Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie rozmiar opony na oryginale felgi 17 s-line 7,5 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

205 55 R 16 oryginał audi :P

Opublikowano

205/55 215/55

Opublikowano

Odnośnie mojego moda będzie 9 ramienna s line 7.5 17 cali et 35 i na to gumka 225 45 R 17 :banan:

Opublikowano

205 55 R 16 oryginał audi :P

a to dziwne bo kalkulator z rozmiaru 205/55 R16 podaje na R17 rozmiar 225/45

215/55 R16 zamiennie na 235/45 R17 :)

013a5e0ae9d9e427med.jpg

Edytowane przez Quattro B6

Opublikowano

Nie robisz przeliczenia z 205/55/16 na odpowiednik 17", tylko jako podstawę bierzesz 235/45/17 i od tego sprawdzasz odpowiedniki.

Opublikowano

Miałem na zimę założony 205/55 R16 i z tego wynika że to zły rozmiar :( Bo na lato fabrycznie mam 235/45 R17 :)


Nie robisz przeliczenia z 205/55/16 na odpowiednik 17", tylko jako podstawę bierzesz 235/45/17 i od tego sprawdzasz odpowiedniki.


Tak to wygląda z 205/55 R16 i z 215/55 R16 na R17 :)

13a3af120fb83409med.jpg

Opublikowano

Dobry miałeś rozmiar na zimę. A jakie masz na wlepce?

Opublikowano

różnica średnic w % :

205/55 R16 na 235/45 R17 - 1,77%

215/55 R16 na 235/45 R17 - 0,06%

Opublikowano

Quattro B6, tutaj masz moją wlepkę. Jak widać, oba rozmiary na 16" są poprawne wg Audi.

wlepa.jpg

Opublikowano

Ja mam taką :)1.8T Quattro S-line

bbb9ed9deb3efba3med.jpg


Teoretycznie można mieć 205/55 R16 ale 215/55 R16 w procentach jest praktycznie zerowa różnica średnicy do rozmiaru 235/45 R17 :)

A skoro wyjechał z fabryki na tym rozmiarze 235/45 R17 to do niego się odnoszę ;)

Edytowane przez Quattro B6

Opublikowano

Pany wklejcie zdjęcia jeśli ktoś śmiga na takim zestawie bo mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać, a jak będe to widział na aucie to pomoże mi to podjąć decyzje.

1) 225 45 R 17 felga 7,5

2) 235 45 R 17 felga 7.5

Edytowane przez lopes1987

Opublikowano

Pany wklejcie zdjęcia jeśli ktoś śmiga na takim zestawie bo mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać, a jak będe to widział na aucie to pomoże mi to podjąć decyzje.

1) 225 45 R 17 felga 7,5

2) 235 45 R 17 felga 7.5

235 na pewno za szeroka wg mnie dla tej felgi, chyba że chcesz optycznie szerokie kapcie.

Ja bym wybierał miedzy 215/225 i skłaniał sie ku temu pierwszemu nawet. Ostatnio na 8" feldze miałem 225 i nie było jeszcze jakiegoś naciągu.

Edytowane przez s3ns

Opublikowano

Ja mam opony na 225 na 8J.

Opublikowano

Nie chciał bym żeby kółko mi się zgubiło w nadkolu. tak też myśle, że 235 trochę wysoka guma. Sam też skłaniam się do 225 ale chciałbym to zobaczyć. Miałem w a 3 225 45 R 17 ale to nie a 4.

Opublikowano

Masz tu jak to u mnie wygląda :) 225 45 17 , zawiecha 1ba

Imhmlgy.jpg

Opublikowano

235 trochę wysoka guma. Sam też skłaniam się do 225 ale chciałbym to zobaczyć.

Wysoka ????

Przy profilu 45 ?

Oj nie przesadzaj.

Opublikowano

Adrian A 4 dzięki, ja mam zawias 1BE więc będzie lalka :wink:


Fido no naj niższe to one nie są aczkolwiek też nieżle wyglądają w aucie ale pójde raczej w 225

Opublikowano

Nie chciał bym żeby kółko mi się zgubiło w nadkolu. tak też myśle, że 235 trochę wysoka guma. Sam też skłaniam się do 225 ale chciałbym to zobaczyć. Miałem w a 3 225 45 R 17 ale to nie a 4.

Tylko co szerokość opony ma do wysokości profilu? Ten drugi parametr możesz sobie dobrać jaki Ci się podoba, tylko potem trzeba zwrócić uwagę na to że będą przekłamania większe/mniejsze na liczniku.

Opublikowano

Tylko co szerokość opony ma do wysokości profilu?

A no ma.

Bo przy tym samym profilu i różnej szerokości będą różnice w wysokości opony.

Mowa tu o wspomnianym 45

Opublikowano

Ze względu na naciąg opony - zgoda, ale będą to bardzo małe różnice.

Nie wiem czy wyłapałbyś różnicę, gdyby postawić dwa auta z identycznymi zawieszeniami, felgami i jeden na oponach 215/45/r17 a drugi 225/45/r17 :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.