Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All B7] car audio do B7


boneso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! chcialbym poradzic sie Was forumowiczow na temat naglosnienia w Audi a4 model B7.Otoz widzialem ze auto posiada standardowe radio audi concert z tym naglosnienie glisniki przednie tylne drzwi i jeden podluzny glosnik w polce tylnej. Mam pytanie co mozna pozmieniac,czy wymieniac glosniki czu audi gwarantuje dobre brzemienie i firme glosnikow? zmieniac radio? zakupic wzmacniacz skrzynie?poradzcie ,jestem kompletnym laikiem.Pozdrawiam[br]Dopisany: 12 Październik 2008, 21:44_________________________________________________mozna jakas pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał Audi z tego rocznika będzie miało zadowalajacą jakosć dzwieku :good: chyba ze jesteś jakims audiofilem i ci nie wystarcza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem kompletnym laikiem

Fabryczny zestaw radia Concert, ośmiu głośników i subwoofera w bagażniku, gra całkiem przyzwoicie. Myślę, że powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy przerabialem temat z naglosnieniem w audi B7. Na poczatek zostal wymieniony radioodtwarzacz na przecietny dzwiekowo JVC i poprawa bylo slyszalna odrazu - nawet przez wlasciciela. W nastepnej kolejnosci zostal podlaczony wzmacniacz + skrzynia basowa z glosnikiem o srednicy 25cm i znowu znaczaca poprawa , i znowu slyszalna takze przez wlasciciela. Niestety subwoofer z glosnikiem 25cm w skrzyni bas refleks firmy JBL zasilany wzmacniaczem z podobnej polki nie dawal sobie rady wiec zostala podjeta decyzja o wymianie jednego i drugiego. B7 w wersji sedan posiada dosyc szczelny bagaznik i powstaje problem przedostawania sie basu do kabiny. Aby to poprawic zostal zdemontowany fabryczny subwoofer podwieszony w tylnej polce i naszym oczom ukazal sie niewielki , plaski glosniczek z komora rezonansowa , ktory w aucie tej klasy mial odpowiadac za subbas. W tym przypadku odpowiadal tylko za szeroki usmiech na naszych twarzach. W kolejnym etapie zostana wymienione glosniki , ktore beda podlaczone pod niewielki wzmacniacz.

Podsumowujac: wymiana fabrycznego radioodtwarzacza na cos w przedziale cenowym 500-700 zl przynosi poprawe dzwieku ale jednoczesnie ukazuje niedostatki mocowe i dzwiekowe fabrycznych glosnikow (przynajmniej tak bylo w tym przypadku) ; demontaz i podlaczenie przecietnego subwoofera przynosi wyraznie slyszalna poprawe ale w/g mnie z powodu dobrze odizolowanego bagaznika przydalby sie troche lepszy komplet (wzmacniacz + subwoofer) niz zastosowane w tym przypadku - sadze ze przeznaczenie na to kwoty 1100zl w zupelnosci wystarczy.

To ze jest to auto ze srednio-wyzszej polki wcale nie musi oznaczac ze system audio zostanie do tej polki dopasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam w sobotę Alpinę 9855R, potem głośniki + Sub JBL Gt12 + Orion 3002. Mocy na subie pod dostatkiem 300 RMS :) Jakoś powinno chulać, fabryczny Concert 2 DIN już mnie wnerwia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam w sobotę Alpinę 9855R, potem głośniki + Sub JBL Gt12 + Orion 3002. Mocy na subie pod dostatkiem 300 RMS :) Jakoś powinno chulać, fabryczny Concert 2 DIN już mnie wnerwia :evil:

no posłucham sobie w niedziele na spocie jak to gra juz nie mogę się doczekać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boneso, wizualnie nie zmieniałem nie licząc innego felunku ale nadal na 16", na dniach zmieniam zawiaz na śrubę FK z regulacją twardości no i może w przyszłym roku 18'' z Audi TT's, po za tym nic więcej nie robię (audio jw.)

