Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprężarka załącza sie a nie wieje chłodem


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema do tej pory miałem problem z wentylatorem klimatyzacji .Dziś wymieniłem wentylator na sprawny ale po właczeniu klimatyzacji wiatrak nie startuje .

co jest?
a jeszcze lepsze jest to że koło spręzarki kreci sie z paskiem normalnie a po załączeniu klmatyzacji sprężarka zasprzęgla ale nie wieje chłodem .

Gdyby nie było czynnika to sprężarka by nie zasprzęglała . dobrze mówie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli masz czynnik chlodniczy,to problem w samej sprezarce,nie twozy wysokiego ciśnienia a w takim przypadku czujnik cisnieni nie wlaczy wiatraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak czy siak trzeba udać sie do serwisu

błedów w klimatroniku 0.0

Mała ilość czynnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność układu i ilość czynnika . Jak mało to nie będzie chłodu i można zepsuć sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale sprężarka sie załącza a wentylator nie starture a jest na 100% sprawny bo wymieniałem go tydzien temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale sprężarka sie załącza a wentylator nie starture a jest na 100% sprawny bo wymieniałem go tydzien temu

Sprawdź bezpiecznik 40 pod kokpitem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik był spalony .ale to przez skonczone szczotki w starym wentylatorze po wymianie na nowy wymieniłem też bezpiecznik i dalej nie startuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik był spalony .ale to przez skonczone szczotki w starym wentylatorze po wymianie na nowy wymieniłem też bezpiecznik i dalej nie startuje

Jeżeli 40 jest ok to co widzę wg schematu to jest jeszcze 5 amperowy zasilający cewki przekaźników odpowiedzialnych za pracę wentylatora (I i II bieg) , jak on bedzie spalony to tez wentylator nie pójdzie, trzeba go zlokalizować , wydaje mi się że jest gdzies koło 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,miałem podobna sytuacje ,niby wszystko ok a jednak nie chłodzilo,okazało sie ze to jednak spreżarka.Wiec zaczeły sie poszukiwania jakiejś uzywki i ręce opadają co ludzie pisza na necie.Moja prosba jest taka ,moze mi ktoś podac numer spreżarki jaka powinna byc w Audi A4 96r 1,9 TDI AFN ,z góry wielkie dzięki za info,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...