Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z wibracja silnika


loczkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odałem auto do warsztatu z problemem drgania budy oraz lewarka zmiany biegów


problem wystepował najbardziej na 2 3 4 biegów



mechanik stwierdził że może być uszkodzona wiązka elektryczna pompowtryskiwaczy została wymieniona na nowa


niestety problem nie został zlikwidowany mechanik stwierdził, że problem leży w pd wiec zostały i wyciągnięte i wysłane do nadarzyn w celu sprawdzenia podobno 2 pompki miały uszkodzony korpus a 2 były wzglednie dobre do założenia serwis w nadarzynie zaproponował regeneracje 4 pd po odebraniu samochodu po wymianie wibracje nadal wystepuja mechanik twierdzi, że poroblem może leżeć w dwumasie podczas montażu pd coś pozmieniał w ustawieniu rozrzadu.




dzisiaj odebrałem auto lecz na szybko nie miałem czasu posprawdzać dopiero teraz zrobiłem logi i parametry wtrysków wyglądaja jak by w ogole nie były regenerowane



bipy na wolnych -60, - 60 ,- 70 ,-70 a podczas przygazowania 2 wtryski siegaja nawet do - 116, i - 115


dawka 0, -0, 14 , 0.5 , 0,64


kanał 18 same zera a po gazowaniu powyzej 2500obr same 4


kanał 4 synchronizacja ustawiona na 0.5



podejrzewam, że zostałem oszukany i żadnej regenercaji nie było i mechanik wciska mi kit gdyż takie same parametry były przed regeneracja


jak myślicie żądać zwrotu pieniędzy czy problem może leżeć w złej regeneracji w nadarzynie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu środka do czyszczenia pd logi się znacznie polepszyły a co dopiero po regeneracji... Koleś robi Cię w ciula..

. :-\

z mądrego telefonu

Poza tym sprawdź poduchy pod silnikiem.

z mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka, mechanik strzelał w ciemno a ty płaciłeś, co do wysokich bipów to ja zmierzył bym cisnienie paliwa na tandem pompie bo książkowym przykładem wysokich bipów jest brak paliwa.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie na tandem pompie niby było sprawdzanie tak jak i cała tandem pompa zamieniona na sprawna prawdopodobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ciśnienie paliwa tak, ale była tez podmieniona na sprawna w 100% tak twierdził mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemne bipy powstają przeważnie przez problemy z paliwem, w twoim przypadku czyli b7 zakres wynosi +-60 więc jeszcze tragedi nie ma. Skoro wszystko sprawdzane i wymienione to zostały poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik twierdzi, że dwumas jest jeszcze do sprawdzenia a był wymieniany 7000km temu :D problem leży tutaj w regeneracji pd czy ona faktycznie była bo ja już sam nie wiem

parametry przed regeneracja jak i po regeneracji sa identyczne a to jest zastanawiające a wiem, że kompresja była też sprawdzana. i wszystko było ok

Edytowane przez loczkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie ci nie odpowiem. Wiem ze raz wsadziłem nową pompkę w miejsce niby walniętej a korekcje praktycznei sie nie zmieniły i była wielka awantura o naciąganie ....... Od tamtej pory wymiane pompek staram sie zostawiać inny szpecom.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra miała coś takiego (golf 5 1.9 143KM), ale do były bardzo silne drgania podczas ruszania i mniejsze podczas jazdy na niskich obrotach. Dwumas był wymieniany wcześniej, zrobione na nim 13000 km. Dwumas został uszkodzony przez śrubę w której urwał się łepek i sprzęgło nie spadało symetrycznie. Jak będę na kompie to dodam zdjęcie tego elementu.
Ja tez mam w swojej b7 jakieś wibracje ale to na silniku przy 1700 obr nawet na postoju. Musze jakieś konkretne logi zrobić. Tak jak sprawdzałem to dawki i korekta jest w normie. Przypuszczam ze to regulacja wałków rozrządu by pomogła odrobinę.

Edytowane przez damianoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...