Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy w 3.0tdi ASB


adaxus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Zaczne od poczatku.

kupilem rok temu 3.0tdi z przebiegiem ori 150tys km. Przy 120tys km wymienione wtryski. Zrobilem softa. Bylo 285km i 560nm. Po 2 miesiacach zapchal sie dpf. Wycialem go i wylacZylem w ecu. Moc nie spadla... pol roku pozniej braklo mi paliwa bo plywak sie zawiesil i nie pokazywal prawdziwej ilosci paliwa... od tamtej pory jakos mniej zwawo samochod chodzi... miesiac temu zapalil mis sie check od przeplywki... sprawdzilem przeplywke i wydawala sie byc ok a blad przeplywki raczej generowal totalnie zawalony sadzą egr. Wyjalem go, wyczyscilem, zaslepilem i wylaczylem w ecu. Przy okazji wyczyscilem caly dolot wraz z kolektorami ssacymi. Potem wjechalem na hamownie... samochod kopcil jak smok i wyplul moc 206km i 450nm. Turbo wstaje plynnie niestety nie tak drastycznie jak powinno jakby bylo sprawne. Podejrzenie padlo jeszcze na zapchanego kata. W tym momencie wlasnie jest zastapiany downpipem ale zastanawiam sie co jak to nie to ? Jak mozna zdiagnozowac co go boli. Co moglbym zalogowac oprocz cisnienia turbo zeby dojsc do usterki ?

pozdro

adaxus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem.zabraklo mi paliwa.pozniej auto nie jechalo i kopcilo. przyczyna byl zacinajacy sie egr. zaczalbym od tanich czesci i podmienilbym przeplywke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale egr juz zaslepiony. Przeplywke nie problem kupic nowa gdybym mial pewnosc ze to ona jest wadliwa. Czesto mi wchodzil w tryb awaryjny przy 3000rpm. Jak ja mozna skutecznie sprawdzic, zalogowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego musisz podmienic ja . albo kupic na allegro ,sprawdzic czy cos pomoglo.jesli nie to masz prawo zwrocic. umowa zawarta na odleglosc.sprzedawca bez problemu przyjmie zwrot.tylko bedziesz mjsial zabulic za przesylke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...