Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegary jakby się wyłączają i problem z oświetleniem wnętrza.


Ponczek345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni mam problemy z moim licznikiem w audi a4 b5 1.9tdi 2000r. Jest to licznik z 1/2 fis. Sprawa wygląda tak, że po włączeniu zapłonu licznik się zapala i po jakimś czasie oświetlenie "mrugnie" wraz z liczydłem km i zegarem (od czasu jak to mi się dzieje resetuje mi się ustawienie daty i godziny) no i wskazówki od obrotów i prędkościomierza opadają i po chwili działają i tak co jakieś 2-3 sekundy. Za to fis dalej się świeci i miga mi komunikat wykrzyknika (muszę zobaczyć czujniki abs). Razem z tym mruganiem mruga mi całe oświetlenie w samochodzie.
Panowie ratujcie bo mnie to powoli denerwuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik jest prawdopodobnie firmy jaeger i nadaje się tylko do wymiany. W tych licxnikach padają procesory. Wymieniaj na vdo od razu pełen fis. W dziale warsztat jest opis.

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przeczuwałem :/ Coś kiedyś słyszałem że do lifta z 2000r. montować można jeden rodzaj liczników ale ile w tym prawdy jest to nie wiem.... Dzięki za odpowiedź....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować dowolny byle by miał cyfrowy a nie analogowy zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie spostrzeżenie: zauważyłem że nie dość, że mruga oświetlenia wnętrza to mruga mi ekranik climatronica, i zamykanie centralnego od środka raz działa raz nie, jak nie to tylko słychać kiedy pompka pracuje jak się kliknie w otwieranie. Obstawiałbym że coś jest z prądem... A i jak zostawię światło podsufitki na świecenie po otwarciu drzwi to raz gaśnie normalnie raz świeci się ciągle, choć po zamknięciu drzwi nie pokazuje mi komunikatu na fis....

PS. po zalaniu 25l do baku wskazówka pokazuje o 1/4 za dużo, a jak mam właśnie sucho to się te cyrki dzieją. Trochę dziwne to, więc jak będzie trochę czasu to luknę do pompy i pływaka, bo zdaje mi się, że gdzieś musi robić zwarcie....

PS.2 Tak trochę z innej beczki: licznik Jagger i VDO różnią się kostkami ? aa i czy jak nie miałem wskaźnika temp. oleju i ładowania to po zakupieniu licznika z tymi wskaźnikami będą działać bez przeróbek ?

Edytowane przez Ponczek345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad ps2.

Vdo polift i jaeger mają takie same kostki. Vdo ma jeszcze jedną od pelnego fisa. Wskaźniki będą działać.

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...