Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t AEB po sporych modyfikacjach - prośba o analizę LOGów (szarpie, przerywa, faluje na wolnych)


mecenas666

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

serdecznie proszę o analizę logów dynamicznych mojego autka. Trochę o samochodzie: kupiłem go kilka miesięcy temu, samochód przeszedł szereg modyfikacji wykonanych przez poprzedniego właściciela. Z tego, co mówił, auto ma ok. 300KM (nie wiem, ile ma w rzeczywistosci... Co udało mi się ustalić: FMIC, przepływka w obudowie od VR6, turbo Garrett GT2860, cały układ wydechowy z nierdzewki o dużym przekroju, zawór blow off properfekt - wiem, ze mogą z nim być problemy, ale z tego, co zauważyłem, jest to hybryda). Na początku wszystko było OK. Aktualnie pojawił się problem, który stopniowo narasta.

OBJAWY:

- falujące wolne obroty i słyszalne wypadanie zapłonów (wahnięcia silnikiem)

- silnik potrafi wpaść w drgawki, które trwają od 5 do nawet 15 sekund, ewidentnie silnik nie pracuje na wszystkie cylindry, czuć w tym czasie nieprzepaloną benzynę (pojawiają się głównie przy okrążaniu ronda lub przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i wbijaniu na luz - często, albo przy bardzo mocnym deptaniu - rzadziej, ale tez się zdarzało). Spalanie w normie.

- dość późno wstające turbo (ale to może kwestia takiego a nie innego zestrojenia, mocnego buta czuć dopiero od ok. 3000obr)

- po odjęciu gazu i ponowny wciśnięciu czuć telepnięcie (nie zawsze), po zmianie biegu na wyższy w pierwszej sekundzie potrafi go lekko przydławić i zamulić, ale zaraz zaczyna iść normalnie

- samochód raczej ma pełną moc, nie jest zamulony, turbo pompuje ponad 1,5bar (chociaż wydaje mi się, że zaraz po kupnie pompowało lepiej, ale może to kwestia objeżdżenia i tylko sobie tak wmawiam)

LOGI:

- GRUPY 002 + 007 http://vaglog.pl/log_208572.html

- GRUPY 002 + 013 http://vaglog.pl/log_208574.html

- GRUPY 002 + 025 http://vaglog.pl/log_208575.html

CO PRÓBOWAŁEM ZROBIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE I MOJE OBSERWACJE:

- zmieniłem świece na nówki sztuki - zero poprawy

- odpinałem przepływkę - wowczas turbo pompuje max. 0,5 bar, auto jest zamulone, ale drgawki wystepują nadal

- odpinałem sondę lambda - też żadnych widocznych zmian

- kupiłem jedną nową cewkę BERU i zamieniałem miejscami ze wszystkimi po kolei (żadnych znaczących zmian, a po powrocie do stanu poprzedniego jest chyba nawet gorzej). Wiem, że wymiana 1 cewki nie jest miarodajna, ale nie chciałem pakować kasy w 4 nowe sztuki nie wiedząc, czy to w nich tkwi problem. Stąd właśnie prośba o analizę logów.

- przeglądałem wszystkie wężyki podciśnienia i złączki, wczoraj znalazłem pęknięty wężyk przy N75, naprawiłem, ale zero zmian. Sam N75 z wyglądu jest trochę pordzewiały, gdy odpinałem go na wolnych obrotach nie zauważyłem żadnych zmian. Poza tą 1 nieszczelnością więcej nie zauważyłem.

- moje podejrzenia skłaniają się ku cewkom lub modułowi zapłonowemu, ewentualnie coś z przepływką lub programem (chociaż wówczas powinny dziać się dziwne rzeczy od samego początku) , ale to gdybanie...

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez mecenas666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po logach to masz jakies 185km a nie 300:D


napisz do gregor10 ogarnie CI ten temat napewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zacznę od straszenia - jeśli będziesz butował nadal może dojść do tego że silnik będzie nadał się tylko i wyłącznie na złom.

2. Logi w przypadku AEB i tego typu modyfikacji nie powiedzą nam NIC , ani nie doprowadzą w ten sposób do zdiagnozowania przyczyny problemu.

3. Jedyne co mogę powiedzieć na 100% że masz spalanie stukowe , korekcja zapłonu przekracza norme.

Najlepiej jechać z tym autem do tego kto to stroił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zacznę od straszenia - jeśli będziesz butował nadal może dojść do tego że silnik będzie nadał się tylko i wyłącznie na złom.

2. Logi w przypadku AEB i tego typu modyfikacji nie powiedzą nam NIC , ani nie doprowadzą w ten sposób do zdiagnozowania przyczyny problemu.

3. Jedyne co mogę powiedzieć na 100% że masz spalanie stukowe , korekcja zapłonu przekracza norme.

Najlepiej jechać z tym autem do tego kto to stroił.

I tu jest najwiekszy problem - nie wiem, kto to stroil... Bylbys w stanie polecic mi kogos na Pomorzu, kto moglby zerknac w ten bajzel? Poki jeszcze chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa.... to Twoje pudło ostatnio widziałem i zastanawialem sie kto tak zdrowo zyebał auto :facepalm:

Podjedz jutro do mnie to zobacze co masz nayebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ktorej moge podleciec?

PS. To pudlo wygladalo jeszcze gorzej jakis czas temu... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem od 9-tej

wiesz jak nas znalesc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczailem na google maps, chyba dam rade :) Pytac o kogos konkretnego? Wpadne jakos kolo 10-11, moze uda nam sie ogarnąć tego smietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń pół godziny przed wyjazdem

EDIT

Silnik ma seryjne wtryski, zapetlaja sie i wypadają stuki.

ale powiem Wam ze zapie....ala strasznie :kox: :kox: :kox:

Przy ok 3000obr/min turbo ladnie wstaje a potem tylko ogien z d...y

Czuc grubo ponad 250kM :kox: :kox: :kox:

na przeplywce faktycznie sa takie przeplywy ale to wszystko zasługa 3" przeplywki od VR6tki

jutro zmienimy czujnik wody na ori oraz termostat bo slabo sie grzeje i podziałamy dalej z tematem :wink:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne wtryski to maks ~200 km bezpiecznie przy zdrowej pompie.... przy 200 km miałem AFr ~12 a tu ...... Chyba nie chce wiedzieć jaki jest, sprawdźcie kompresje bo mam przeczucie że góra już popłynęła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poplynelo. Motorownia zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie? Te zjeby to kosmos znosza naprawde. Dobrze ze ja na swoje eksperymwnty mam Aeba. Jak ktos zrobil taki setup to i upalal. Ciekawi mnie rzebieg Afr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFR piz*owaty, przy bucie sonda ledwo co pokazuje.

jutro zapodamy 460-tki/3bar od Rovera Turbo i zobaczymy co sie bedzie wówczas działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł nowy termostat i ori czujnik wody, auto od razu zaczeło inaczej sie grzac.

Kolega dostał zadanie zakupu wtryskiwaczy od Saaba ktore wchodzą P&P pod ori listwę a jutro ma umówione spotkanie w Turboelicie Gdańsk okreslenie zakresu prac nad autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki założyłeś termostat??? sam stoję teraz przed wyborem do swojego, zazwyczaj dla innych idzie vernet bo chcą taniej. Kumplowi ostatnio do 1.8T taki zamontowałem i trzyma elegancko 92 -93 stopnie u mnie jest 88- 87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat Gates z oringiem 19zł

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...