Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wskaźnik płynu chłodniczego


kris071287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu zauważyłem że wskazówka od wskaźnika płynu chłodniczego faluje (raz dochodzi do 90st. A później opada i za chwilę znowu wzrasta.) Na klimatronic na kanale 51 temp. dochodzi do 90 i stoi, w momencie kiedy na wskaźniku dzieją się opisane wcześniej rzeczy. Co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał czujnik chociaż termostat też może być winny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem komputer i żadnych błędów nie było a przez vaga temperaturę pokazuje taka sama jak na zegarach i w czasie postoju 80st, a przez climatronica 90st. i w końcu nie wiem gdzie jest prawidłowa i w czym jest problem. Może ten czujnik źle pokazuje ale to i na vagu i na zegarze byłoby źle, a na climatronicu dobrze? Po jeździe górny wąż jest gorący a dolny chłodny, to chyba nie termostat.

Edytowane przez kris071287
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik tylko orginł

Sprawdzałem dzisiaj ten czujnik wtyk jest kwadratowy niebieski,czy ten będzie dobry: http://allegro.pl/czujnik-temperatury-audi-a3-tt-a4-b5-a6-c6-a8-oryg-i5065495591.html ?

Jednak to nie kanał 51 odpowiada za temp. Silnika tylko 49. A tu z kolei temp. Waha się od 78 do 81. A pod komputerem żadnych błędów nie ma, jeśli to byłby czujnik to błąd by wystąpił,czyli wynika że termostat coś nie bangla.

Już po wymianie termostatu. Temperatura teraz na wskaźniku jest lekko przed 90 i stoi, a na climatronicu kanał 49 waha się od 94 do 96.sprawa widocznie rozwiązana.

Witam, dzisiaj po zrobieniu 80km raz mi się zdarzyło ze wskazówka spadła do 70st i na klimatroniku 70st. A później szybko zaczęła rosnąć i pokazywało 90st na liczniku a na klimatroniku wahania od 85 do 90. I moje pytanie czy tak ma być czy jeszcze gdzieś jest problem? A po wymianie termostatu odczuwam równiejsza prace silnika na biegu jałowym i lepiej zbiera się.

Edytowane przez kris071287
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...