Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 [BFB] Avant Quartzgrau S-line


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po kilku miesiącach poszukiwań zagościł u mnie Avant :

silnik BFB

skrzynia 5 biegów

rok 2006r

przebieg 173kkm

od pierwszego właściciela w DE, serwisowany do końca, bezwypadkowy

z wyposażenia ciekawsze opcje to :

- oznaczenia S-line

- ksenony zwykłe

- parktronic przód i tył

- sportowe, grzane fotele

- kierownica s-line wielofunkcyjna

- zawieszenie 1BE

- Bose

- BNS 5.0 z bluetoothem i mp3 + zmieniarka CD + kolorowy wyświetlacz w zegarach

- koła 235/45R17

- zmieniarka i lodówka w schowku

- pakiet oświetlenia wew.

Foto zaraz po zakupie

20150418_114456_HDRss_zpswqhdcyua.jpg

20150418_114409_HDRss_zpstdgxgwdg.jpg

20150418_114512_HDRss_zpsd2fmz3il.jpg

20150418_114536_HDRss_zps7fovsyqv.jpg

Planowo:

- Pełny przegląd z wymianą filtrów i wymiana mieszka przegubu zew. L - Zrobione 27.04.2015

- wymiana rozrządu, czyszczenie odpowietrzenia skrzyni i inne rzeczy które powinno się zrobić - całość pewnie zrobi Mobil Tech :thumbup1:

Filtry i olej czekają na wymianę :-)

Kupiłem też płukankę z Liqui Moly z serii profi

EDIT: Byłem dziś w Mobil Techu i powiedzieli mi, że mi nie wleją płukanki do silnika, bo mi nie chcą zniszczyć silnika - spuściłem głowę :embarrassed: i posłuchałem fachowców - dobrze, że w tym kraju są jeszcze fachowcy w tym co robią :thumbup1:

20150425_102641_HDRss_zpsjk73mimc.jpg

Planowane mody czyli to czego mi brakuje :

- mgiełkowe dysze spryskiwaczy

- czujnik deszczu i oświetlenia + lusterko wewnętrzne fotochrom

- dołożenie wyciszeń takich jak w dieslach czyli wygłuszenia maski,

- kielichów, ściany grodziowej

- osłony w komorze silnika na akumulator, na zbiorniczki i prawa na kielich koło filtra powietrza, osłona skrzyni biegów pod autem

- ambitnie bardzo chciałbym zmienić szybę czołową na akustyczną i szyby boczne na podwójne bo tego mi brak :thumbdown:

- o ile to możliwe wywalenie tej lodówki ze schowka i zastąpienie go zwykłym chłodzonym schowkiem (nie wiem czy jest taka opcja w A4) żeby uzyskać więcej miejsca w schowku, - lodówka zostaje bo będą schowki pod fotelami :thumbup1:

- być może zrobienie jakiegoś łagodnego programu na około 180-190KM

- upgrade hamulców tył na 288mm.

- schowki pod fotele na drobiazgi

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piękne auto ale gdzie ten zewnwtrzny s line widzisz ??

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piękne auto ale gdzie ten zewnwtrzny s line widzisz ??

kod opcji E4J,

grill, oznaczenie na listwach, osłony progów i nie wiem co tam jeszcze pod tym się kryje,

EDIT: zacząłem szukać po necie i forum i widzę, że grill w zew. S-line jest inny, inne listwy dolne drzwi.

Tak się zastanawiam po jaką chol... :rant: wstawiają na grill znaczek skoro de facto to nie jest grill s-line'owy ?

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka :)

PS. Ja tutaj widzę s line ze sportowym zawieszeniem 1BE, kierą i gałką, emblematy s line, osłony progowe s line, białe kierunki... niestety zew. s line'a nie masz...

Edytowane przez Tombik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka :)

PS. Ja tutaj widzę s line ze sportowym zawieszeniem 1BE, kierą i gałką + emblematy s line... niestety zew. s line'a nie masz...

dzięki,

OK, ja tam się nie znam, to moje pierwsze Audi i wszystkiego się uczę o tej marce z Waszą pomocą :thumbup1: - wobec tego już poprawiam :thumbup1:

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto co do s-line to tylko zawias , kiera i gałka biegów ale dobre wyposażenie . Powodzenia w rezaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no... Nie powiem prezentuje się całkiem całkiem. Widzę że jak staniemy obok siebie to tylko po felgach auta odróżnimy bo kolor masz taki jak ja. Już nie pamiętam oznaczenia ale było coś B...G7Y czy jakoś tak (oznaczenie lakieru). Ale autko naprawdę wizualnie bardzo ładne!!! :) :) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no... Nie powiem prezentuje się całkiem całkiem. Widzę że jak staniemy obok siebie to tylko po felgach auta odróżnimy bo kolor masz taki jak ja. Już nie pamiętam oznaczenia ale było coś B...G7Y czy jakoś tak (oznaczenie lakieru). Ale autko naprawdę wizualnie bardzo ładne!!! :) :) :) :) :) :)

