Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czyszczenie klosza lampy od wewnątrz


koval711

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,czy samodzielnie można wyczyścić klosz od wewnątrz w lampach bixenonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowac przedmuchac powietrzem :) jak nie pomoze to rozklejanie kloszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega rozklejanie klosza,czy można zrobić to samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można, u mnie nagrzewali w koło lampy opalarkami ok. 1min. (200 st.) i szarpneli każdy za jedną cześć i się rozkleiła montowanie w odwrotnej kolejności czyli podgrzanie obu elementów i sklejenie, potrzebne są dwie opalarki. Mi powiedzieli że producent spieprzył lampy, ponieważ przy drugim odpowietrzniku nie ma "fajki" i dlatego szybko się kurzą od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bede musial tego patentu wyprubowac bo mam syf w srodku dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna mi kumpel rozklejał przy pomocy "piecyka" z dobrze izolowanego kartonu ;) gdzieś widziałem film na YT z tym patentem. Pozatym u mnie za roklejenie, czyszczenie i polerowanie lamp nie wyszły jakieś straszne pieniądze wiec może rozważ zrobienie tego u kogoś kto to robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,pytałem trochę na zapas ale myślę że dam to fachowcom to chyba nie są wielkie koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kumpel zrobił dwie za 200 PLN ale tak jak pisałem rozklejanie czyszczenie i polerka, montaż :) to chyba tragedii nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się zapytać czy po polerowaniu klosza nie żółkną lampy mam problem jadąc obwodnicą to słabo świecą jak dla mnie i tak na ciemno jakby były odbłyśniki zabrudzone sadzą.

Lampe demontowałem aby sprawdzić jakie mam żarówki D3S PHILIPS XEN ECO START 9285 301 244 i zastanawiam się czy to są od początku samochodu 2009 ??

Jedna lampa mi gaśnie ale jak włączę i wyłączę światła już jest oki, musze wymienić stronami żarówki aby sprawdzić czy nie przetwornica.

I teraz jaką barwę ma 9285 301 244 ??

I czy po zamontowaniu nowej żarówki jest ogromna różnica w oświetleniu Czy to u mnie wina D3S czy czegoś innego

w lampie jest jeden odpowietrznik a po drugiej stronie go niema tam by trzeba coś wsadzić może gąbkę tak robią na forum a5 z lampami bo do lamp dostaje się piasek ja w moim też tam mam piasek taki jak z plaży.

Bo te lampy świecą mi w całkowitej ciemności jak dla mnie słabo.

Lampy są ustawione dobrze nie świecą po drzewach i wysokość też jest dobra.

Czy ktoś domontował ten wkład z żarówką tam jest 5 śrub ale to przez ten otwór aby dość do soczewki i odbłyśnika z tyłu lampy chyba nie wyjdzie?

Chodzi mi o to aby zobaczyć w jakim stanie jest odbłyśnik ??

I jakie żarówki polecacie z allegro i czy OSRAM można jakoś sprawdzić na stronie tak jak można philips??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...