Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsie przy gaszeniu auta


pawel 1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z autem. Podczas odpalania albo gaszenia auta zarzuca całym samochodem. A gdy auto pracuje na biegu jałowym czuć drgania na całym samochodzie. Problem ten już mam od pół roku. Wtedy byłem u mechanika. Sprawdził wszystkie poduszki i powiedział ze można jeszcze jeździć bo nic tam nie widzi.

Postanowiłem teraz coś z tym zrobić bo mnie to już drażni. Najgorzej czuć jak auto gasze. Wtedy całą buda zarzuca. Obstawiacie poduszki od silnika czy od skrzyni.? Czy to może coś innego może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh ma dwumas. Dwumasy nie ma w 1z,agr i ahu do 98r. Wiec typowy objaw koła dwumasowego

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zartuj

Wysłane z mojego GT-S7560M przy użyciu Tapatalka

Jak kupowałem ten samochód jakieś 2lata temu miałem zmieniany rozrząd przez kuzyna który jest dobrym mechanikiem zajmuje się samochodami z wyższej półki i jak zmienial rozrząd to powiedział ze cyt. Chłopie ty masz nowe sprzęgło. To nie wiem czy ma co to do dwumasu ?

Wysłane z mojego GT-S7560M przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez mialem taki objaw wymienilem poduszke od silnika i po problemie!sprawdz dobrze!:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik mocno wibruje?

Może plecionka jest już do wymiany.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie plecionkę oraz wieszaki wydechu.

Poduszki silnika siedzą oryginalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. podczas gaszenia lekko zatelepocze autem.

Podejrzewam poduszki ponieważ autem jezdził dziadek a wiadomo jak to starsi na piątym biegu 1500obr. heheh


U mnie jeszcze jest tak że jak dodam raptownie gazu na luzie to silnikiem zabuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez kazdy silnik na pompie VP w A4 przy gaszeniu lekko zatelepie bo to norma.Dopiero przy PD gasnie płynnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś patent na wymianę poduszek silnika?

Nie mam kanału i myślę żeby podnieść z obu stron przód auta i małym podnośnikiem hydraulicznym silnik?

Wymieniał ktoś tak poduchy?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat bo nie miałem czasu zajechac z tym do mechanika.

Parę dni temu wkońcu zajechałem do gościa.

Powiedzial ze poduszki na 100 proc odpadają bo silnik siedzi bardzo dobrze. Nie spodobało mu się natomiast jak silnik pracuje tzn. pracuje za twardo. Silnik 90 km powinien pracować lekko.

Pamiętam ze podczas zmiany rozrządu kuzyn stwierdził że było coś kombinowane bo rozrząd był przedstawiony chyba o dwa zęby. Mechanik obsłuchal tez sprzegło jakimś słuchawkami i tez stwierdził że jest dobre. Obstawił ze to może być sprzegło przerobione na sztywno. Mógłby to sprawdzić ale to jest spory wydatek i on by jeździł z tym dalej np. do następnej wymiany rozrządu. Tak więc narazie nie będę nic kombinować. Sprawdzę może jeszcze ta plecionke jak będę miał czas a z tym u mnie ciężko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik twardo pracuje to sprawdź kąt wtrysku, im wyższy tym twardsza praca silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...