Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z obrotami.


Dragon7820

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich . jak w tytule posiadam następujący problem na biegu jałowym auto szarpie i nie równo pracuje po podłączeniu do vag wykazał mi 3 błędy

-516 styki biegu jałowego -F60 przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

-561 dostosowanie (ustalenie ) składu mieszanki przekroczona wartość adaptacji -mnożenie

-575 ciśnienie w przewodzie dolotowym uszkodzenie mechaniczne - BŁĄD SPORADYCZNY .

czy jest ktoś w stanie pomóc rozwiązać mój problem czy muszę się zgłosić do mechanika ??

prosze o pomoc z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F60 masz czujnik przepustnicy tps on jest odpowiedzialny za te objawy do tego sprawdz silniczek krokowy oraz uszczelnij kolektor ssacy demontuj calego rozbierz zloz na kleju do szyb dolna i gorna czesc oraz kup uszczelki na laczenia kolektora z glowicami jakies 12zl sztuka . Z tym tps-em sprawdz kostke bo kable lubia gnic i szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problem a czy byś mógł wyjaśnić jak sprawdzić ten czujnik przepustnicy i ten silniczek ? a i gdzie się znajdują głupie pytanie ale nie miałem z v6 styczności i mogę mieć problemy je znaleść a korektor zrobię w najbliższym czasie i go porządni uszczelnie bo poprzedni właścicie nie dbał o to auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak patrzysz na silnik od frontu to pi miedzy kolektorem a akumulatorem masz przepustnice, demontujesz rure dolotowa czarna potem przepustnice sruby imbus 5 od dolu odpinasz wtyczke jak dobrze pamietam 4_6pinow to jest tps czujnik polozenia przepustnicy po lewej stronie masz wtyczke 4pinowa do czarnego silniczka krokowego sterujacego obrotami ,pozniej linka gazu musisz zdjac. Po wyjeciu masz przepustnice tps i silniczek krokowy na stole ,rozkrec wszystko i umyj popatrz uwaznie ze na tps masz zolta farba zaznaczona pozycie dzialania tps to lepij tego nie krec.umyj wszystko dokladnie zobacz piny wtyczki tpsa i zdemiontuj kolektor poczym uszvczelnij go jak pisalem wczesniej i skladaj w odwrotnej kolejnoksci do rozkladania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jak tylko wrócę z pracy w piątek to się za to biorę a czy przypadkiem po zdjęciu przepustnice nie trzeba jej nastawić za pomoc vag ? i czym najlepiej to czyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki będę pisać co i jak w sobotę , oby pomogł bo autem trzęsie że wytrzymać nie idzie:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie brak bo uszczelki nie mogłem dostać nigdzie :-/ a w delegacji pracuj więc znowu za tydzień :-)

witam ponownie doszedłem co jest z błędem 575 był przerwany wężyk pod pokrywa od dolotu powietrza , tylko że odkryłem następujący problem gdyż zdjąłem ta rurę z plastikiem od przepustnicy w środku był okej zmieszany z płynem chłodniczym , taki jasny i taka piana , co to oznacza ten problem ?

czy to uszczelka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze malo jezdzisz autem .ja teraz w niemczech jestem a4 i po remoncie silnika i ostatnio zauwazylem cos takiego jak ty masz ale wlasnie mam to od tego ze malo jezdze autem i lpg swoja droga uszczelka to nie bedzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :-D już się martwiłem :-P wszystko się uspokoił tylko przegob chyba do wymiany lewy bo przy ruszaniu słychać i jak się doda więcej gazu to już ok , jaki kupić do tego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupywalem drogie i liche sa teraz mam za 70zl juz pol roku dziala ale nie jezdze jakos wolno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrec w lewo na maxa i na wsteczny wrzuc i cofaj w miare szybciej i jak bedzie strzelalo to lewy i z prawa strona taka sama zasada skrecasz w prawo i cofasz:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie , po podłączeni auta pod kompa występuje już tylko jeden błąd

-516 styki biegu jałowego -F60 przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

z resztą już sobie poradziłem tylko ten został , czy może ktoś pomóc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...