Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] A8, rok ok. 2000-2003 jaki silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie. Co polecacie i dlaczego ?

Znajomy uparł sie na A8. Ma B4 cabrio do sprzedania i chce A8.

W jakim silniku auto warte 'rozpatrzenia" ?

Opublikowano

w 2002 była zmiana modelu z D2 na D3, może doprecyzuj którą budę rozpatruje bo to dwie różne bajki jak chodzi o motorownie

Opublikowano
  • Autor

Powiedziane 2000-2003.

Proszę wiec o info z tego przedziału

Sorki, że nie uscislam, wiadomo jak to jest kiedy "dowiadujesz" sie za kogoś

Podstawowa kwestia to benzyna czy diesel.

Później pojemnosci

Opublikowano

Jeżeli D2 to benzyna

Jeżeli D3 raczej diesel, ale 4.0TDI

Dlaczego?

w D2 nie ma mocnego diesla, niestety. Ze beznyn polecałbym 4.2 300KM (tudzież S8 340, 360KM), trzeba się liczyć z 12-15 w trasie i 20 minimum po mieście, zimą sporo więcej na mieście.

w D3 polecam 4.0TDI zachowuje nieco ekonomii, do tego 275KM daje radę. Do tego kultura pracy diesla V8 pozytywnie zaskakuje nawet takiego zwolennika benzin, jak ja ;)

Ogólnie polecałbym, żeby się przejechał autami z różnymi motorowniami i sam zadecydował co mu odpowiada. Odradzam jedynie diesle w D2 - awaryjne i słabe, czyli ostro upalane.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki YELO .

Gość zakłada wkładke gazu do benzyny, moim zdaniem jednak to szkoda marnować silnik, czytaj moc (jak go stać na dupowóz ,to i na utrzymanie powinno )

Polecam mu osobiscie diesla ale czekam własnie na zdanie ( i jego uzasadnienie) Forumowiczów

Ta jego obecna B4 ma V6 i automat. Jeździłem niedawno. Potęga jak dla mnie

Mimo wszystko podpowiadam mu diesla

.

Pytanie OT

Czy w jego aucie(96 rok) mozna za pomocą VAG zmienic parametry pracu skrzyni (chodzi mu o jakiś sportowy program)?

Opublikowano

Ta jego obecna B4 ma V8 i automat.

:shocked: swap jakiś czy V6 miałes na myśłi :mysli:

A8 D2 to niech bierze 4.2q/S8 :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Ta jego obecna B4 ma V8 i automat.

:shocked: swap jakiś czy V6 miałes na myśłi :mysli:

A8 D2 to niech bierze 4.2q/S8 :wink4:

Aż nie pamiętam :)

Sprawdzę, ale pewnie V6

Opublikowano

tudzież S8 340, 360KM

340KM przestali robic chyba w 1999r.

D2 tylko silnik 4.2 (310KM od 1999r) -3.7 jest dosyc awaryjny,z diesli to 3.3TDI,jezdzilem,jest calkiem niezly :naughty:

D3 to oficjalnie rok modelowy 2003,sa duzo drozsze od D2,wiec kolega pewnie mysli o modelu D2 :)

Opublikowano

Jeśli benzyna to 4.2 ... jeślie diesel to 4.0 lub 4.2 TDI :kox:

Opublikowano

A8 D2 tylko benzynka i najlepiej eska.Ja bym nie miał innego wyboru bo do tego jeszcze manual by musiał być a więc odliczając 2,8 tylko 4,2 S8 zostało.Diesla nie a reszta chyba automaty były :mysli:

Jak wprowadzam w błąd z tymi skrzyniami to sorki.A do takiej limuzyny od 4.0 pojemności pasują.

Ale jeśli gaz chce dawać to tak jak mu radzisz żeby diesla brał. :hi:

Opublikowano

a moze 6.0 W12 420KM w budzie D2

:D ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.