Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak przewozicie swoje rowery ? Porady


gorny01

Rekomendowane odpowiedzi

Wiitam wsystkich , ze względu na zbliżający się sezon , chciałbym was spytać jak we przewozicie swoje rowery i jakie macie doswiadczenia , ja się zastanawiam nad przewożeniem na bagażniku dachowym ale są też montowane na klape i hak ? Piszcie :)

Edytowane przez gorny01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dach, może trudniej wsadzić, ale ja obracam/łem się wśród customowych rowerów a tam niejednokrotnie rower jest za długi aby wszedł na klapę a na własną konstrukcję dachowego wejdzie. Z tymi na klapę standardowy rower wejdzie, długość roweru jest praktycznie taka sama jak szerokość samochodu.

Problem z tymi na klapę jest taki, że mało kto o tym wie a większość jak wie to ma w d.upie a tablica i światła nie mogą być zasłonięte, jest od tego odpowiedni przepis, kwota i ilość punktów. Jeśli już taki na tył to z własnym oświetleniem a rejestrację to niestety trzeba sobie odkręcić i przenieść bo nie wiem czy u nas duplikaty są legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się przekonuje do wożenia na dachu , tylko sie zastanawiam jaki bagażnik bazowy ?

coś takiego ?

http://allegro.pl/aguri-bagazniki-bagaznik-dachowy-audi-a4-b6-00-04-i5017465246.html

czy może ten wystający poza relingi , jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej "wystający po za" w razie odsprzedaży ma możliwość regulacji i pasuje do innych aut. Osobiście wybrałbym markową używkę niż kiepską nówkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o uchwyt rowerowy to już wiem co chce Thule pro ride 591 ale jeżeli o bazowy to nie wiem co wybrać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dach, może trudniej wsadzić, ale ja obracam/łem się wśród customowych rowerów a tam niejednokrotnie rower jest za długi aby wszedł na klapę a na własną konstrukcję dachowego wejdzie. Z tymi na klapę standardowy rower wejdzie, długość roweru jest praktycznie taka sama jak szerokość samochodu.

Problem z tymi na klapę jest taki, że mało kto o tym wie a większość jak wie to ma w d.upie a tablica i światła nie mogą być zasłonięte, jest od tego odpowiedni przepis, kwota i ilość punktów. Jeśli już taki na tył to z własnym oświetleniem a rejestrację to niestety trzeba sobie odkręcić i przenieść bo nie wiem czy u nas duplikaty są legalne.

W Polsce możesz miec 2 tablice .. Jesli robisz duplikat to podpisujesz sie ze tablica ci sie zniszczyla lub przepadla... Czyli klamiesz robiąc trzecia ;) jesli chodzi o przeniesienie z tablicy to nie wolno tego robic bo tablica wedle prawa jest integralna częścią samochodu i jest homologowana do niego ... Wniosek zawsze cie uwala na tym bo w PL prawo jest nie jasne w tym przypadku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...