Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne szyby nie działają


mateusz020393

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem na początku beżącego roku a4 b6 z 2002r silnik (AWX). Od samego poczatku uzytkowania auta spotkałem sie z nastepujacym problem:

Auto posiada 4 elektryczne szyby i problemem jest to ze dwie przednie szyby czasem przestaja dzialac, nie mozna ich podniesc ani obnizyc, natomiast tyne cały czas dzialaja bez zarzutu. Najgorsze jest to ze np szybe moge sobie opuscic do samego konca, a po chwili nie da sie juz jej podniesc i trzeba tak dojechac do celu... wczoraj musialem tak jechac prze okolo 30 km, a gdy dojechalem na miejsce, na szczescie szyba spowratem zaczeła dzialac i udało ją sie zasunąć. jest tez np tak, ze w jeden dzian dzialają normalnie a na drugi dzien juz w ogóle. Moje pytanie brzmi co moze byc tego przyczyną?? mechanik ktorego o to pytałem nie wiedzial co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przyciskiem masz problem, a sprawdzałeś, czy wówczas szyby normalnie się podnoszą i opuszczają podczas zamykania auta? Trzeba wykluczyć mechanizm albo przyciski w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mechanizm podnoszenia szyb już się kończy? Podczas pracy jest cicho czy coś chrobocze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pracy jest cicho, jak dla mnie wydaje mi sie ze normalnie...

"nitro" chodzi o domykanie szyb z pilota? bo ja tego nie mam. poprostu zamykam auto i szyby zostają opuszczone jak były... problem ten dotyczy przycisku rowniez u pasazera, gdy szyby sie zawieszą to nie da rady nimi sterowac zarowno z pozycji kierowcy jak i pasazera, mówiąć w prost, nic nie da sie zrobic aby je zasunąc. Po pewnym czasie zaczynają funkcjonowac normalnie ale tylko na jakis czas. natomiast tył działa tak jak powinien.

Jest tez taki szczegół, ze np podczas tej usterki naciskam przycisk to slychac tam pod nim w panelu tych przuciskow takie jakby "odbicie, klikniecie"... nie wiem jak to ująć w słowa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz domykanie - przytrzymaj długo przycisk zamykania to szyby się będą zamykać, a podczas trzymania otwarcia - otwierać. Jeśli nie działa, to musisz to zakodować za pomocą VAG. Sprawdź też po przekręceniu kluczyka w zamku i trzymaniu go w pozycji zamykania. Jeśli obie szyby idą idealnie, to zająłbym się przełącznikiem i sprawdził kable w przelotce między drzwiami, bo mogły popękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem to domykanie szyb i wszystko dziala poprawnie. Tylko szczególem jest to ze gdy to robiłem szyby dzialaly normalnie wiec nie wiem jak z tym domykaniem bedzie w czasie gdy te sie ''zawieszą'' (ale na pewno bedzie okazja do sprawedzenia). Sprawdziłem tez kable w przelotce i okazało sie ze dwa są przerwane: jeden niebiesko-zolty, a drugi brązowo-zielony. na pozostałych kablach jak i na tych przerwanych nie ma sladów przetarc czy innego zuzycia. Przeczuwam ze uszkodzone kable sa od głosnika w drzwiach kiero (nie działa) i moze od ostrzegawczych swiateł drzwi bo w obydwu lewych nie swiecą. Jeszcze dzis postaram sie to polutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się bardziej wypchnąć te przewody i sprawdź je dokładnie. Najlepiej zdejmij tapicerkę, odkręć głośnik i wtedy sprawdź. Zrób też test z tymi szybami , jak Ci się zablokują.

A pytanie z innej beczki - podczas tego "zawieszenia się" szyb, z przełącznika od strony pasażera działa normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminuj problemy po kolei - zacznij od tych przewodów w drzwiach kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej te grube kabelki lecą.Czasem potrafi trzasnac w środku izolacji i ciężko znaleźć.W naszych wiekowych autach najlepiej te w słupku wszystkie wymienić bo za chwilę następny walnie i tylko w koło rozbierać trzeba.

Ja wywaliłem kostki że słupka i w peszlu poszła nowa wiązka w stylu przelotowym a w osłonie wyparlem zatrzaski wezykami podcisnieniowymi i trzyma osłonę git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada nastepująco:

Przerwane kable byly tak jak przypuszczalem od glosnikow, połaczylem je, glosniki dzialaja, natomiast problem z szybami nie ustapił. Wczoraj gdy kolejny raz sie ''zawiesily'' sprobowałem je domknac z kluczyka, niestety zadna z szyb nie zareagowała ani przód ani tył. Dzis postanowiłem zajrzeć do modułu komfortu. Jak sie okazało styki w tej duzej kostce były troche zasniedziale wiec przeczyscilem je i posmarowalem wazeliną. Usterka jak na razie nie wystąpila.. zobaczymy co bedzie jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem od strony kierowcy w dół działa normalnie,do góry trzeba mocno z przycisk trzymac ,a czasami mawet to nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze masz wyłączniki do czyszczenia i konserwacji. Skoro po mocnym dociśnięciu działa to brak styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety problem dalej nie ustapił... nie wiem, może to wina modułu..?

Najlepiej to moze jesli masz mozliwosc to na zasadzie podmiany silniczka szyby z innego auta, tylko dziwna sytuacja ze 2 na raz do wymiany by byly? kierowca i pasazer??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem dalej nie ustapił... nie wiem, może to wina modułu..?

Najlepiej to moze jesli masz mozliwosc to na zasadzie podmiany silniczka szyby z innego auta, tylko dziwna sytuacja ze 2 na raz do wymiany by byly? kierowca i pasazer??

Witam mam podobny problem,nie dziala przycisk podnoszenia szyby tzn nie dziala tylko lewy przod szyba i tylko w pozycji 1 w pozycji 2 <zamykanie szyby do konca> jest ok.Czy mozna naprawic jakos ten wylacznik, czy tylko wymiana i jak sie do nich dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia:

- błędy na VAG w module komfortu

- wiązka w harmonijce drzwi

Można jakoś naprawić wyłącznik i na forum jest poradnik (chodzi tam o blaszkę), ale nowy nie kosztuje wiele :)


W celu jego wymiany musisz zdjąć tapicerkę drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wiazka w harmonijce drzwi. Banalnie sie naprawia.

Zdemontuj panel drzwi.

Zdemontuj glosnik.

Poluzuj harmonijke gumowa od strony auta. ( od drzwi nie trzeba a trudno sie zaklada)

Wypnij kostke wiazki od strony auta.

Odepnij dwa pierwsze plastikowe mocowania wiazki Kabla w drzwiach.

Pociagnij delikatnie za kostke.

Przciagnij harmonijke I wszystko widoczne jak na dloni.

U mnie uwalone byly 4 kable chociarz otulina byla ok.

Miernikiem sprawdzilem wszystkie czy przwodza.

Edytowane przez Gpdexter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...