Dzięki :thumbup1:

Kolor zewnetrzny/numer koloru Q4/Y7G :wink:

Owszem, lakier bardzo zadbany, serwisowany bardzo skrupulatnie i solidnie, natomiast jeżeli chodzi o wnętrze to Niemiec nie dbał specjalnie :facepalm: i muszę odszczurzyć wnętrze - kierownica klejąca, dźwigienki klejące, itd. ale spoko, pianka STP Tuff Stuff daje radę :thumbup1: i już można spokojnie wsiąść do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna ;)

szkoda że nie Quattro ;) a tak to elegancka.

Kolego jeśli można wiedzieć dużo Cię wyszła po opłatach ?

Aha i skoro książka skrupulatnie prowadzona to czy rozrząd był robiony ? bo u mnie mam obecnie 126tkm (kupiłem przy 122tkm) no i nie był robiony a gdzieś obiło mi się o uszy że tutaj 1szy rozrząd po 8-10latach lub 180tkm. A kolega kupił b6 z nalotem 250tkm no i zgadzało by się to bo rozrząd był robiony po 8 latach i 179tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna ;)

szkoda że nie Quattro ;) a tak to elegancka.

Kolego jeśli można wiedzieć dużo Cię wyszła po opłatach ?

Aha i skoro książka skrupulatnie prowadzona to czy rozrząd był robiony ? bo u mnie mam obecnie 126tkm (kupiłem przy 122tkm) no i nie był robiony a gdzieś obiło mi się o uszy że tutaj 1szy rozrząd po 8-10latach lub 180tkm. A kolega kupił b6 z nalotem 250tkm no i zgadzało by się to bo rozrząd był robiony po 8 latach i 179tkm.

Dzięki :thumbup1:

Ja akurat szukałem nie -quattro :kox: i to mi się udało, natomiast szukałem auta na zawieszeniu 1BA i kołach 205/55R16, a mam 1BE i 235/45R17 :grin: ale wiesz jak to jest, bierze się co jest i nie wybrzydza :wink:

Powiem tak, dałem >>30kzł - jak na PL warunki dałem niby drogo, a jak na warunki DE dałem tanio :naughty: Auto jest fajne bo jest zadbane i ma książkę serwisową do końca.

Rozrząd mam do zrobienia, bo mam 173kkm, jeszcze na weekend majowy jadę za granicę, ale już nie zdążę zrobić go przed wyjazdem, bo mechanicy nie mają terminów, zrobię ze 2500-3000km i po majowym weekendzie będę wymieniał ten rozrząd, bo strach z tym jeździć.

W BFB jest pierwszy po 180kkm, a potem nie wiem co ile? gdybym miał to auto wcześniej to pewnie zrobiłbym pierwszy rozrząd przy 150kkm, a potem pewnie co 90kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :thumbup1:

Ja akurat szukałem nie -quattro :kox: i to mi się udało, natomiast szukałem auta na zawieszeniu 1BA i kołach 205/55R16, a mam 1BE i 235/45R17 :grin: ale wiesz jak to jest, bierze się co jest i nie wybrzydza :wink:

No zgadza się,też nie wybrzydzałem pomimo że mam niebieski środek. Mi bardziej chodziło o Quattro w 1.8T na zawieszeniu 1BA i dość ok wyposażeniu tzn żeby 4xel szyby itp

To pewnie zrobię dwie wymiany oleju co 10tkm (aczkolwiek mechanik stwierdził że co 15) to będzie wtedy 142tkm i wtedy rozrząd do wymiany będzie też.

Siedzenia na sporty w przyszłości może zmienię i multifunkcję dołożę i będzie ok, no i troszkę brak mi xenonów u mnie ale tego o już dokładał nie będe ;)

Edytowane przez davcio_ukf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :thumbup1:

Ja akurat szukałem nie -quattro :kox: i to mi się udało, natomiast szukałem auta na zawieszeniu 1BA i kołach 205/55R16, a mam 1BE i 235/45R17 :grin: ale wiesz jak to jest, bierze się co jest i nie wybrzydza :wink:

No zgadza się,też nie wybrzydzałem pomimo że mam niebieski środek. Mi bardziej chodziło o Quattro w 1.8T na zawieszeniu 1BA i dość ok wyposażeniu tzn żeby 4xel szyby itp

To pewnie zrobię dwie wymiany oleju co 10tkm (aczkolwiek mechanik stwierdził że co 15) to będzie wtedy 142tkm i wtedy rozrząd do wymiany będzie też.

