Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie rozmiar opony na oryginale felgi 17 s-line 7,5 cala


marcinbie

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w którą stronę przekłamuje? Jak na liczniku jest 140, to jadę 135, czy 145?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz mniej niż pokazuje licznik.

Przy licznikowym 140 km/h

225/45/17 7-8km/h mniej na gps

215/50/17 3-4 km/h mniej na gps

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za rozjaśnienie wątpliwości :hi:

A rozmiar 235/45/17 nie powoduje przekłamań, tak?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoduje też. Troszkę mniejsze jak 225/45/R17. Cos okolo 6km/h pewnie będzie. Blisko zerowego przekłamania byłaby 225/50/R17, z reguły wszystkie R17 z 50 profilem ...

Z tym że takie przekłamania to właśnie norma i powiedzmy tak fabrycznie ma być :)

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ale prawdę mówiąc nie sprawdzałem więc nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepne , na poczatku jezdzilem na 235/45/17 prowadzenie fajne przy wiekszych predkosciach w zakretach , minus wiekszy halas i wieksze spalanie .obecnie zmienilem na 225/45/17 odzuwalnie lepsze przyspieszenie trakcja bardzo podobna do 235 , minusy to przeklamanie licznika vs gps nawet o 15 km/h przy predkosciach powyzej 200 nie wiem czemu ale przeklamanie sie poteguje w stosunku do predkosci.nastepny duzy minus jak dla mnie to komfort, mam maksymalnie twarde sline i roznica na dziurach jest nie do zaakceptowania nistety wzgledem 235 .na ten sezon postanowilem zalozyc 215/50/17 na dniach bedzie na aucie to sie pochwale opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, faktycznie przeklamania przy około 150km/h o + - 10 na liczniku.

Co komfortu to dla mnie na 225/45 jest ok, ale każdy odczuwa inaczej.

Mam takie pytanie; ile nabijacie powietrza do 225/45/17? Mam quattro - przód i tył mam po 2.4

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, jak na wlepce przy 235/45/17, czyli 2,2 na pusto i 2,6 z obciążeniem.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepne , na poczatku jezdzilem na 235/45/17 prowadzenie fajne przy wiekszych predkosciach w zakretach , minus wiekszy halas i wieksze spalanie .obecnie zmienilem na 225/45/17 odzuwalnie lepsze przyspieszenie trakcja bardzo podobna do 235 , minusy to przeklamanie licznika vs gps nawet o 15 km/h przy predkosciach powyzej 200 nie wiem czemu ale przeklamanie sie poteguje w stosunku do predkosci.nastepny duzy minus jak dla mnie to komfort, mam maksymalnie twarde sline i roznica na dziurach jest nie do zaakceptowania nistety wzgledem 235 .na ten sezon postanowilem zalozyc 215/50/17 na dniach bedzie na aucie to sie pochwale opinia.

Jak założysz te 215/50 to podeslij zdjęcie jak to wygląda na feldze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mój temat w galerii to zobaczysz jak to leży przy 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Koledzy producent poleca 235/45 R17 to na oponach 225/45 R17 będą chyba przekłamania prędkościomierza???

Tak, będziesz miał wskazaną prędkość niższą o 1,42%

Jak mniejszą prędkość, skoro profil oponyjest te sam -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw poczytać internet, potem pisać. :facepalm:

Co z tego że profil ten sam jak różna szerokość.

Oj nie błysnąłeś wiedzą. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób nie wie/zapomina, że profil opony to jest % jej szerokości.

Dużo osób nie wie/zapomina, że profil opony to jest % jej szerokości.

Co do opon 225/45 to przekłamują o ok. 8km/h, ale jeździ sie na nich bardzo dobrze. Drugim dobrym zamiennikiem 235/45, może nawet lepszym jest ten polecany przez Fido. 215/50 Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całe 4 strony tego tematu i zrobiliście mi totalną sieczkę w głowie :wallbash::wallbash:

Planuje zakup felg s line 9 ramiennych 17tek i myślę nad szerokością opony na wlepie mam standardowo 235/45. Teraz jeżdżę na 205/55/16 akurat wcześniej wspomnianych dunlopach i macie rację koledzy, że się ździerają... po 1 sezonie na przodzie 5.6mm, na tyle 6,5mm porażka, więcej dunlopów nie kupię.

Wracając do tych opon - w końcu jak to jest. Mieszkam na wsi i na dobrą sprawę zanim wjadę na taką lepszą drogę to muszę za każdym razem pokonać 1,5km tysiąc razy łatanej drogi. Jakie są główne różnice między 225/45, a 235/45 poza przekłamaniem na liczniku ? :eusathink:

Tak jak napisał któryś kolega wyżej jeśli chodzi o przyczepność dużej różnicy nie ma, ale aktualnie na moich 205/55 przeszkadza mi ta szerokość, bo jak wchodzę szybciej w zakręt to się ślizgają...

Co z wybieraniem dziur ? Na sam koniec pytanie wg was który rozmiar jest najbardziej optymalny?

@edit

a jeszcze pytanie et43 to jedyne et tych felg ? ( http://allegro.pl/5x112-alufelgi-r17-audi-a6-a4-et43-4szt-s-line-ori-i6122214290.html )

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 235/45/17 na feldze 7,5 cala szer ET 37.... i tak to wygląda że.... no nie wygląda.. jestem niezadowolony właśnie z wygladu... pomijam już fakt że felga nie najładniejsza i na seryjnym 1BA jest koza (do tego podtlenek LPG w bagażniku).....

2iifl1j.jpg

106er9c.jpg

Edytowane przez depechetom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a rozmiar 205/50 R17 . Co sadzicie o tym rozwiązaniu ? Moze ktoś ma takie i cos podpowie . Ja mam felge 7,5 cala oryginał s-line 5 ramieni . Póki co mam 225/45 i zawieszenie 1be . Fajnie sie jeździ po dobrych drogach a na dziurach kiepsko. Zastanaiwiam sie nad zmiana wlasnie na 205/50 moze poprawi to komfort ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205/50/17. Na dziurach lepiej w zakrętach gorzej i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam, a rozmiar 205/50 R17 . Co sadzicie o tym rozwiązaniu ?

Było milion razy.

To nie jest dobry zamiennik do B6

Jak już profil 50 to szerokość 215

Pisałem o tym ale widzę że się nie chce poczytać kilku stron tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...