Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 1.8 NIE PALI


kwarcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Ostatnio oddałem autko to małego remontu rozrząd wymiana skrzyni wymiana oleju w silniku i skrzyni. Autko całe wróciło do mnie przejechało 100 km sprawne. Jak go zasiłek juz nie odpalił. Przekręcam kluczyk i nic .poleciał dym z lewej strony kierownicy. Na zapych pali. Rozebralem stacyjka wymieniłem kostke w stacyjce i nic rozrusznik na krótko nie palił. Następnie wymontowalem rozrusznik zawiózłem do regeneracji wymienione szczotkotrzymacz rozrusznik na krótko sprawny po zamontowaniu dalej nic na krótko odpala. Sprawdzone zostały wszystkie bezpieczniki sprawne. Jeszcze musze sprawdzić przekaźniki i ewentualnie podpiąć do kompa . Macie jakieś pomysły i czy mieliście podobna usterkę . Pozdrawiam czekam na info . Kwarcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki , przekaźnik i Połączenie stacyjka - rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, u mnie również występuje problem z odpalaniem ale tylko czasem. Zauważyłem ze gdy wyjeżdze gaz do końca zatankuje i musze z 10 razy próbować zeby odpalił, jak odpali to potem nie ma juz problemów. Myślałem że może któryś z elektrozaworów nie trzma więc zakręciłem gaz na butli w bagażniku poczekałem aż przełączy się na benzynę żeby pozbyć się gazu z układu no i tak się stało. Po wyłączeniu i próbie ponownego uruchomienia nadal problem wygląda to tak: https://www.dropbox.com/s/x1dgkl7p3y1mlps/VIDEO0002.mp4?dl=0 . Dodam że po przekręceniu zapłonu słychać pompę paliwa więc wygląda na sprawną. Po kilku próbach samochód odpala dookoła smród benzyny ale pewien czas jest ok a później znów... Jak myślicie w czym może być problem ?

Edytowane przez organista177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, u mnie również występuje problem z odpalaniem ale tylko czasem. Zauważyłem ze gdy wyjeżdze gaz do końca zatankuje i musze z 10 razy próbować zeby odpalił, jak odpali to potem nie ma juz problemów. Myślałem że może któryś z elektrozaworów nie trzma więc zakręciłem gaz na butli w bagażniku poczekałem aż przełączy się na benzynę żeby pozbyć się gazu z układu no i tak się stało. Po wyłączeniu i próbie ponownego uruchomienia nadal problem wygląda to tak: https://www.dropbox.com/s/x1dgkl7p3y1mlps/VIDEO0002.mp4?dl=0 . Dodam że po przekręceniu zapłonu słychać pompę paliwa więc wygląda na sprawną. Po kilku próbach samochód odpala dookoła smród benzyny ale pewien czas jest ok a później znów... Jak myślicie w czym może być problem ?

czujnik położenia wałka rozrządu sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

organista zobacz kody błędów, dodatkowo musisz zobaczyć czy nie cofa Ci się paliwo (od razu mówię że widziałem jak napisałeś że pompka działa po zapłonie, ale sprawdź to) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Witam wszystkich, u mnie również występuje problem z odpalaniem ale tylko czasem. Zauważyłem ze gdy wyjeżdze gaz do końca zatankuje i musze z 10 razy próbować zeby odpalił, jak odpali to potem nie ma juz problemów. Myślałem że może któryś z elektrozaworów nie trzma więc zakręciłem gaz na butli w bagażniku poczekałem aż przełączy się na benzynę żeby pozbyć się gazu z układu no i tak się stało. Po wyłączeniu i próbie ponownego uruchomienia nadal problem wygląda to tak: https://www.dropbox.com/s/x1dgkl7p3y1mlps/VIDEO0002.mp4?dl=0 . Dodam że po przekręceniu zapłonu słychać pompę paliwa więc wygląda na sprawną. Po kilku próbach samochód odpala dookoła smród benzyny ale pewien czas jest ok a później znów... Jak myślicie w czym może być problem ?

czujnik położenia wałka rozrządu sprawdź.

Na Vagu błąd położenia wałka lewego, błąd czujnika wałka rozrządu. Teraz pytanie, wymianiałem hydrauliczny napinacz wraz z łańcuchem, mechanik źle złożył klamoty czy faktycznie czujnik jest uszkodzony ? A może sam napinacz robi jakieś wariactwa ? Jest oryginalny i ładnie cicho pracuje, nie klepie... Edytowane przez organista177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...