Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiatr szumi w aucie


mateusz233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od zakupu auta denerwuje mnie pewna rzecz. Otóż podczas jazdy słyszę dość głośny szum wiatru. W lekko wietrzny dzień słychać jakby była wichura, takie niejednostajne szumienie. Słychać to nawet przy niewielkich prędkościach. Sam nie wiem czy wiatr dostaje się do auta czy słychać to z zewnątrz. Nie jest to takie głośne jak po uchyleniu szyby.

Normalnie pomyślałbym że ten typ tak ma, ale w rodzinie mam jeszcze dwie takie A4 i tam ten szum jest wyraźnie cichszy. Próbowałem już oklejać wszystkie szczeliny z przodu taśmą, pociągać drzwi, sprawdzałem pod filtrem kabinowym. Co bym nie zrobił dalej to samo. W aucie była wymieniana szyba przez poprzedniego właściciela. Czy możliwe że coś tam sknocili? Może ma ktoś pomysł co może być powodem tych szumów i jak to zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często zawias drzwi od kierowcy podatny jest na uszkodzenie, kup zawias z angola,zmień i zobacz czy coś pomogło :) nie jest drogi, a może pomóc :) myślę, że w B6 jest ten sam problem co w B5 :)

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale wątpię że to może być zawias. Wyglądają dobrze i drzwi chodzą ciężko.
Te szumy dochodzą tak jakby z nawiewów ale jak włączę obieg zamknięty i pozamykam wszystkie kratki to nic nie daje.
Spróbuję jeszcze sprężonym powietrzem odmuchać przód. Może coś znajdę...

edit

Po dzisiejszej trasie doszedłem do wniosku że raczej winna będzie przednia szyba. Pewnie coś źle jest zamontowana i szumi. Szumy są słyszalne bardziej po stronie pasażera.

Co mogę z tym zrobić? Da radę jakoś to silikonem objechać? A może trzeba jeszcze raz wkleić szybę.

Strasznie mnie to denerwuje, przy dzisiejszych wiatrach szumy są już męczące.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szybę masz ori czy zmieniana wcześniej ?

Nie sądzę, żeby ktoś podjął się ponownego wklejenia tej samej szyby. Szyba podatna jest na uszkodzenie i przy wycinaniu jej z Twojego auta, istnieje ryzyko uszkodzenia.

Podjedz gdzieś do serwisu szyb i podpytaj, może robią takie kombinacje, ale najprawdopodobniej będą proponować nową szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeprowadzić test szczelności szyby. Oklej ją na zewnątrz dookoła taśmą np.malarską i zobaczysz czy będzie wiało. Jeśli nie to szyba źle osadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zlokalizowałem nieszczelność. Szumi w górnym rogu szyby. Jak przysłonie ręką to przestaje.

Teraz pytanie do was. Jak zdemontować tą gumową uszczelkę z boku przedniej szyby żeby nic nie pourywać?

Edit

Problem rozwiązany. Zjąłem tapicerkę słupka i dałem silikon w rogu szyby. Teraz cisza aż miło ;)

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem po wymiane szyby jest szum z lewej stron boku szyba byla juz 2 razy wklejenia jedna firma w polsce a potem za zagranica jeszcze raz bo polska firna tak zrobila ze po miesieciu wode mialem w srodku. mam jeszcze sklejone poszybie to moze byc wina?? prosze o pomoc i rade gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...