Jump to content
IGNORED

demontaż panelu klapy bagażnika (audi a4 b5 avant)

osa92

Recommended Posts

Witam. Szukałem na forum, ale nie znalazłem... Proszę o podpowiedź w jaki sposób zdemontować panel (tapicerkę) klapy bagażnika w taki sposób, żeby niczego nie uszkodzić. Co i gdzie trzeba odkręcić, podważyć, szarpnąć? Panel muszę zdemontować w celu naprawy oświetlenia tablicy rejestracyjnej (jeden z przewodów jest za krótki). Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by osa92

wszystko jest na zatrzaskach i 3 srobkach. odkrecasz jedna tam gdzie raczka do zamykania i dwie po boku na czarnych plastikach laczacych sie z tapicerka. potem zacznij od jednej strony delikatnie szarpnac plastik i dalej dalej bedziesz wiedzial co i jak. a sama tapicerke tak samo. mozna od dolnego rogu albo gornego zaczac. czy sie polamie ktorys zatrzask trudno powiedziec tak i nie zalezy jak bedzie to demontowal. przewaznie dobrze idzie. szarpnij raz a mocniej

Moja mała rada to taka abyś lekko odgiął tą tapicerkę na wysokości zamka u zobaczysz po prawej i lewej w takiej samej odległości zatrzaski wtedy weź długi płaski śrubokręt i podważaj ostrożnie a będziesz miał pewność że zatrzaski nie strzelą.

uważaj na rogach gdzie są zaczepy bo ja szarpnąłem i właśnie tam pękło.najlepiej właśnie podważać

Potwierdzam że podważanie najlepszy sposób, a i tak przy większym pechu potrafi urwać się spinka z zaczepem :(

Jakoś poszło... na jednym rogu mam ułamany zatrzask, ale nie znalazłem go w klapie... być może ktoś z poprzednich właścicieli już coś tam grzebał i ułamał... albo ja (chociaż po zatrzasku nie ma śladu). Mam nadzieję, że jak założę z powrotem, to nie będzie latać na tym rogu.

• Upvote 1

Nie powinno, a klejenie by było dobre na krótką metę, bo i tak by odpadło.