Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie silnika


pampol22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanko, ostatnio miałem taką sytuację z autem,że poczułem spadek mocy i szarpanie samochodu. Można by powiedzieć, ze dwie sytuacje pojawiły sie na raz. Pierwsze co zrobilem to odpiąłem przepływke i od razu podpiąłem kostke na nowo i audik odzyskał siły, pierwsza rzecz jaka przyszła na myśl to ta,że pewnie przepływka będzie do wymiany,ale zauwazylem rownież szarpanie najcześciej przy 3+biegu z obrotami powyzej 2200. Dziś samochód został podłączony pod vaga i wykryło błąd g80, z tego co poczytalem na necie to ma to zwiazek z iglicą. Czy wymiana wtryskiwacza sterującego może pomóc w tej sprawie? Jak myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poskasowaniu dalej powraca ten błąd to wymień sterujacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wtryskiwacz, bede wymieniał niedługo, dam znać czy pomogło.

EDIT.

Wymiana wtryskiwacza sterującego, nie tylko zabiła szarpanie silnika,ale zdacznie dosza moc mojemu silnikowi ! Czuje znaczny przypływ mocy,wiec przepływka nie byłą problemem. Pozdrawiam !

Edytowane przez pampol22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś?

Kupiłem sam wtryskiwacz sterujący używany, całe szczęście kosztował mnie tylko 80zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie, problem. A mianowicie. Dzisiaj po zatankowaniu na stacji Lotos i przejechaniu ok 150-200 km autostrada moje Audi zaczelo przy dodawaniu wiekszej ilosci gazu strasznie szarpać, tak jakby nie dostawala paliwa oraz zrobila się duzo slabsza. Turbina się załącza... Resztę trasy (400km) pokonalem z predkoscia 110-120 km/h bo po wyzej 2 tys obrotow auto szarpie. POMOCY!! Jestem w Niemczech i nie wiem co jak i gdzie sie zabrac za to..

PS. JEstem nowy, prosze o wyrozumialosc, a profil uzupelnie jak odespie trase..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez diagnozy VAG-iem ciężko będzie doradzić.

sugeruję ograniczyć prędkość. Tego typu objawy mogą być spowodowane, powietrzem w ukladzie zasilania pompy wtryskowej, uszkodzonym czujnikiem G80 czyli początku wtrysku, problemami z nastawnikiem pompy wtryskowej, zanieczyszczonym filtrem paliwa, wodą w paliwie, itd

pewnie by się jeszcze parę przyczyn znalazło, dużo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z pracy, rano odpalilem Audi i ruszylem do pracy, zero szarpniec, spadkow mocy.. Cos moglo sie zawiesic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zaczne od najtanszej czyli filtr paliwa ;) dam znac co i jak pozniej : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto, sprawdź błędy zrób logi.

problemy z nastawnikiem lub wtryskiem sterującym powinny zapisać błędy.

logi pokażą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w weekend zrobilem Audikiem ok. 3000 km, po wymianie filtra nie ma zadnych szarpan itp.. a na vagu zadnych bledow. Nauczka dla mnie, nie leje wiecej na Statoilu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z szarpaniem silnika w zakresie obrotów od 1900 do 3000 podczas przyspieszania. Mechanik wykrył luźny króciec pompy tandemowej, która została wymieniona i nic się nie zmieniło po za poprawą hamowania. Podejrzewałem filtr paliwa, który wymieniam co drugą wymianę oleju więc go wymieniłem. Natomiast mechanik podejrzewa u mnie PSJ (Piz.....ty Sposób Jazdy).Więc dałem w palnik ale na zbyt krótkim odcinku i jak na tę chwilę problem dalej istnieje. Wieczorem kiedy nasi zacni policjanci pójdą spać i drogi będą puste powtórzę zabieg, może pacjent poczuje się lepiej.

Mile widziane sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w weekend zrobilem Audikiem ok. 3000 km, po wymianie filtra nie ma zadnych szarpan itp.. a na vagu zadnych bledow. Nauczka dla mnie, nie leje wiecej na Statoilu :D

Pisałeś że tankowałeś na Lotosie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...