Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nie działa wentylator klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema ostatnio zauważyłem że nie działa wentylator klimatyzacji. okazało sie że bezpiecznik 40A był spalony po jego wymianie dalej nie działa.

kue537ct.jpg

która kostka jest od wiatraka klimatyzacji???


i odczego sa pozostałe????


widze ze na forum robi sie małe zainteresowanie problemami i pytaniami. :facepalm:

Opublikowano

Nie pamiętam, która to kostka. Ja poleciałem po kablach i znalazłem tą wiązkę która leci do wentylatora. Nie życzę Ci, ale u mnie problemem był rezystor - ten który siedzi pod podłużnicą.

Opublikowano
  • Autor

rezystor a ktory to ???


przekopałem cały internet i nigdzie nie ma fotek gdzie ten rezystor sie znajduje na aucie

Opublikowano

Pierwszą z prawej możesz wykluczyć.

Jest to kostka od spreżarki.

Opublikowano

Kostka od wentylatora jest zaraz obok kostki od klimy z 2 grubymi kabelkami

Opublikowano

brązowa

Opublikowano
  • Autor

znalazłem . podałem prąd z aku i nic nie wystartowało.

obawiam sie ze wentylator spalony.

a co do tego rezystora to znalazłem go ale teraz jak mozna sprawdzić czy faktycznie to może być jego wina>????


Jak ktoś jest w stanie dokładnie mi opisać ktore bezpieczniki i przekazniki sa od wentylatora klimatyzacji był bym wdzieczny


nie wiem może żle podłaczyłem ten wentylator.

a jak podłączyć wentylator na krótko tak aby wystartował po właczeniu klimatyzacji

Opublikowano

Problem znany , proponuję sprawdzić stopień zużycia szczotek przy silniku wentylatora , koszt nowych dobrej firmy to ok.50 zł

Opublikowano
  • Autor

jak juz rozbebesze przód to nie będe sie bawił w wymianie szczotek tylko kupie nowy bo auto mi jest potrzebne na codzien .

chyba ze uda sie bez rozkrecania przodu wyciagnać go ale watpie w tą

Opublikowano

Nie trzeba przodu rozbierać wystarczy odkręcić osłonę rozrządu.

Opublikowano
  • Autor

aha to taki myk . jutro sprawdze czy da rade.


a co jest prostsze : rozkrecenie przodu i wymiana wentylatora czy odkrecenie osłony rozrzadu??


Bo tam jednak słabe dojscie

Opublikowano

Ja demontowałem wiatrak po sciągnięciu osłony , trochę ciasno ale spokojnie da rade.

Opublikowano

w 1.9 schodzi bez zdejmowania obudpowy to podejżewam,że i u Ciebie zejdzie. Tylko z tego co pamiętam trzeba go ściągać w dół a nie wyciągać do góry. Wymień szczotki i po sprawie. Ja miałem to samo po zakupie auta. teraz po wymianie szczotek auto lata 150 tys. km

Edytowane przez maq

Opublikowano

Wentylator wychodzi beż żadnego rozkręcania. Kupiłem podróbę z Alle i ganiam na tym już ze 3 lata.

Opublikowano
  • Autor

z tego co wiem to nawet reki nie idzie włozyć miedzy obudowe rozrządu a wiatrak


nie dawno sprawdzałem i cieżko ale sie da wyciagnąć go. a tak pozatym to jakie tam szczotki ida??? zna ktoś rozmiary?


kurde ale i lutownicy nie mam. Popelina z deka


wentylator dzis wyciągnełem a audi okazało sie że szczotek wcale tam nie ma i komutator został zniszczony przez te blaszki trzymające szczotki


trzeba szukać nowego


opłaca kupić używkę czy lepiej nowy????????

Opublikowano

W takiej sytuacji proponuje nowy.

Opublikowano
  • Autor

rozgladałem sie na allegro i nigdzie nie ma nowego silniczka bez wiatraka i plastiku mocującego. a nie potrzebny mi komplet bo ze starego wyciagnełem

Opublikowano

No to w czym jeszcze masz problem? Skoro komutator zniszczony to nie raczej nie masz wyjścia.

Kupujesz nowy komplet i wkładasz do auta. Wątpię by ktoś sprzedawał sam silnik.
Nie kombinuj bo będziesz jak ten gość co Jaguarem wartym 250.000 podjeżdża tankować gaz bo taniej.

Edytowane przez kapete

Opublikowano
  • Autor

kupiłem wentylator klimatyzacji ale po jego zamontowaniu i właczeniu klimatyzacji wiatrak nie działa.

dla pewnosci sprawdziłem go na krótko i zapierdziela.

czego dalej szukać

bezpiecznik 40 A jest sprawny


od czego zacząć dalsze poszukawiania ?

a co do klimatyzacji to widać że zasprzęgla a zimna z kratek jak nie było tak nie ma . o co to chodzi????

Opublikowano

Czy podczas jazdy czynnik się schładza ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.