Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prostownik samochodowy.


chris.lkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki prostownik samochodowy możecie polecić. Kwota jaką mogę przeznaczyć to max 200zł., raczej bez rozruchu bo i tak w takiej kasie to raczej mało realne. Prostownik ma służyć tylko i wyłącznie do użytku domowego.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki: http://allegro.pl/blackdecker-prostownik-elektroniczny-bdsbc10a-i5110710938.html

jak za drogo to poszukaj cos innego byle sterowany elektronicznie i nie jakis "no name"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam malutkiego no-name(chyba) ponad 2 lata. I śmiga do teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam takiego bosch-a http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-bosch-c7-wysylka-gratis-i5127470758.html jest droższy niż chcesz wydać ale sam swego czasu złakomiłem się na tańszy który nie napracował się a po jakimś czasie zaczął gotować akumulator i koszty końcowe okazały się zdecydowanie większe.

Edytowane przez rikardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najtańszy, marketowy bottari, kupiony naście lat temu do użytku domowego i ciągle działa :) Jeśli używasz raz-dwa razy w roku to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CTEK MXS 7.0 za 420 zł i nie wiem jaki jest. Auto kupiłem 8 lat temu i siedział w nim akumulator z ASO. Wymieniłem z przezorności 4 lata temu na Centre i nigdy nie miałem kłopotów z odpaleniem auta. Zawsze stoi pod chmurą czasem i tydzień w mrozy. Miesiąc temu elektryk zrobił test tego z ASO bo go zostawiłem i oczy wywaliłem bo jest jak nowy. Więc albo dobry akumulator albo dobry prostownik. Jak akumulator nie trzyma i potrzebujesz w miarę szybko naładować aku do tylko dobry prostownik bo marketowym możesz go tyko połechtać. Moim zdaniem zainwestować w dobry akumulator i prostownik zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostownika używam bardzo sporadycznie, więc i kwota jaką chce przeznaczyć na niego jest raczej niewielka. Ostatni jaki miałem to: http://allegro.pl/cyfrowy-prostownik-12v-24v-do-10a-wielofunkcyjny-i5106005282.htmli powiem szczerze że byłem z niego bardzo zadowolony ale niestety po trzech latach odechciało mu sie współpracy z akumulatorem. Z nie widomo jakich przyczyn po podłączeniu do zasilania zaczął się samoczynnie włączać i wyłączać. wydaje mi się że trzy lata to trochę za mało, tym bardziej że użyłem go dosłownie kilkanaście razy. Zastanawiam się nad BOSCH'em ale C3 (niższa cena od C7), CTEK - bardzo dobre opinie ale i cena konkretna (rozważam nad modelem MXS 5.0).

Edytowane przez chris.lkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTEK ma 5 lat gwarancji. Bosch też dobry. Ważny jest prąd ładowania, powinno być optymalnie jedna dziesiąta pojemności akumulatora. Czym mniej to dłużej będzie ładować co może mieć duże znaczenie jak aku się rozładuje a trzeba w miarę szybko naładować. Wiadomo, cena robi swoje ale coś za coś. Tak jak pisałem, jak jest dobry akumulator to prostownik zbędny. Może jakiś transformatorowy ale np. 10 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z lidla ten nowy model z wyświetlaczem i super daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam lidlowy, ale bez wyświetlacza. Ladowalem kilka razy i bez zarzutu, cena za niego była bardzo śmieszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidlowski jest dobra opcja cena/jakosc.

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...