Jump to content
IGNORED

zwariowane wycieraczki


Klejk

Recommended Posts

Jak w temacie.

A teraz do sedna.

Moja kobieta zeszlej zimy włączyła wycieraczki, mimo tego że na aucie było trochę śniegu a wycieraczki były przymarzniete... Wiadomo jak to się skończyło... Telefon do mnie bo wycieraczki nie ruszają itp itd :P

Ogólnie szyby odpuscily i wycieraczki też.. I działają do dnia dzisiejszego, ale pojawił się problem, raz na jakiś czas wycieraczki się włączają i chodzą cały czas nie zależnie od ustawienia przełącznika. Jedyne wyjście to albo wyjęcie bezpieczniki, albo auto off.

Więc pierwsza moja diagnoza, przekaźnik, podmienilem ale niestety bez efektu...

I teraz moje pytanie, bo nie chciałbym pół auta rozbierać na darmo... Miał ktoś kiedyś podobnie? Od czego zacząć poszukiwania?

Aa bo to nie moje auto także nie z opisu profilowego :)

Pacjent to A4 B5 1.8 ARG 99r polift sedan :)

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś u siebie rozbierałem silniczek wycieraczek w celu wymioany szczotek . Niestety rozpałd mi się przy rozkładaniu korpus gdzie ustawai się zębatki w oznacznikiem położenie 0 dla silniczka. Wtedy zachowywał on się tak jak u Ciebie. Nie wiem czy jest możłiwe, że by samo sięto w silniczklu poprzestawiało ale jeśłi zmieniłęś przekaźnik i nic nie pomogło to został Ci do sprawdzenie manetka i silnikl. Jeśli dzieje sięto na tyle często ze jesteś w stanie sprawdzić to na postoju to sprawdził bym napiecie na wtyczce silniczka wycieraczek. Tam po przekreceniu kluczyka na chwilę pojawia sę 12 V pomiomo wyłączonej manetki ( w tym czasie sprawdza czy wycieraczki wcześniej nie było np w połowie szyby i tak auto zostało wyłączone ) i po chwili to napięcie powinno spaśc do 0 jeśłi wycieraczki sąjuż na dole.

Link to comment
Share on other sites

Sam właśnie mam w tym momencie tak jak u Ciebie i sądzę że kwestia jest samego przełącznika. Na nieszczęście tylna wycieraczka również przestała mi działać. Szukać będę puki co przy przełączniku chyba że diagnoza jest trefna.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem, okazało się że w silniczku wycieraczek jest coś jakby krancowka która ustala pozycję zero, musiałem ją wyczyścić i delikatnie odgiac i jak Narazie wszystko śmiga bęz problemów, mam nadzieję że to było to

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...