Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Probem z tylnym zawieszeniem ! proszę o opinie


SebaM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę Was o opinie co może być tego przyczyną? Otóż po zrobieniu programu (chipa) wystąpiły dziwne drgania w tylnym zawieszeniu... Przy spokojnym rozpędzaniu samochodu nic się nie dzieje, ale przy gwałtownym wciskaniu gazu występują jakieś dziwne drgania dochodzące z tylnego zawieszenia, które wchodzą w mocny rezonans który aż dudni w bagażniku! Np. jeśli przy niskich obrotach wbije wysoki bieg to jest tragedia... przy około 2 tys. obrotów drga cały tył a już np powyżej 3 tys drgania ustają... I np przy wjeżdżaniu pod górkę też te drgania są dużo bardziej odczuwalne niż na prostej drodze.

Byłem dzisiaj u mechanika, wziął auto na podnośnik i sprawdzał zawieszenie z tyłu... i za bardzo nic tam nie widać... stawia przypuszczenia, że to może być tylni most ale nie jest pewny... A nie chcemy też robić niepotrzebnych kosztów, dlatego musimy mieć 100 % pewności przed wymianą!

Co to może być wg Was ? Może słyszeliście o podobnych przypadkach, proszę o opinię fachowców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te wibracje są tylko w pewnym zakresie to może to nie zawias a wydech wpada w rezonans??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliśmy wydech oraz wszystkie gumy na których się trzyma i wszystko jest dobre. Poza tym to nie jest dźwięk "obijania tłumika" tylko mocne wibrację, które przenoszą się od połowy auta w tył i w bagażniku tak wibruję mocno jak by jakaś tuba była w bagażniku ;) Pojeździłem trochę po mechanikach i wszyscy ze mną jeździli i brali auto na podnośnik i każdy z nich stwierdził to samo... że albo podpora wału albo wał.

Proszę Was o opinię !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz.pasuje.Na.podpore wału bo sam wał raczej nie straci wyważenia no chyba że w coś przywalisz.

Miałem takie objawy w Hiluxie. Zależnie od prędkości i obciążenia wpadał w wibracje, stuki a czasem jakby ktoś młotkiem walił w podłogę. Po wymianie podpory cisza :-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora wygląda na dobrą ale być może straciła już swoje właściwości i jest zbyt miękka. Wymienię ją. Ale od podpory mogą się przenosić tak mocne drgania do bagażnika? Nie miał nikt więcej z Was takiego przypadku ? Proszę wypowiedzcie się na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bilo.wal walil ale to poszedl przegub.u ciebie moze byc podpora.krzykak. lub cos innego trzeba szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kur... d*pa blada!! Wymieniłem podporę wału i dalej to samo! Wał sprawny bo był sprawdzany na maszynie !

Mechanicy nie wiedzą co to jest i co może byc tego przyczyną... MAM JUŻ DOŚĆ !!

Ludzie, potrzebuje jakiegoś Magika co ma Audi opanowane w jednym paluszku !!

Znacie kogoś takiego? Jeśli tak to piszcie w tym temacie lub zaprawszam na privat !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że to będzie to ponieważ ja mam inne objawy. Z tego co piszą na forach to jeśli jest oberwana poduszka w tylnym moście to: cytuje: "przy zmianie biegu słychać puknięcie z tyłu auta, a na podnośniku ewidentnie widać że guma oddzieliła się od metalu w tej poduszce". A u mnie są wibracje (mocne drgania) na 4,5 i 6 biegu... A na podnośniku jak rozpędziliśmy samochód to oczywiście nic nie było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku były podejrzenia, że poducha pod skrzynią ale była sprawdzona i jest dobra.


chyba nie pozostaje nic innego jak uszkodzony dyferencjał... Tylko zastanawia mnie czemu tego nie słychac cały czas? A dyfer jak jest uszkodzony to wyje cały czas podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...