Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cieknąca przepustnica i egr. Czyścić czy wymienić?


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od wczoraj auto na wolnych obrotach mi lekko wiruje około 5 sec. Potem jest już Ok Nie zawsze to występuje. Nie ma reguły, ale jest wkurzające. Podłączyłem więc kompa żeby zobaczyć czy są błędy i wyskoczyło mi to:

5293 - Throttle Valve Actuator Module (J338): Motor Circuit: Signal High

P2103 00 [032] - Check DTC Memory

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 10

Zajrzałem więc do komory silnika żeby zobaczyć przepustnicę. Okazało się że zalana jest olejem.

b50c98cd42b1969dm.jpg

b50c98cd42b1969dmed.jpg

345b21c46cbb2366m.jpg

345b21c46cbb2366med.jpg

eb4ea001bd02b72fm.jpg

eb4ea001bd02b72fmed.jpg

Co może być przyczyną takiego przecieku? i co dalej? wymieniac przepustnicę czy spróbować ją wyczyścić i uszczelnić?

Ktoś spotkał sie już z takim przypadkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem.

Tam kolega miał wyłamane zęby. Ja mam wszystko całe tylko całe brudne z oleju. Przepustnica brudna z nagaru. Dzisiaj wszystko umyłem i powycierałem. Jutro zobaczę czy błąd będzie wracał i czy nadal będzie przeciekać. Uszczelki poodwracałem i podkręcałem wszystko na maksa. Ale coś czuję że bez wymiany się nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i jak wyszło z wyciekiem ?? coś robiłeś ? u mnie widziałem że jest podobnie ale wydaję mi się że ten ojej został wydmuchany z łączenia gumowej rury z przepustnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd dalej poracał chociaż już nie ciekło. Wymyłem wszystko podokręcałem mocno. Niestety błąd cały czas wracał. wymieniłem przepustnicę na nową. Teraz błędu już nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z przepustnicą. Wyskakuje błąd p2103 throttle actuator 'a' control motor circuit voltage high-faulty. Teraz pytanie czy można z tym jechać w trase - razem jakieś 3000km. Auto jakby chodzi normalnie. Mam zaplanowany wyjazd we środę i chyba nie zdąże zrobić. Kontrolka check sie zapalila no i świecą żarowa tez miga. Jakieś pół roku temu też to wyskoczyło ale po paru dniach wszystko było ok. Teraz to w pojawił się check engine :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jedz bo zapchasz dpf-a i bedziesz dopiero płakał a tak na marginesie z zle dzialajaca przepustnica auto w kazdej chwili moze stanac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z przepustnicą. Wyskakuje błąd p2103 throttle actuator 'a' control motor circuit voltage high-faulty. Teraz pytanie czy można z tym jechać w trase - razem jakieś 3000km. Auto jakby chodzi normalnie. Mam zaplanowany wyjazd we środę i chyba nie zdąże zrobić. Kontrolka check sie zapalila no i świecą żarowa tez miga. Jakieś pół roku temu też to wyskoczyło ale po paru dniach wszystko było ok. Teraz to w pojawił się check engine :(

Audi do mechanika a na wyjazd auto z wypozyczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...