Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podmiana panelu klimy - pytania


McArius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu (liczony w latach) odkryłem iż poprzedni magik (co przyprowadził brykę od niemca) co nieco porezał w konsoli środkowej. Na pewno podmienił oryginalny panel klimatronika poliftowego na przedliftowy, na dodatek zrobił to tak że ów nieroyginalny panel za żadne skarby świata nie licował się z ramką - wyglądało to generalnie OKROPNIE.

No to dojrzałem w końcu do podmianki... zakupiłem prawidłowy kosz 1 din do polifta ( bo ten co miałem to jakiś mod był... miejsce pod przyciski świateł i uchwyt napoju miał ok, wnękę pod radio ok, podczas gdy wneka pod klimatronika była za mała aby wsunąc ori panel a dodatkowo było w niej widać ślady rezania.

Zdjęcie pokazuje stary (dół) i nowy (góra) panel klimy.

Klimatroniki.jpg

Przekładka się udała - klima się uruchamia itp, lecz mam dwa problemy:

1. Nawiew - mam wrażenie że dmuchawy po stronie kierowcy (nawiew przy szybie drzwi, oraz lewy skarajny nawiew z tych trzech na środki deski) dmuchają dwa razy słabiej niż cała reszta.

2. Panel klimatronika nie podświetla przycisków - poprzedni panel był podświetlany, więc podejrzewam że magik zrobił moda typu Lift->przedlift. Może ktoś zna sposób, wiedzę - jak to byc powinno aby świeciły przyciski.

Ahaaa... jaby to mogło kogoś mądrzejszego ode mnie naprowadzić na trop to podaję numery tych klimatroników:
* stary, który był zamontowany to: 8L0 820 043D
* nowy, na który wymieniłem to: 8D0 820 043M

pozdrawiam,


UP. Pomoże ktoś... z tym podświetlaniem ???

Edytowane przez McArius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery muszą sie zgadzać inaczej albo np nie wystartuje klima albo podświetlenie.... też taki problem miałem aż wkońcu oddałem stary panel do regeneracji zamiast szukac drugiego o tym samym numerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery muszą sie zgadzać inaczej albo np nie wystartuje klima albo podświetlenie.... też taki problem miałem aż wkońcu oddałem stary panel do regeneracji zamiast szukac drugiego o tym samym numerze.

nie wydaje mi się aby to akurat było to, bynajmniej w moim przypadku.

Ja mam polifta 99 rok i ewidentnie ktos rezał wstawiając panel klimatronika od przedlifta... tak wiec ten stary 8L0 820 043D na 100% nie jest taki jaki powinien być w moim egzemplarzu fury.

Jest może jakiś sposob (z VINU, kodów wyposażenia) dojście do informacji jaki powinien być właściwy numer klimatronika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanko, czy numery panelu klimatyzacji muszą się zgadzać? U mnie panel się wylał i nic nie widać co jest włączone. Dodatkowo nie da się sterować nawiewami, np. wciskam przycisk od nawiewu na nogi, a tu włącza się klima. Czy to też wina panelu? Podaję numer: 8D0 820 043 H. Na allegro najtańszy za 150zł. Co się bardziej opłaca, wymiana, czy regeneracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanko, czy numery panelu klimatyzacji muszą się zgadzać? U mnie panel się wylał i nic nie widać co jest włączone. Dodatkowo nie da się sterować nawiewami, np. wciskam przycisk od nawiewu na nogi, a tu włącza się klima. Czy to też wina panelu? Podaję numer: 8D0 820 043 H. Na allegro najtańszy za 150zł. Co się bardziej opłaca, wymiana, czy regeneracja?

jak na mój gust to numery nie są tak do końca obowiązkowe - ja u siebie wymieniłem na różne i wszystko jednak działa bezproblemowo (klima, nawiewy) a brak podświetlenia to w mojej opinii efekt dłubania poprzedniego magika - choć moj przypadek może wynikać z farta, więc poszukaj jeszcze paru opinii :)

Edytowane przez McArius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 2 din polift, który nie działa prawidłowo, czy mogę zamienić klimatronik, przełożyć z 1din całość do frontu z 2 din? nr mojego 8D0 820 043Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...