Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sa objawy zepsutej turbiny?


gici0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,jestem nowy na forum i mam problem z turbina w mojej A4 b7 2.0 TDI 140KM,auto nie stracilo mocy,nie kopci,silnik i turbina chodzą równo a w rurze do filtra powietrza mam olej i oczywiście na silniku.Wyciek jest tak jakby za turbina i sączy się po rurze do intercoolera.Mam już rozglądać się za nowa turbina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie.

nawet nowa turbina coś oleju puści ;p

wszystko zależy ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój silnik nie cieszy sie dobrą opinią i według tego co mówią użytkownicy lubi pobierać olej, ile oleju dolewasz miedzy wymianami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wyciek jest spory, dla mnie jak już kapie to jest spory,pojawił się dwa tygodnie temu i nie moge określić ile dolewam, bo zauważyłem go podczas wymiany oleju, jak narazie bagnet nie wskazuje ubytku.

Edytowane przez gici0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im prędzej to zrobisz tym mniejsze koszty będziesz miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego regeneruje turbiny i wypowiem się coś w temacie. Nie pchaj się od razu w nową czy regeneracje. Jeździj, sprawdzaj bagnet. Jeśli ubywa oleju wtedy turbo może puszczać.

Nawet jeśli są nieznaczne ubytki to nie co na razie ruszać. W rurach zawsze będziesz miał coś oleju, bo przed turbem jest odma i zawsze idą opary olejowe. Jeśli będziesz miał większe ubytki to możesz się do mnie odezwać i powiem Ci co gdzie jak u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeoczyles ze jezeli puszcza duzo oleju z gornego odrzutnika to pojdzie olej w rure i samo zaplonu dostanie wiec nie tak do konca zeby jezdzil spokojnie lepiej nich zbada sprawe dokladniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeoczyles ze jezeli puszcza duzo oleju z gornego odrzutnika to pojdzie olej w rure i samo zaplonu dostanie wiec nie tak do konca zeby jezdzil spokojnie lepiej nich zbada sprawe dokladniej

dokładnie a jak odma puszcza super duży nadmiar to może silnik ma już przedmuchy -,-

najlepsza metoda i dosyć partyzancką jest odłączenie odmy od dolotu, koniec węża do butelki

wejście na dolocie zaślepić

węże i wycieki od turba wyczyścić najlepiej też od środka i wtedy dojdziesz co ma problem ...

ale jak juz turbo dmucha znaczne ilości do filtra powietrza to bd kaplica ;/

za 1500 zl kupisz turbo GTB2260 VK i zrobisz coś na moc ++ ;P

Edytowane przez Penzo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...