Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydech w 2.0 Tfsi


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zakupu auta tj. 3 lata temu i 40 tyś km temu w aucie dźwięk wydechu jest wyraźniej słyszalny niż na zewnątrz. Dźwięk ma charakterystykę buczenia i jest uciążliwi.Odwiedziłem już kilka warsztatów, które specjalizują się wyłącznie w wydechach i nic twórczego nie udało się wykombinować na ten wydech.

Wpadłem na pomysł wstawienia całego wydechu z S4 albo RS4. Czy tai wydech podejdzie ? Pozostaje jeszcze pytanie co z katem, z tego co wyczytałem to są dwie lambdy i bez tunera się nie obejdzie. Co radzicie ?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli od s4 lub rs to bez przeróbek się nie obędzie , przynajmniej przednia część wydechu musi być przerobiona na jedną strone w twoim przypadku, kata wyrzuć wstaw DP drugą sonde trzeba usunąć w ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej przednia część wydechu musi być przerobiona na jedną strone ...

Nie za bardzo rozumiem to zdanie.

Czy gdybym zostawił pojedynczą rurę która idzie od silnika (już bez kata) i potem dospawał nowy wydech od s4/rs4 z jego tłumikami to by grało ? Orientujecie się może czy tłumiki podejdą w miejsce starych bez problemu ? No i oczywiście końcówki wydechu będą inne to zderzak do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie za bardzo rozumiem to zdanie.

Ty masz jeden kolektor wydechowy a tamte dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej przednia część wydechu musi być przerobiona na jedną strone ...

Nie za bardzo rozumiem to zdanie.

Czy gdybym zostawił pojedynczą rurę która idzie od silnika (już bez kata) i potem dospawał nowy wydech od s4/rs4 z jego tłumikami to by grało ? Orientujecie się może czy tłumiki podejdą w miejsce starych bez problemu ? No i oczywiście końcówki wydechu będą inne to zderzak do wymiany.

musiałbyś wspawać tą część po srodkowym do koncowych , a jak Marcin pisze w s4 od wychodzi z dwóch kolektorów w 2.0t od jednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :) A czy jeżeli chodzi o wrażenia akustyczne to będzie różna ? Czy warto montowac układy S4/RS4 czy lepiej dedykowany do tego modelu Milteka np. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli chodzi o wrażenia dzwiękowe milltek na pewno lepszy ;) ale cenowo też swoje kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bebechy od RS4 za darmo też nie są, to co jest na allegro koło RS'a nawet nie leżało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku aukcjach widziałem dołączone do wydechu z S4 zawory sterowania podciśnieniem. Z tego co wyczytałem służą do zmiany pracy oraz dźwięku wydechu. Jak się je podłącza ? Czy da się je zamontować do 2.0 tfsi ewentualnie czy wydech będzie działał sprawnie bez tych zaworów.

Czy taki wydech jest wart zakupu http://allegro.pl/tlumik-kompletny-audi-s4-b6-4-2-344km-sedan-kombi-i5117298203.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od zakupu auta tj. 3 lata temu i 40 tyś km temu w aucie dźwięk wydechu jest wyraźniej słyszalny niż na zewnątrz. Dźwięk ma charakterystykę buczenia i jest uciążliwi.Odwiedziłem już kilka warsztatów, które specjalizują się wyłącznie w wydechach i nic twórczego nie udało się wykombinować na ten wydech.

Wpadłem na pomysł wstawienia całego wydechu z S4 albo RS4. Czy tai wydech podejdzie ? Pozostaje jeszcze pytanie co z katem, z tego co wyczytałem to są dwie lambdy i bez tunera się nie obejdzie. Co radzicie ?

Pozdrawiam

Paweł

Auto ma fabryczny wydech i jest za glosny w srodku ????? jaki przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, 2.0TFSi przebieg 150tys pełna historia ASO. Buczy niesamowicie ale uwaga na niskich obrotach przy wyższych jest jakby ciszej... wcześniej jeździłem 3.0 e46 benzyna i auto było głośne jak sie depnęło a normalnie cicho a tutaj w A4 b7 masakra !!! buczy jak odrzutowiec. Byłem u naszego forumowego magika w Raszynie i uszczelnili wydech (łącznik) w jednym miejscu ale niewiele to zmieniło. Może poprosu ten typ tak ma ?? ... myśle właśnie nad zmianą kompletnego wydechu, zastanawiam się czy jest sens kupować S4 czy nie lepiej zrobić na zamówienie wydech przelotowy pewnie gdzieś ok 1200-1500zł wyjdzie ale przynajmniej będzie nowy i zrobiony tak jak trzeba.

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wydechy w a4 b6/b7 tak mają nie wiem czy to zalezy od ich zuzycia czy tak zostaly zaprojektowane... meczylem sie z tym problemem w swoich poprzednich b6 1.8t ....

jedne bucza mniej drugie bardziej.....

widac taka ich cecha w silnikach R4

teraz w b6 v6 jest cisza... (inna czestotliwosc rezonansowa? )

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest przebieg 234 tyś. Ale poprzedni właściciel mówił mi że po 120-130 tyś. zaczynało się robić głośniej.Może rzeczywiście żywotność obliczona jest tylko na tyle. Pytanie teraz co zrobić żeby było ciszej ? Znajomy jeździ Golfem GTI mk 6 również z silnikiem 2.0 TFSI (chociaż u niego to się już chyba nazywa TSI) i nie ma buczenia. Bardzo ładne brzmienie jak na R4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

197tyś wydech jest niesłyszalny .. nie wiem co Wy za wydechy macie :D ale mój na zewnątrz przy kucnięciu delikatnie fajnie mruczy a w środku przy 3tyś nic nie słychać po dodaniu gazu milutki bulgot przy włączonym radiu bardzo cicho to już zupełnie nic nie słychać... ani silnika ani wydechu wydech ori lekko zaczyna gnić na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wie czy z rs4 puszki podejda do tfsi 2L?nie bede zakladac nowego tematu,oraz czy zawory mozna np otworzyc i cyknac migiem czy da sie jakos zrobic tak zeby sie otwieraly manualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...