Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ściągacz do ramion wycieraczek


dragon44

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś polecić jakiś porządny profesjonalny ściągacz do ramion wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, jeżeli potrzebujesz do jednorazowego ściągnięcia ramion to wystarczy 2-3 dni wcześniej popsikać WD-40 i Coca-Cola i ramiona same schodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym modelu da się dojść ściągaczem do łożysk. Ramiona czasami się moczą po tydzień w WD-40 i nie daje rady, szczególnie te z tylnych klap są upierdliwe :) Ściągacza używam dość często, do tej pory kupowałem z firmy Yato, ale w ciągu roku wykończyłem 4 takie, więc pora na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba wtedy czyms sobie pomoc, ja mialem pozyczony wielki sciagacz, i podkaldalem kawalek blachy zeby chwycilo :) Wlasnie te dedykowane do wycieraczek sa liche i szybko padaja, dlatego ja w takie cos nawet nie inwestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie mogłem ściągnąć ramion wycieraczek aby je pomalować w mojej B6,

próbowałem różnych sposobów, podchodziłem kilka razy do nich i nic psikałem wd-40 szarpałem mocowałem się z nimi podważałem nic nawet nie drgnęły...

kupiłem ściągacz 5-tkę to łożysk dwu ramienny i plastyk zaś wadził przy próbie zainstalowania na ramionach,

byłem już w trakcie zamawiania ściągacza specjalistycznego ale dziś korzystając z wolnego zrobiłem sam owy ściągacz w warunkach domowych metodą prób i błędów :)

zeszło bez żadnych problemów ramiona dosychają sworznie co prawda z góry tylko zasmarowałem bo po wyglądzie nie było sensu ich demontować elegancko śmigają i tak :)

gumy w stanie bardzo dobrym chroniące sworznie wróciły z powrotem na swoje miejsce znalazł się przy okazji wąż odpowietrzający akumulator więc mogłem ściągnąć ten co dorobiłem własnej roboty sugerując się na B5 :)

oto zdjęcie owego wynalazku :

image.png.53857c14aa1757451cd99a2f721f6007.png

do jego wykonania użyłem starego klocka hamulcowego i dwóch podstawek pralki dociętych w widoczny sposób śrubę i kilka nakrętek,

może komuś się przyda w przyszłości jako zdjęcie podglądowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...