Jump to content
IGNORED

luzy w kole

Janis

Recommended Posts

Witam dzisiaj postanowiłem podpompować oponki, lecz zwróciłem uwagę wcześniej że mam uczucie czasami "pływającej" budy, amortyzatory spoko, sprężyny również, wahacze tymbardziej - poszarpałem kołami, i trafiłem na tylnia po prawej stronie, wyczuwalny jest lekki luz. To oznacza, że łożyska do wymiany? jaki koszt byłby tego?
Pozdrawiam.

Raz powiem szczerze, że jadąc z kobietą zaszumiało tak, że myślałem że to bass w aucie taki przyciszyłem radio a to w kole chyba właśnie ustałem i problem znikł.. Teraz w sumie go nie słychać, lekkiego szumu nie sprawdze bo pada cały dzień mokro na drogach.

Jeżeli koło masz dobrze dokręcone i na podniesionym kole jest wyczuwalny luz to łożysko do wymiany (moim zdaniem, najlepiej jak ktoś to potwierdzi, mechanikiem nie jestem ;) ). Co do kosztów to nie wiem bo u mnie są inne łożyska.

Nie pamiętam już ceny ale to nie majątek. Może słabo dokręcone ? Sprawdź.

Minimalny luz musi być. Jak nic nie szumi a luz jest spory to wystarczy go zniwelować. Tylko z czuciem, bo jak zmniejszysz go do zera to poprostu zniszczy sie łożysko po krótkim czasie.

lecz zwróciłem uwagę wcześniej że mam uczucie czasami "pływającej" budy, amortyzatory spoko, sprężyny również, wahacze tymbardziej

typowe objawy wywalonych tulei tylnej belki, w kołach przyczyny nie szukaj

Koszt tulei w takim przypadku ? Łożyska i tak wymienie chyba, żeby mieć spokój :)

W sumie to nie pamiętam, ale coś mi świta, że płaciłem 60/sztuka Febiego :eusathink:

to ja rozumiem nie ma Lewa tuleja tylniej belki tylko lewa jest również prawą?

są takie same