Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem ze skrzynią biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzałem, nic nie ślizga :)

Opublikowano

Podepnij vaga i przywróć ustawienia fabryczne w sterowniku skrzyni.

Potem zrób adaptację pedału gazu.

Do tego potrzebna pełna wersja vaga albo vcds.

Jak bede na kompie to dopisze jak to wszystko zrobić :)

Wysłane z mojego GT-I9100

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Nie miałem niestety ostatnio za wiele czasu.. ale teraz bede miał vaga i spróbuje to zrobić, a powiedzcie mi jeszcze, dałem w grudniu do mechanika auto na wymianę oleju i teraz zauważyłem, że jakimś cudem starczyły mu 3 litry! Nie sądzicie, że to o połowę za mało? Może stąd te problemy..

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Podepnij vaga i przywróć ustawienia fabryczne w sterowniku skrzyni.

Potem zrób adaptację pedału gazu.

Do tego potrzebna pełna wersja vaga albo vcds.

Jak bede na kompie to dopisze jak to wszystko zrobić :)

Hey, mógłbys dopisac jak to zrobic mam Vaga 409 pełna wersja

Edytowane przez R4ZOR

Opublikowano

1)

Kodowanie - wymuszenie trybu:

-sportowego
-ekonomicznego
-DSP on/off ("uczenie" się sterownika do stylu jazdy)

Wchodzimy w diagnostykę skrzyni - recode - i wpisujemy kodowanie:

Coding

000?x: DSP Mode (Dynamic Shift Points)
0 = DSP active (uczenie się stylu jazdy włączone)
1 = DSP inactive (uczenie się stylu jazdy wyłączone)

000x?: Transmission Mode (tryby skrzyni):
0 = Factory Mode (Adaptive Transmission Mode) - fabryczne kodowanie
1 = Force Economy Mode (lower Shift Points) - ekonomiczne
2 = Force Sport Mode (higher Shift Points) - sportowe

Common Settings (ustawienia wspólne, przykłady):
00000 = Factory Mode
00011 = Econonmy/Touring Mode (tryb ekonomiczny bez DSP)
00012 = Sport Mode (tryb sportowy bez DSP)

Jeśli chciałbyś tryb sportowy z włączonym DSP to musisz zmienić kodowanie na 00002

Wiedz że wtedy sterownik będzie zapamiętywał styl jazdy, jeśli masz ciężkiego buta to skrzynia będzie przełączać biegi dość wysoko - o ekonomicznym spalaniu zapomnij.

2)

Po zakodowaniu skrzyni wejdź w Adaptację.

Na kanale 00 klikasz "Test", a następnie Save (przywracanie ustawień fabrycznych sterownika skrzyni)

3)

Adaptacja pedału gazu:

Kluczyk w położenie włączenia, silnik WYŁĄCZONY. Nie dotykaj pedału gazu.

[select]
[02 - Auto Trans]
[basic Settings - 04]
Grupa kompletu do "000"
[Go!]
Pedał gazu do podłogi.
[Done, Go Back]
Puść pedał gazu.

(zauważ że dopiero po wyjściu z adaptacji puszczasz pedał gazu)

Opublikowano

000?x: DSP Mode (Dynamic Shift Points)
0 = DSP active (uczenie się stylu jazdy włączone)
1 = DSP inactive (uczenie się stylu jazdy wyłączone)

000x?: Transmission Mode (tryby skrzyni):
0 = Factory Mode (Adaptive Transmission Mode) - fabryczne kodowanie
1 = Force Economy Mode (lower Shift Points) - ekonomiczne
2 = Force Sport Mode (higher Shift Points) - sportowe

W miejsce x wpisujemy 1,2 lub 3 ?

Edytowane przez R4ZOR

Opublikowano

W miejsce x wpisujesz 0, 1, 2

Najlepiej zakodować sterownik na 00001 czyli tryb ekonomiczny z DSP

Wysłane z mojego GT-I9100

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Przed lub w czasie przeciągania drugiego biegu gwałtwonie wzrastają obroty (o jakies 100-150rpm)?

U mnie w AG4 tak jest przy zmianie z 2 na 3 ( ale nie zawsze , tylko przy spokojniejszej jeździe ) oraz druga sprawa przy gwałtownym hamowaniu z większej prędkości czasem czuc uderzenie przy redukcji . Praktycznie gdy juz auto jest zatrzymane nagle czuć uderzenie jakby skrzynia dopiero redukowała na 1

Przedwczoraj zmieniałem znów olej statycznie i zakodowałem skrzynie tym razem 00000 tryb fabryczny. Jest duuuużo lepiej niż poprzednio na ekonomicznym , juz nie zmienia twardo z 2 na 3

Edytowane przez R4ZOR

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.