Skocz do zawartości
IGNOROWANY

18 calowe felgi na niskim laćku a zawias i komfort a4b5


koszykj

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, dotychczas jeździłem na bandyckiej czarnej stali z dystansem, ale czas przenieść się na alufelgi, moje pytania:
1. Jak bardzo na zawiasie 1BE 18-stki na niskim laćku(bo podejrzewam, że na jakimś większym już nie wejdą) obniża się komfort jazdy? - auto mam na codzień i dość dużo jeżdże mimo wszystko wolałbym zostać przy (nie najlepszym, super hiper ekstra) ale dość dobrym komforcie
2. Jak duża (i czy jest duża) różnica (w komforcie i trosce o zawieszenie) między 18-stkami a 17-stkami (wielkościowo takie same - po prostu większy profil w 17-stkach) i oczywiście jak wytrzymuje na takim czymś nasz ukochany zawias..

3. Jakie opony (profil) jestem w stanie upchnąć bez problematycznych tarć itp 18-stki i 17-stki na zawieszeniu 1BE?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Edytowane przez koszykj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18+be= koza. przy be najlepiej sprawdzają się 17(chociaż d*py nie urywa). do 18 przydało by się zejść jeszcze chociaż 15/20mm. ale wtedy to komfort bardzo słaby. tu masz wypisany wszystkie gumy które w mniejszym lub większym stopniu podpasują za oryginał http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/195/65r15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raz w tyg jest wałkowany ten temat i dalej się ludzie pytają bo albo nie chce im się szukać albo po prostu są tak ciemni ,że nie potrafią nawet logicznie pomyśleć.Więc drogi autorze tego tematu załóż spowrotem stalówke 15' na oponie 195/65 i ciesz się komfortem. :facepalm:

Aha no i jeszcze odnośnie tarcia ,przy tym zawiasie to chyba jak założysz koło od traktora to ci będzie tarło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź robitl, napewno skorzystam.
A drogi hejterze, w takim razie powiedz mi co mam wpisać w wyszukiwarke, żeby znaleść temat o odpowidzi na moje 3 pytania :) A ten temat założyłem właśnie po to, żeby nie zakładać stalówki, widocznie nie myslę logicznie i jestem ciemny, no truno, tacy też żyją na tym świecie, pogódź się z tym, że jesteś lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobsz...

Odpowiem ,krótko i na temat.

Po 1.

Profil opony od 40,35,30 itd to profil na ,którym komfort się traci.

Po 2.

Do felgi 17' opona 215/50 - będzie komfortowo i jedyna rozsądna opona.

Do felgi 18' ,jeśli nie masz zamiaru obniżać samochodu to daruj sobie taką felge bo to będzie komicznie wyglądać ale jeśli uprzesz się na 18' to 225/45 -będzie jako tako komfortowo.

Po 3.

Komfort na 17' jest większy dlatego ,że do 18' wkłada się 215/35 ,225/40 lub 225/45

Dziękuje Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...