Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki podłogi.


Away

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Koledzy, czy ktoś brał się za demontaż tapicerki podłogi, mam mały syf po zimię i chciałbym to porządnie wyprać a potem wysuszyć. Chodzi mi co pokoleji demontować, na co zwrócić uwagę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDF Sam Naprawiam podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o wykładzinie wnętrza ? Jak tak to trzeba wywalić fotele, tunel środkowy, odkręcić plastiki po bokach ( progi ) i dywan swobodnie wychodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mówisz o wykładzinie wnętrza ?
Dokładnie! A jak jest w miejscach gdzie są pedały i konsola środkowa- trzeba też ją zdemontować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze lekko pociągnie do siebie, one są delikatnie tak schowane tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś skan "Sam naprawiam" demontażu tunelu oraz w szczególności konsoli środkowej (radio+climatronic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to całe wyciągać ? Nie można w aucie poczyscic ? Ja wyciągiem tylko fotele przednie i wszystko tak doczyscilem ze szok.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A poza tym , znając szczęście to będziesz prał na bardzo mokro , pozalewasz sobie te wszystkie gąbki które stanowią konstrukcje tej wykładziny jak nie dosuszysz to zostanie tam jakaś wilgoć a późnej przekonasz sie czy twoja skrzynka od modułu komfortu jest nadal szczelna w 100% a jak nie to zobaczysz efekt po jakimś czasie . Nie mowię ze nie uda ci sie tego wysuszyć na 100% ale ja bym nie ryzykował . Wyciąganie całego auta troszkę mija sie z cele i pranie na bardzo mokro tez. Polecam fachowca z konkretna maszyna parowa która myje z mała ilością wody nic nie pozostaje mokre zaraz po myciu wiec małe prawdopodobieństwo ze sobie zawilgocis auto. Pamiętaj tez ze demontaż foteli wiąże sie rośniez z kasowaniem błędu po poduszcze wiec jak nie masz swojego kompa to juz kolejne koszty. To tak tyle ode mnie ale radzę uważać;D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale po co to całe wyciągać ? Nie można w aucie poczyscic ? Ja wyciągiem tylko fotele przednie i wszystko tak doczyscilem ze szok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A poza tym , znając szczęście to będziesz prał na bardzo mokro , pozalewasz sobie te wszystkie gąbki które stanowią konstrukcje tej wykładziny jak nie dosuszysz to zostanie tam jakaś wilgoć a późnej przekonasz sie czy twoja skrzynka od modułu komfortu jest nadal szczelna w 100% a jak nie to zobaczysz efekt po jakimś czasie . Nie mowię ze nie uda ci sie tego wysuszyć na 100% ale ja bym nie ryzykował . Wyciąganie całego auta troszkę mija sie z cele i pranie na bardzo mokro tez. Polecam fachowca z konkretna maszyna parowa która myje z mała ilością wody nic nie pozostaje mokre zaraz po myciu wiec małe prawdopodobieństwo ze sobie zawilgocis auto. Pamiętaj tez ze demontaż foteli wiąże sie rośniez z kasowaniem błędu po poduszcze wiec jak nie masz swojego kompa to juz kolejne koszty. To tak tyle ode mnie ale radzę uważać;D

Dzięki bardzo za odzew i porady, ale demontaż jest bezdyskusyjny :naughty: mam tam kilka ciężkich plam no i wilgoć pod dywanikiem kierowcy- zalana gąbka :facepalm: Chce to wyprać konkretną chemią i suszyć nawet tydzień- nie spieszy mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mnie tez to czeka :/ jak juz bedziesz to robic to rob fotki i fotoporade :D przyda mi sie :)
Spoko, będzie fotostory dla potomnych :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...