Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypalanie DPF


PiterEL

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się aktywować. Obroty skończyły do 1500 wszystkie wentylatory na full. Na to wychodzi za w okolicach 1000 to nie jest wypalanie. Za paręnaście minut wrzucę parametru filtra przed wypaleniem i po wypalaniu

Przed wypalaniem:

http://fotoo.pl/show.php?img=966633_dpf.jpg.html

Po wypaleniu:

http://fotoo.pl/show.php?img=966634_dpf-po-reg.jpg.html

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty na poziomie 1000 sa tylko po to zeby filtr za bardzo nie ostygl, w taki spobos nie da rady za wiele wypalic.

Fajnie ze sie udalo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko zastanawiam się jak uniknąć przebywania stanu oleju. Jak mam obroty ok 1000 i musze zgasić auto to lepiej od razu czy czekać te ok 10 min...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają parametry przed wypalaniem i po wypaleniu ? Jak kondycja filtra ?

A ty jaki masz motor u siebie (oznaczenie)? I czy tobie jak nie czekasz nie przybywa oleju ?

Ja to już nie wiem bo na tym bagnecie nie wiem co i jak... Bo jest mokry trochę ponad siateczka na samym dole później delikatnie nie mokry, i znów dalej mokry... Ale dalej to chyba jest od tego że jest mokry jakby tunej prowadzący bagnet... sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jak wyglądają parametry przed wypalaniem i po wypaleniu ? Jak kondycja filtra ?

Wartosciami w gramach nie ma sie co przejmowac dopoki nie sa bardzo wysokie >25g, wg serwisu glownym wskaznikiem zuzycia DPF jest zawartosc oleju ktora widzisz w grupie 34. Teoretyczna wartosc maksymalna to 0,175 litra, jednak maja ludzie wiecej i jezdza bez problemu. Tutaj bardzo duzo zalezy od tego jak auto bylo jezdzone itp, nie ma stalej reguly.


A ty jaki masz motor u siebie (oznaczenie)? I czy tobie jak nie czekasz nie przybywa oleju ?

Ja mam CBBB, u mnie minimalnie ubywa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ma ktoś jakieś pomysły ? I czy orientujecie się czy w seacie, audi i innych serwisy robią aktualizacje oprogramowania ? Czy maja co jakiś czas jakieś aktualizacje ?

Tak, są. Nawet przez kilka lat po zakończeniu produkcji danej jednostki silnikowej. Na forum A2 użytkownik Pink Floyd, który pracuje w ASO (chyba), zrobił porównanie między softem seryjnym a ostatnią aktualizacją i zmiany są znaczące. W skrócie w efekcie było +5% do mocy i NM oraz minus 0.5l w spalaniu. I to dla prostego silnika jak 1.4 benzyna z pośrednim wtryskiem.

Dla współczesnych diesli może być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś pomysły ? I czy orientujecie się czy w seacie, audi i innych serwisy robią aktualizacje oprogramowania ? Czy maja co jakiś czas jakieś aktualizacje ?

Tak, są. Nawet przez kilka lat po zakończeniu produkcji danej jednostki silnikowej. Na forum A2 użytkownik Pink Floyd, który pracuje w ASO (chyba), zrobił porównanie między softem seryjnym a ostatnią aktualizacją i zmiany są znaczące. W skrócie w efekcie było +5% do mocy i NM oraz minus 0.5l w spalaniu. I to dla prostego silnika jak 1.4 benzyna z pośrednim wtryskiem.

Dla współczesnych diesli może być jeszcze lepiej.

Spotkalem sie z calkowicie odwrotnymi opiniami, jednakze dotyczyly one duzo nowszych silnikow niz 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Seacie na aktualizacji softu... i jest problem bo nie zrobili. Problem opisuje w tym temacie:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/313696-aktualizacja-oprogramowania-sterujacego-silnika-problem/#entry4431780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...