Siedzenia na sporty w przyszłości może zmienię i multifunkcję dołożę i będzie ok, no i troszkę brak mi xenonów u mnie ale tego o już dokładał nie będe ;)

Ja będę wymieniał oliwę co 15kkm, muszę pogadać w Mobil Techu - żeby zrobili czyszczenie całego odpowietrzenia silnika bo zdaje się to słaba strona tego silnika. Ale to już po weekendzie majowym.

Siedzenia sport są super, chociaż szwagier mojej Pani ma krzesła skóra/alcantara s-line'y i to jest dopiero rewelacja :naughty::drool3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Recaro listwy s4 koło kiere z tt i rns i będzie bajka.

No właśnie tak bym to ujął. :decayed:

Ogólnie fajna sztuka i chyba zadbana. :good:

Plany też ciekawe i zapewne na tym się nie skończy. :whistling: Powodzenia w rezaniu. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Recaro listwy s4 koło kiere z tt i rns i będzie bajka.

No właśnie tak bym to ujął. :decayed:

Ogólnie fajna sztuka i chyba zadbana. :good:

Plany też ciekawe i zapewne na tym się nie skończy. :whistling: Powodzenia w rezaniu. :wink4:

Mówicie o tej ściętej dołem? Fajna ale tam przychodzi zdaje się inna poduszka? Okrągła.

Rzeczywiście auto lakierniczo piękne, serwisowane idealnie, a m.in. dziś pracowałem nad wnętrzem :-) Żałuję też że nie zrobiłem zdjęć po nałożeniu wosku Farecla Wax Top High Gloss Liquid Wax Polish :naughty: a po południu w KR ... spadł deszcz :facepalm:

Rzeczywiście to forum sprzyja ludziom którzy lubią dbać o auto i nikt nie krytykuje wsadzania dużej kasy w samochód by mieć takie auto jakie się komu zamarzy :thumbup1:

I też się nie pomyliłeś, w najbliższym czasie będę robił upgrade hamulców tył na 288mm :naughty:

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor mistrzostwo :D

Powodzonka w planach i bezawaryjności :)

Tak jak przewidziałem i parę osób tutaj też ;) ostatnio zrobiłem upgrade hamulców z tyłu na 288mm tradycyjnie na tarczach Zimmerman i klockach Ferodo - różnica jest odczuwalna nawet przy spokojnej jeździe.

20150523_072800_s_zpshfenswec.jpg

20150523_082554_HDR_s_zpsvuafpnxp.jpg

Tak jak przewidziałem na początku pierwsze kroki w wyciszaniu już poczynione.

Założona zostało wyciszenie maski (1), wyciszenia kielichów (2), a także oryginalna osłona pod skrzynię. Do kompletu brakuje jeszcze zewnętrznego wyciszenia ściany grodziowej (3).

Jest już także założone podszybie oryginalne z osłoną akumulatora (4). Kupione są także osłony zbiorniczków i osłona przy filtrze. Foto niebawem :naughty:

20150517_200519_HDRs_zpsy868ghzi.jpg

EDIT 03.06.2015

Wczoraj przy przebiegu prawie 183kkm zrobiłem czyszczenie misy i smoka olejowego. Przed zdjęciem została zalana płukanka Liqui Moly Profi - po zdjęciu misy okazało się, że oczywiście cały syf jest na ściankach, a smok wygląda średnio (sitko przysyfione), więc był to ostatni moment na zrobienie tego czyszczenia. Oczywiście okazuje się, że płukanka działa równie skutecznie co królicza łapka przy kluczach... Więc opowieści o tym, że przez płukankę jakoby miały się odrywać syfy i zatykać smok to opowieści z krypty. Ten nagar olejowy nie chce schodzić nawet przy użyciu profesjonalnej chemii na stole myjącym i myciu tego pędzlem myjącym z dyszą z podawaniem chemii. Oczywiście dostęp do misy tragiczny - dobrze wiedzieć o tym, że dwie śruby ukryte są pod kołem zamachowym.

20150702_181104_HDRs_zpsaafdtfxt.jpg

Zdemontowany smok do czyszczenia

20150702_181143_HDRs_zpsfu15ougm.jpg

widok zębatek pompy olejowej

20150702_181235_HDRs_zpsfpsmwrfx.jpg

Misa już po czyszczeniu z osadu.

20150702_182641s_zpsgjaumcfp.jpg

Pogratulować temu co zalecił do tego silnika Castrol Long Life i jego wymiany co 30kkm :facepalm:

Ja zalewam Liqui Moly 5W40 Synthoil i jest OK :thumbup1:

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...