Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bezpieczna moc dla multitronica


matix1505

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zastanawia mnie fakt, jak wygląda sprawa chiptuningu silnika ze skrzynią multitronic ?

Rozglądam się po forum ale nie zauważyłem żeby ktoś poruszał ten temat.

Jaki przyrost mocy jest nieszkodliwy dla tej skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zastanawia mnie fakt, jak wygląda sprawa chiptuningu silnika ze skrzynią multitronic ?

Rozglądam się po forum ale nie zauważyłem żeby ktoś poruszał ten temat.

Jaki przyrost mocy jest nieszkodliwy dla tej skrzyni ?

Witaj,

O ile się orientuje to nie tyle chodzi o moc ile o moment obrotowy.

Ale dokładnie niech się wypowiedzą eksperci w temacie,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jednego kolegi na forum Bart-S i to jego odpowiedź - dla benzyny 1.8 T 163..

"Generalnie nie zalecam zwiększania mocy w aucie ze skrzynią CVT - zbyt duży moment obrotowy zabija tę przekładnię. Na soft decydowałbym sie dopiero po kapitalnym remoncie skrzyni gdy wiadomo na 100% jaki faktycznie prezentuje stan (lub większość elementów wykonawczych została wymieniona na nowe)."

Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, tym bardziej że 1,9 tdi ma 85 Nm więcej niż 1,8T.

Ale dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej b7 2007r ślizgam sie na chipie juz 5 lat, przebieg 270tyś. Skrzynia multitronic 7 biegowa. Dodam ze przez te 5 lat nie wymienialem nawet oleju w automacie, wlasnie mam zamiar bo ostatnio byl wymieniany jak mial 130tys wiec igram z ogniem ale mimo takiego przebgu bez wymiany oleju, mimo wiekszej mocy i momentu obrotowego nic kompletnie sie nie dzieje. Wiadomo ze stan skrzyni musi byc perfekcyjny, podejrzewam ze moj taki musial byc/jest tym bardziej ze auto bylo serwisowane w audi...było bo ja oprocz wymiany filtrów i oleju co roku i innych eksploatacyjnych czesci typu, klocki, tarcze, opony, rozrząd oraz czujnik stopu i sterownik turbiny nic kompletnie nie było robione. Przeglad robie w audi MOT, byłem tydzien temu i czeka mnie w przyszlym roku wymiana opon a na juz pierwszy raz wachacze i to tylko z tyłu. Nie masz książki to sprawdz stan skrzyni i smiało wgrywaj chipa :) ja nie zaluje, autko zbiera sie lepiej i pewniej sie wyprzedza :). Pozdro

Edytowane przez Rafikk1983r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy wiedzy jak wygląda moja skrzynia, za żadne skarby nie porwę się na chipa.. Jedynie manual, bo akurat ta skrzynia nie ma aspiracji sportowych, a ja do wyprzedzania wrzucam S i naciskam gaz, zdecydowanie wystarczy, nawet nie depcząc do granicy kick-down.. Mogę pogratulować, bo ja wymienię olej pod koniec roku a na obecnym latam jakieś 30 tyś km..

Wysłane z mojego C6903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart -S to jest najlepszym fachowcem od skrzyń multitronic w PL także ja bym brał po uwage co radzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...