Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupuje Audi Jaki silnik wybrać ?


MowilaZeMa18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozglądam się po mału za kupnem Audi a4 b5/b6 (bardziej b6) posiadam około 14tys. Jaki model polecacie i jaki rocznik. Który z silników najlepiej zakupić a który omijać ? Oczywiście musi być Q no i moc myślę że minimum 1.8t. LPG czy Tdi ? Spalanie nie więcej niż 9/100km przy spokojnej jeździe oczywiście.

Liczę na waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kultura i cisza to 1.8t a jak robisz długie trasy i smród oraz klekot Ci nie przeszkadza to 1.9tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak musi być Q i masz 14kPLN to szukaj B5.

9/100 - to raczej odpuść 1.8T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8t w trasie przy spokojnej jeździe mieści się w 9 bez żadnych problemów. Z kumplem jechaliśmy jego B6 tylko, że w ośce to komp przy ok 110-120 bez deptania pokazywał 7.5-8.2

No mając taki budżet to raczej B5 w ładnym stanie. B6 w takiej opcji w jakiej szukasz to już raczej 18-20tyś za ładną. No chyba, .że coś bitego lub w gorszym stanie wtedy do 15 jest spory wybór.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Szukaj najlepiej 1.8t AJL 180km w Q. Bajka się jeździ. Do 15 tyś kupisz coś raczej w nienagannym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie zupełnie odpuść sobie b6, bo jeszcze się zniechęcisz do marki :). Poświęć lepiej trochę czasu na poszukiwania ładnej B5 a w takiej kwocie powinieneś znaleźć nawet polifta z dobrym wyposażeniem. Co do silnika to z dostępnych jednostek benzynowych tylko w trasie prawdopodobnie uda Ci się zejść poniżej tej granicy 9l, chyba że zakupisz z lpg lub w instalację zainwestujesz. Z TDI ja osobiście mogę polecić AFN - był też dostępny w Q i w budzie po lifcie. I pamiętaj nie śpiesz się ;) i nie ulegaj emocjom - to najgorszy doradca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszy mi się więc mam czas na poszukiwanie. Co lepiej 1.8 150km czy 180km ? Jak że spalaniem ? Patrze ze bardzo ciężko o takie modele znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 jest sporo a 180 już trochę mniej. Spalanie pewnie podobne. Od Ciebie zależy co wolisz. Jak lubisz sie czasem pobawić choć trochę a nie chcesz ładować kasy w nowy program do 150 szukaj ajl 180. Czy 150 czy 180 to i tak bdb znoszą gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie chyba najlepiej a4 b5 1.8 ajl 180km + quattro. Tego będę szukał ciężka droga przede mną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie bierz AEB 150km w super stanie. Szukaj igły w tej kasie. Miernik sobie załatw , niech ktoś obcykany jeździ z Tobą oglądać auta itp. W tej kasie przy B5 możesz sobie powybrzydzać.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale póki co przypoluje za 180km jeśli nie dam rady znaleźć nic sensownego to wezmę się za 150km

A co z rocznikiem ?

I występują w 1.8 180km w sedanie ? Bo jak wpisuje allegro itp to ani 1 sztuki same kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam, że rocznik to ostateczność. Możesz trafić igłe 96r albo złoma z 2000. Jak znajdziesz ładny stan i wszystko będzie ok to zrezygnujesz bo jest np przed liftem? Bezsensu. Patrz na stan a jak trafisz przy okazji coś z polita to też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu Ci powiem, że sedana chyba nie widziałem w 180km. Zazwyczaj avanty ale czy były sedany nie mam pojecia. Poszukaj w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz avanty ładniejsze :grin: Jak nie ma ajl szukaj AEB 150km. Tych powinno być juz opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej wolę sedany jednak :D

Są ajl parę sztuk. I chyba tylko kombi albo to albo sedan 150km

A co myślicie o silnikach benzynowych ponad 1.8 ? Oczywiście interesuje mnie LPG wiecie jakie spalanie i jak się trzymają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...