Skocz do zawartości
IGNOROWANY

demontaż panelu klapy bagażnika (audi a4 b5 avant)


osa92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem na forum, ale nie znalazłem... Proszę o podpowiedź w jaki sposób zdemontować panel (tapicerkę) klapy bagażnika w taki sposób, żeby niczego nie uszkodzić. Co i gdzie trzeba odkręcić, podważyć, szarpnąć? Panel muszę zdemontować w celu naprawy oświetlenia tablicy rejestracyjnej (jeden z przewodów jest za krótki). Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez osa92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest na zatrzaskach i 3 srobkach. odkrecasz jedna tam gdzie raczka do zamykania i dwie po boku na czarnych plastikach laczacych sie z tapicerka. potem zacznij od jednej strony delikatnie szarpnac plastik i dalej dalej bedziesz wiedzial co i jak. a sama tapicerke tak samo. mozna od dolnego rogu albo gornego zaczac. czy sie polamie ktorys zatrzask trudno powiedziec tak i nie zalezy jak bedzie to demontowal. przewaznie dobrze idzie. szarpnij raz a mocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała rada to taka abyś lekko odgiął tą tapicerkę na wysokości zamka u zobaczysz po prawej i lewej w takiej samej odległości zatrzaski wtedy weź długi płaski śrubokręt i podważaj ostrożnie a będziesz miał pewność że zatrzaski nie strzelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że podważanie najlepszy sposób, a i tak przy większym pechu potrafi urwać się spinka z zaczepem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś poszło... na jednym rogu mam ułamany zatrzask, ale nie znalazłem go w klapie... być może ktoś z poprzednich właścicieli już coś tam grzebał i ułamał... albo ja (chociaż po zatrzasku nie ma śladu). Mam nadzieję, że jak założę z powrotem, to nie będzie latać na tym rogu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno, a klejenie by było dobre na krótką metę, bo i tak by odpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...