Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,9 TDI AFN - prośba o analizę wykresów - błąd 00575 - brak mocy przy wysokich obrotach


darek2014

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
w mojej a4 b5 96r afn 1,9 tdi 110 km quattro czasami (uśredniając z przymróżeniem oka możemy powiedzieć, że co 2 dzień) po wejściu w wyższe obroty (2700-3500 rpm) odcina moc i zaczyna mulić. Po restarcie silnika problem znika i samochód odzyskuje moc.
Niestety ciężko o dojścia do vagcoma (na diagnostyce cena logów dynamicznych to 80 zł, w dodatku niepewność czy podczas badania złapię ten błąd), więc Autocomem znajomego udało mi się zarejestrować wykresy ukazujące moment usterki oraz uaktywniany wtedy błąd. Widać na nich jak przy ok 3500 rpm mimo wciśniętego gazu do dechy obroty ustają i spada moc.

Wymieniłem n75 na używany z półki garażowej znajomego (stan nie pewny w 100% ale na starym aucie nie okazywał problemów) jednak mój problem nie znikł. Na przewodach też nie widać nic podejrzanego. Sztanga pracuje. Proszę o radę.

oto wyniki z programu: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=14diu1g&s=8#.VSbGGY6oMqE

Edytowane przez darek2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszym forum 99% użytkowników korzysta z vag/vcds, wykresy które wstawiłes nie pokazują nic..... Na jakiej podstawie stwierdzasz ze sztanga pracuje ???? według mnie w twoim aucie przycinają sie kierownice.

Co do logów to 80zł za diagnostyke to dosc sporo, bezproblemu wykonasz je sam lub ktos z forum pomoze ci je zrobić za free. Polecam temat posiecony diagnostyce http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-tdi-aktualizacja-20-viii-2012/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykresów wynika ze masz przeładowanie. Jesli zaworek n75 podmieniany to wyciągaj turbo i czyść kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...