Co do grania, nie oszczędzaj bo się wściekniesz - ja sprzęt mam z poprzedniej fury a Alpina nawet nie za wysoki model ma super dźwięk więc warto wydać kilka stówek na dobry sterownik i głośniki (600 PLN na przód) wtedy gra dosyć dobrze.[br]Dopisany: 15 Październik 2008, 14:54_________________________________________________Madas26 na razie zmieniam sterownik i ori głośniki, w listopadzie podepnę resztę, myślę, że kopara opadnie wszystkim na spocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się mówi, emulator CAN 400 + usługa, głośniki 600 + usługa, montaż 3 wzmacniaczy i okablowanie pewnie sam zrobię bo doświadczenie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skóry, z wygłuszniem zobaczę po wymianie głośników ale chyba nie bedzie konieczne. Alpine 9855R dostaniesz za 1500-2000, super radyjko, głośniki 400-600 za dobre markowe, ja wsadzam Dego, wzmacniacz pod Sub kupiłem za 1500 ale Orion zmienił serię i pewnie w podobnej cenie dostaniesz nowszy model, 4 kanałowy Orion ok 800 zł, Sub nie wiem, mam JBL za ok 800 w skrzyni. Kondensator powyżej 1 F pewnie ok 300 zł. www.audiocomplex.pl popatrz może coś u nich znajdziesz ciekawego. Temat car audio nie ma końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz robicie Audio lepsze niz seryjne to raczej proponowałbym wygłuszyć jednak drzwi tym bardziej jesli głosnik tam bedzie napędzany wzmakiem :gwizdanie: wtedy sie odczuje kolosalną róznice w jakosci dzwieku a bez wygłuszania to szkoda kasy na takie głosniki drogie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostro? moim zdaniem słabo :>

że tak zaczne, WYGŁUSZENIE TO PODSTAWA bo inaczej nie ma sensu zmieniać głośników...

radio alpine, jak kupować to tylko i wyłącznie model 9812...

co do wzmacniaczy, jeśli ktoś chce naprawde dobry zestaw, i nie ma mu szkoda aż tyle kasy to radze kupić u-dimension Junior 4 kanałówke, i podłączyć do niego przedni zestaw w bi-ampingu, albo jeżeli są i ktoś chce podłączyć głośniki z tylnich drzwi to zamiast bi-ampingu wpiąć się w tył

jakość gwarantowana bo junior to naprawde mega jakość

jeśli mowa o bagażniku, jak to bywa w A4 i ogólnie z tego typu autkami sedan problem jest z przedostaniem się basu do środka auta, natomiast klapa gra swoją piosenkę, radze do bagażnika albo 25cm minimum 300 RMS w skrzyni zamkniętej, albo to samo w bass-reflex lecz to zależy od rodzaju słuchanej muzyki

i do napędzenia takiego suba wystarczy 2 kanałówka, np. U.S. Amps XT 800.2 i w mostku sobie poradzi

jeśli mowa o kosztach to tak mniej więcej:

radio 1200zł

przód coś z DEGO, PB, RAINBOW, AUDIO SYSTEM ok.600 zł

tył zależy jak kto chce, i jak to wygląda w B7 ale też +/- 600zł bo nie powinno być głośników w drzwiach z tyłu :)

wzmak JUNIOR 1000 zł

wzmak do suba U.S Amps 800 zł

sub sama skrzynia 200 zł plus głośnik ok. 600 zł

okablowanie 500 zł - może zabraknąć

wytłumienie 500 zł -może zabraknąć

ceny oczywiście mniej więcej, bo zależy gdzie kupujemy, czy dostaniemy rabat, i czy kupimy lepsze, albo gorsze komponenty

oczywiście jeśli sami robimy to nie płacimy aż tyle...

była mowa o wzmaku Orion, tak bardzo dobry, ale czy warto inwestować aż tyle kasy? tego typu wzmacniacze bardziej nadają się do napędzania baaardzo odpowiednich, czyt.mocnych subwoferów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, hmm co do Alpiny, akurat ta mi się spodobała i została polecona przez mistrzów tj. audio Complex z Poznania, Orion napędza skrzynię z JBL GT 12 250 RMS :):) jest niezłe boom, co do zestawu na przód to właśnie rozważam Dego lub TEC + wzmak Rockford Fosgate, jak to w życiu każdy trochę inaczej wybiera :) co do wygłuszenia to nie powiedziałem kategorycznego nie :)

Tapicerkę mam czarną z dekorami szczotkowane alu.

Pozdro [br]Dopisany: 16 Październik 2008, 11:20_________________________________________________boneso czytaj w moim wątku : http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_alpine_9855r_w_b7_w_koncu_udalo_sie_zainstalowac-t49474.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie podepnę się pod temat bo również szukam informacji jak pozmieniać audio w B7 aby lepiej grało bo obecnie to dramat wg.mnie. Mam podstawową wersję nagłośnienia, ale duża navigację, której nie chciałbym ruszać - link do mojego auta ze zdjęciami (mam go od 5 dni :naughty:) http://otomoto.pl/audi-a4-3-0-tdi-quattro-tiptronic-C6986561.html

mogę wydać na zmiany max 3000 zł i jestem laikiem jeżeli chodzi o car audio :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...