, ale też o spaliny, lepszą pracę silnika

bedzie ciszej napewno ale silnik, czy mu to wyjdzie na dobre jak kat zalizie to tutaj bym spekulował ;) a jak wali spalinami to bardziej bym szukał problemu z złym składzie mieszanki

Edytowane przez rhinbac

Opublikowano

rhinbac, tego się właśnie spodziewałem:

Każdy wywala katy a wy wstawiacie :facepalm: jeszcze do 18 letniego auta ja nie mam kata a sama puche bo ktos go wybił i jest troche glosniejszy przyznam ale nie az tak by bylo to meczące


na pewno się polepszy, ale też o spaliny, lepszą pracę silnika

bedzie ciszej napewno ale silnik, czy mu to wyjdzie na dobre jak kat zalizie to tutaj bym spekulował ;) a jak wali spalinami to bardziej bym szukał problemu z złym składzie mieszanki

masz pojęcie o czym piszesz?? czy wiesz co to jest w ogóle reaktor katalityczny? czy wiesz jaką lub jakie funkcje spełnia? czy masz przegląd wbity w dowód rejestracyjny?

Opublikowano
  • Autor

Każdy wywala katy a wy wstawiacie :facepalm: jeszcze do 18 letniego auta ja nie mam kata a sama puche bo ktos go wybił i jest troche glosniejszy przyznam ale nie az tak by bylo to meczące

na pewno się polepszy, ale też o spaliny, lepszą pracę silnika

bedzie ciszej napewno ale silnik, czy mu to wyjdzie na dobre jak kat zalizie to tutaj bym spekulował ;) a jak wali spalinami to bardziej bym szukał problemu z złym składzie mieszanki

dźwięk mi trochę przeszkadza, a na dodatek jak pisałem wstawiłem nowy układ wydechowy i nie chce by wszystko się zbyt szybko wypaliło :) jedni wycinają, inni wstawiają..ile ludzi tyle pomysłów :)

Opublikowano

rhinbac, podyskutujmy


BF10 wyciągnie wnioski

Opublikowano

Ja kiedyś wyciąłem , nawet gdzieś tam leży w garażu. Był czysty , wstawiłem przelotkę i szczerze mówiąc ani koni nie przybyło , ani dźwięk się nie zmienił.

Opublikowano

Silnik atmosferyczny a doładowany to też dwie inne rzeczy i inne dźwięki... dokładnie tak jak piszesz, przyrosty mocy stwierdzone w badaniach na hamowni bez kata i z katem są tak niewielkie, że prawie niezauważalne. to taka różnica jak auto brudne i umyte, wiadomo, że umyta śmiga lepiej:)


A nawoskowane panie...

Opublikowano

rhinbac, tego się właśnie spodziewałem:

Każdy wywala katy a wy wstawiacie :facepalm: jeszcze do 18 letniego auta ja nie mam kata a sama puche bo ktos go wybił i jest troche glosniejszy przyznam ale nie az tak by bylo to meczące

na pewno się polepszy, ale też o spaliny, lepszą pracę silnika

bedzie ciszej napewno ale silnik, czy mu to wyjdzie na dobre jak kat zalizie to tutaj bym spekulował ;) a jak wali spalinami to bardziej bym szukał problemu z złym składzie mieszanki

masz pojęcie o czym piszesz?? czy wiesz co to jest w ogóle reaktor katalityczny? czy wiesz jaką lub jakie funkcje spełnia? czy masz przegląd wbity w dowód rejestracyjny?

Wiem po co takie urzadzenie jak katalizator jest montowane w samochodach, zarowno z dowodem jak i z samochodem jest wszystko ok bo na przeglady nie jeżdze do "znajomego" emisja spalin napewno jest zmieniona np. u mnie bez katalizatora na gorsza i bardziej szkodliwa tutaj nie ma o czym dyskutowac ale jeśli chesz mnie oswiecic terminem wyżej opisanym przez Cb to chetni przeczytam z niezmierna ciekawoscia Twoj post.

Opublikowano

"Każdy wywala katy a wy wstawiacie :facepalm: jeszcze do 18 letniego auta ja nie mam kata" kolega BF10 zadał pytanie, ja mu odpowiedziałem, że tak, i napisałem " Myślę, że warto, i się opłaca choćby ze względu na stacje diagnostyczne, policje, zdrowie i środowisko." uzasadniłem swoją odpowiedź, teraz Ty uzasadnij swoją...

Opublikowano

Wyrazilem swoja w poscie ktorym napisalem, dlaczego uzywany kupiles, trzeba bylo wsadzic nowy katalizator za sluszne pieniade do auta z ..96r. wtedy bys sie bardziej przyczynil do poprawy stanu naszego srodowiska w "znacznym" stopniu bo jak oboje wiemy uzywany nie oczysci juz tak dobrze spalin jak nowy wiec nadal w pewnym stopniu zatruwamy powietrze.

Opublikowano

Każde auto po modach goni bez kata z DP. i jakoś nikt o środowisku nie myśli , tylko o konikach.

Opublikowano
  • Autor

jednak nadal jestem przekonany do tego, że opłaca się wstawić KATA, nawet do auta 18-sto letniego :) spaliny, dźwięk, dla mnie to wszystko na plus :)

Opublikowano

Odnosnie jeszcze Twojego nowego układu to elementy układu wydechowego raczej koroduja od zewnatrz pod wpływem czynnik atmosferycznych np. w zimie z powodu soli oraz czesto z powodu robienia krotkich tras, wtedy woda z układu dostatecznie nie odparuje i postepuje korozja, nic nie stoi na przeszkodzi jesli chcesz go zamontowac Twoj wybor :wink: pewnie bedziesz brał uzywke wiec zwroc uwage na to w jakim jest stanie jest zebyś nie długo znowu nie zaczynał przygod z aukl. wydech.

Edytowane przez rhinbac

Opublikowano
  • Autor

jeśli KAT to tylko nowy, nie chcę używek :) wiadomo, że czynniki atmosferyczne mają na to wpływ, ale brak KATA również ;)

Opublikowano

Orientowałes sie ile nowy kosztuje bo ceny sa dość różne ? Moj układ jezdzi bez kata juz około 2 lat u mnie a jak go kupilem to juz nie mial kata i jedyne co sprawialo problemy to plecionka, po jej ogledzinach wnioskuje ze jakis pan wiesio ja montował i nie byla długosci jak orginalna wiec postanowilem wlozyc cały element idacy ok kolektora z plecionka i narazie wszystko ok, ale nie wykluczone ze nie glugo cos moze ie posypac ;)

Opublikowano
  • Autor

Jakiś czas jak pytałem to KAT coś koło 400 zł jak się nie mylę :) może trochę więcej :) nie wiem, może ceny się zmieniły :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Na inter cars przedział 500-1500 ;) ja bym wolal te pieniazki przeznaczyc np. na wieksze hamulce ale to moja opinia i na pewno komus sie moze nie spodobac ;)

Opublikowano
  • Autor

Tam zawsze takie ceny :) Każdy ma inne potrzeby ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.