Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa oleju 1.8 ADR


piocio83

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,wczoraj nowa pompa trafiła do samochodu

zaraz po odpaleniu zegar wskazał 9 bar,pózniej zszedł na 4 i musiałem zgasić bo manometr był za słabo dokręcony(brak dobrego dostępu) i zaczął ciec olej

silnik chodzi znacznie ciszej i przy odpalaniu nie słychać już napinacza

Długo się nie nacieszyłem,granie wróciło :facepalm:

orkiestra zaczyna swoją grę tak od około 2 tys.obr,pewnie to jednak napinacz

miałem taki dzień że było słychać tylko syczenie,chodził jak nowy,ale tylko przez chwilę

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz pewnie nie trzyma. Jeśli masz zamiar jeździć tym autem wymień go dla świętego spokoju z łańcuchem i tyle. Oczywiście ori ASO. Zamienniki z allegro to katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo napinacz mam właśnie z allegro

łańcuch jest nowy iwisa,ma trochę ponad 10 000 zrobione i napinacz tyle samo i nadaje się na złom,na amelinium. 500 poszło psu w d...e

mam do kupienia febi,warto brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

febi to swag a swag wysypuje się po kilku dniach. Wszyscy przed nimi ostrzegają. Tylko aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso? a sam czemu tak się broniłeś przed zakupem w aso? :)

spójrz na to

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-audi-vw-skoda-1-8t-20v-i5274199096.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja broniłem się przed zakupem w aso? Coś Ci się chyba pomyliło bo ja jeszcze napinacza nie wymieniałem i od początku planuje jego zakup w aso. Tym bardziej, że mam tańszą wersje bez wtyczki.

To ogłoszenie w linku co ma przedstawiać? Bo na pewno nic wartego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aso? a sam czemu tak się broniłeś przed zakupem w aso?
spójrz na to
NAPINACZ ĹAĹCUCHA ROZRZADU AUDI VW SKODA 1.8T 20V (5274199096) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Może kolego nawet taniej kupić sobie taki napinacz od chińczyków bez marży dla pośredników. Koszt z poniższej aukcji niecałe 300zł, darmowa wysyłka, co prawda idzie jakieś 3 tygodnie, ale dochodzą.

http://www.aliexpress.com/item/Timing-Chain-Adjuster-Tensioner-058109088-For-VW-Golf-Jetta-Passat-Audi-A4-1-8TT-058-109/32224138788.html

Tylko to jest wywalanie kasy w błoto. Nie ma co się oszukiwać, skoro ASO sprzedaję te napinacze za ponad 2 tysie, to nikt o zdrowym umyśle nie będzie sprzedawał takich napinaczy na allegro za mniej niż 25% ceny i to w dodatku z łańcuchem i uszczelką (nawet jak to są zamienniki to około stówki kosztują pewnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dać ponad 2 tysiaki za napinacz,to ja już wolę kupić 2 silniki to zawsze któryś będzie ok :decayed:

a tak poważnie to sam nie wiem co boli ten mój motor im wyższe obroty to bardziej gra, tak od 2000 do 3000 obr na 1-2-3-4 biegu na 5 tak jakby ciszej

dzwięk do 2000 obr jest taki jakby tam V siedziało anie 1,8 :)

że nikt tego nie regeneruje,tak jak pompy wtryskowe,czy turbiny?

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj jeszcze trochę a na pewno będziesz musiał zmienić silnik. Jak dla mnie to już jest załatwiony. Co do silników. To co z tego, ze taki kupisz skoro będzie już miał powyżej 250 tyś i napinacz na śmietnik. Używka odpada , nowa podróba odpada , zostaje tylko aso. Nie wiem jak jest w Twoim roczniku ale w moim 96 jest napinacz bez wtyczki i kosztuje normalne pieniądze w aso. Ten z wtyczką lasuje mózg. Nie wiem czemu jest aż taka różnica w cenie. Rozumem 200-300zł ale nie ponad tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety mam ten z wtyczką :(

dzisiaj odkryłem ciekawą rzecz,otóż na tym napinaczu wyjętym z auta mam nr 078109088C

a ten nr. odpowiada prawemu napinaczowi od silników 2.4 i większych i co Wy na to?

a producentem jest SWAG

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to albo co rusz podnoszą ceny albo zależą one od oddziału. W tamtym roku ktoś za 1700 ściągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zwalałem dekiel na jeszcze ciepłym silniku i łańcuch mam napięty jak plandeka na żuku,napinacz ugiął się może 1mm jak go naciskałem

tylko strasznie słychać szklanki wydechowe,a raczej 1 lub 2 pukają

chyba zmierzę mu jeszcze raz ciśnienie może nowa pompa szwankuje


Witam. Jestem przed wymianą napinacza i łańcucha w silniku 1.8 ADR. Szukam sprawdzonej firmy która to produkuje. Wiem tylko , że Swag robi dobre łańcuchy a napinacze mają jakąś wadę i potrafią wysiąść po 3 dniach. Na allegro można dostać zestawy Febi łańcuch + napinacz za ok 400-450 zł (wersja 96r. czyli bez wtyczki i zmiennych faz rozrządu). Z kolei znalazłem sklep który ma za 400zł pseudo oryginały. Zarzekają się , że to 100% oryginał z aso. Przysłali mi dokładne zdjęcia , wszędzie są znaczki audi ale nie wiem czy to o czymś świadczy. Widziałem już podobne po 199zł na necie a to na bank podróbki. Doradzicie coś? Ktoś wymieniał już to i zrobił większy przebieg żeby potwierdzić , że jest ok? pseudo oryginał czy Febi? ASO odpada bo taki komplet pewnie ponad tysiaka kosztuje. Z góry dzięki.

Aso? a sam czemu tak się broniłeś przed zakupem w aso? :)

spójrz na to

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-audi-vw-skoda-1-8t-20v-i5274199096.html

Ja broniłem się przed zakupem w aso? Coś Ci się chyba pomyliło bo ja jeszcze napinacza nie wymieniałem i od początku planuje jego zakup w aso. Tym bardziej, że mam tańszą wersje bez wtyczki.

To ogłoszenie w linku co ma przedstawiać? Bo na pewno nic wartego zakupu.

no i co sam sobie zaprzeczasz

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i kiedy napisałem, że aso odpada? Od kiedy jestem na forum pisze, że napinacze i łańcuchy do nich kupować tylko w aso. Ten śmieć z linku który podałeś nie jest oryginalny. To zwykła podróba ze znaczkami jak każda inna z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...