Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APR] 2.8 quattro przed lift 1998 czarny kombi


Garfild

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

(W linkach konta nie trzeba zakładać wystarczy nacisnąć krzyżyk)

Jako iż od zawsze fascynowały mnie samochody i każdy który posiadałem traktowałem jak oczko w głowie (fiat puto 1.1 i punto GT 1.4 Turbo) przykładając przy tym szczególną uwagę by każdy z nich był unikalny i odzwierciedlał moje oblicze.

Przygodę z motoryzacją zacząłem od samochodu który dostałem po śmierci dziadka który darzyłem wielkim sentymentem, jednak nadszedł czas trudnej decyzji bo chciałem coś o większej mocy.

Niestety nie mogłem pozwolić sobie na posiadanie dwóch samochodów i trzeba było go sprzedać i tak poświęciłem się do reszty dalszemu modowaniu fiata Punto 1.4 GT turbo (przy zapewnieniach poprzedniego właściciela, który miał posiadać ok 200 KM jednak realnie posiadał coś koło 170) którego nabyłem od razu po maturach. Niestety pomimo szczerych chęci i wielu godzin ciężkiej i żmudnej pracy nad samochodem spędzonych w garażu, ze względu na fatalną kondycję nadwozia (milion łat, utrata sztywności, korozja jak to na fiaty przystało) i brak perspektyw bez wymiany budy zdecydowałem się go sprzedać...

[Link do prywatnej galeri] https://www.dropbox.com/sh/1tob31er4qhhjno/AADgzryHgRn1wn9Lg8XvyHdRa?dl=0

Tu z odsieczą przyszła moja obecna luba z której jestem niesamowicie dumny :D
Audiola spełnienie marzeń już jako 6 letni dzieciak gdy babcia zapytała mnie jaki samochód chciał bym mieć w przyszłości bez namysłu odpowiedziałem Audi A4 B5, pewnie zastanawiacie się czemu ale do tej pory sam nie wiem po prostu jest coś takiego w tym kawałku blach na czterech kołach co działa na mnie i przyciąga z taką siłą jak 2 magnesy neodymowe w polu przeciwnej polaryzacji ;)

[Link do galerii zdjęć uzyskanych od sprzedającego] https://www.dropbox.com/sh/txus0pz8mpj97xa/AABmVcpvtOSEGcmvrokxhzAra?dl=0

MODEL: Audi A4

WERSJA: „przedliftowy” kombi B5

KOLOR: „czarna perła”

ROCZNIK: Grudzień 1998

PRZEBIEG: 162 tys. km

SILNIK: APR czyli 2.8 V6 30V

MOC: 193 KM / 143KW

KOŁA: ori alusy audi 16” 7j (na zdjęciach jakieś dupne ale po zajrzeniu do koła zapasowego odkryłem że zostały podmienione i założone na inną stojącą u tego dilera miałem szczęście że jeszcze się nie sprzedały)

ZAWIESZENIE: ori 1BE

WYPOSAŻENIE:
- 4x airbag
- climatronic
- ori Bosch (+ spryski)
- drewniane dekory
- dodatki chrom
- trójramienna skórzana kierownica
- ABS, ESP
- 1BE
- radio audi concert 1 + nagłośnienie BOSE + zmieniarka CD
- szyberdach
- fotele kubełkowe (podgrzewane)
- podłokietniki
- elektr. szyby i lusterka (fotochromy)
- centralny zamek + pilot

W momencie pisania postu jestem dumnym posiadaczem tej jakże sympatycznej Audiolki od prawie roku ;)

ZROBIONE:

- wymieniony rozrząd pompa wody itd (naprawa nieszczelności układu chłodzenia)

- pełny serwis olejowy łącznie z wymianą oleju w skrzyni (czarny śmierdzący spalenizną), filtrów itp

- wymieniony czujnik temp. płynu chłodzącego (problemy z paleniem)

- wymieniony czujnik wału korbowego

- sprawdzone zawieszenie i wymiana prawego przedniego banana (stukało)

- montaż instalacji gazowej (sekwencja Stag 300-6 plus)

- prostowanie prawego przedniego błotnika (szmatka, plastikowa rączka od dużego klucza nasadowego zdjęcie koła, nadkola i ogień)

TO DO:
- Felgi 18'' od RS6

- Wydech z kwasówki przelot

- Naprawa skrzyni biegów (wchodzi na obroty przy zmianie z 2-3,3-4,4-5 po czym szarpie przy zmianie)

- Założenie Chromowanych relingów

- Wymiana hamulców na 312 mm

- blacharka prawy tylny błotnik (od zakupu) i lewy tylny bo jakaś babka we mnie wjechała (powierzchowne otarcia ale lakier uszkodzony)

- montaż zegarów od S4 z pełnym FIS'em

- montaż lamp czarnych Depo poliftowych/dzielonych z Xenonami (nie mogę się zdecydować)

- montaż listw w drzwiach oświetlających podłoże po otwarciu

- ...

Wszystkie wstawione linki są zabezpieczone protokołem https:// oferowanym przez serwis dropbox.com

Edytowane przez Garfild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej i wczoraj na spocie, Audi zacne, a plany dobre ;) Czekam na to Twoje nowe koło na lato :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś środek z przed lifta bardziej mi się podoba ale to tylko kwestia gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziemy w końcu rezać tam polifta, zobaczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę bliżej mogłem na spocie się przyjrzeć...

No jak na przedlifta, to wyposażenie chyba maksymalne z możliwych :D

Zazdroszczę szyberdachu :D

Plany słyszałem zacne...

Powodzenia w realizacji :D

Obczaj graty... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/328274-ZAWIESZENIE-GWINTOWANE-AP--B5-QUATTRO

Edytowane przez j4s2c2vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...