Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiennik 2 Katalizatorów w 2.5TDI


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma ktoś może kontakt do kogoś kto ma do sprzedania zamiennik 2 katalizatorów w silniku 2.5 .

Obszukałem już dużo stron ale nigdzie nie mogę znaleźć rur które rozchodzą się z jednej na 2 rury tak jak na zdjęciu .

Chcę się pozbyć katalizatorów ale nie chce robić fuszerki z dosztukowaniem rur , niepotrzebnym spawaniem . Ktoś coś ??

10966975_923766874321856_1373214494_n.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam się do pytania też chce wywalić ale nie moge nic znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jadę do ostrowa na dorobienie wydechu od Turbo do rozdzielenia na 2 rury także będę mógł się pochwalić w sobotę jak to zdaje egzamin .
Cena jak za dorobienie wydechu śmieszna także się będzie opłacać , kwestia jaki będzie dzwięk :kwasny:

Wywalam 3 katy ( 2 ze zdjęcia i ten co wchodzi bezpośrednio do turbo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego bezpośrednio za turbem to ja nie wywale bo głowa pęknie od buczenia... Ale chętnie posłucham jak to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego bezpośrednio za turbem to ja nie wywale bo głowa pęknie od buczenia... Ale chętnie posłucham jak to chodzi :)

Miało być robione wczoraj ale jeden pracownik zwichnął rękę i na chorobowym do jutra .

Także dopiero na wtorek jestem umówiony .

Czy ja wiem czy głowa pęknie :) jestem dobrej myśli a do tego lepiej tego pierwszego wywalić niż te następne bo najwięcej nagaru się na nim zbiera niż na tych następnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz i nie będzie za głośno to dasz mi namiary na tą firmy :) ale muszę posłuchać w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal katy, końcowy trzyma nie będzie głośno

Edytowane przez iceweed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wywaleniu 2 katów środkowych . Ten przy Turbo został . Efekt hmm a raczej jego brak :)

Jeżeli chodzi o dźwięk to nic się nie zmieniło tak samo jeżeli chodzi o moc . Może dlatego że moje katy przy przebiegu 272+ miały bardzo dobrą przepustowość powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jesteś zadowolony ??? Chciałeś zmienić dźwięk czy po prostu tak jak ja chciałeś wywalić katy?? Puszki wycieli i wstawili przelot ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jesteś zadowolony ??? Chciałeś zmienić dźwięk czy po prostu tak jak ja chciałeś wywalić katy?? Puszki wycieli i wstawili przelot ??

W sumie jestem zadowolony , chciałem wywalić katy bo przy przebiegu 272tyś myślałem że będą w gorszym stanie jak w Dieslu bywa .

Co do dzwięku to też się nastawiłem że będzie lepiej a jest to samo .

Co do samej mocy hmm w sumie może faktycznie trochę lepiej reaguje na gaz .

Katy są wywalone a w ich miejsce jest wsadzony specjalnie dorabiany trójnik łączący 2 rury .

Czas trwania zabiegu w tej firmie to 2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mi namiar prosze na priv do tej firmy,chętnie zrobię to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full przelot (tłumików brak) i jest w środki cicho, bez zmian. Za autem v8 (dość głośno) a furgon dostał niezłego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakiś filmik lub mógłbyś nagrać dźwięk swojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym chętnie posłuchał jak faktycznie na full przelocie to słychać . Najbardziej się obawiam hałasu w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje auto, nie jestem zwolennikiem wycinania katalizatorów, tłumików itd. Filmy są ale ich odzwierciedlenie jest bardzo słabe.

Ogólnie:

  • wewnątrz auta, lekko niżej i tyle, poziom głośności jakby bez zmian, nic nie pierdzi jak w przypadku niektórych tłumików. Wątpię by przeciętna osoba dostrzegła różnicę.

  • Na postoju za autem lekki basowy pomruk

  • pod pełnym butem fajny rasowy pomruk, tak coś ala V8.

Odetnijcie same tłumi i zróbcie sobie test, jak się nie spodoba to back. Mi się dźwięk podoba ale auto przez to za bardzo zwraca na siebie uwagę.

W fabrycznym 3.0 samo usunięcie tłumików dało 20koni 40(albo 60 nie pamiętam) nm, u kumpla też czuć że silnik dostał kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katy wywal wstaw rury alebo wydłyb środek przetnij i pospawaj nie jest głosno nie jest głosniej ja mam dodatkowo usuniety środkowy i nadal dźwiek w środku się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szwajcarii spotykam auta z kompletnymi katalizatorami tylko końcowe przelotowe , daje to bardzo przyjemny efekt.


Naprzykład borla,supersprint,miltek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie odczulem zmian.

Jedynie jak stane z tylu przy tlumiku to slychac bardzo cicho gwizd turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...