Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

miską olejowa jak sciagnać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z ściągnięciem miski olejowej w silniku 1.8T AEB. Swoją drogą to uznanie dla konstruktora za super rozwiązanie miski. Odkręciłem wszytkie sruby, miska rusza się od strony zderzaka nawet lekko ale od strony skrzyni coś jak by ja trzymało chodź da sie przesunąć do przodu. Ale jak przesunę do przodu to już sie blokuje i nie porusza. Jest jakiś motyw o którym zapomniałem. Już drugi dzień walczę i przegrywam. :facepalm: Wie ktoś

Opublikowano

Na łączeniu miski ze skrzynia sa dwa otwory i w nich sa wie sruby jeszcze pewnie one trzymają.Sanki jest tez najlepiej zdjąć bo się umordujesz.

Edytowane przez sawul

Opublikowano

a dużo jest roboty ze sciągnięciem sanek???

Opublikowano

pakujesz lewarek pod skrzynię i sprężarke klimy i odkręcasz śruby lub tylko luzujesz do połowy i silnik unosisz na lewarkach do góry i też miska zejdzie i patrz na wentylator żeby nie urwać jak będziesz podnosił .

Edytowane przez sawul

Opublikowano

Tylko po zdjęciu i montażu sanek chyba trzeba na zbieżność jechać... a i roboty z odkręceniem nie jest tak malutko.

Opublikowano
  • Autor

Nie wiedziłem że w tych otworach sa śruby, jutro po robocie spróbuje poszukać w tych otworach i jak sciagne to dam znać. dzieki

Opublikowano

Nie ma za co.

Opublikowano
  • Autor

A wiec mieliście rację chłopaki są dwie śrubki od strony skrzyni które widać dopiero po obróceniu wału korbowego. Jak sie obraca wałem to trzeba patrzeć na koło zamachowe bo ma wyciecie w jednym miejscu i po kolei przestawiać na każdą ze śrub. Ja wał obróciłem wrzucając piąty bieg i lekko pchnąć. Do wyciągnięcia miski to odkręciłem tylko sanki z przodu ( nie wiem co bedzie przy zakładaniu czy z tyłu też trzeba sanki odkręcić). Może to komuś sie przyda w podobnej pracy.

A nie wiecie czy uszczelkę pod miskę (metalowo-gumowa) smarować jakimś silikonem temperaturowym czy nie? :)

Opublikowano

A wiec mieliście rację chłopaki są dwie śrubki od strony skrzyni które widać dopiero po obróceniu wału korbowego. Jak sie obraca wałem to trzeba patrzeć na koło zamachowe bo ma wyciecie w jednym miejscu i po kolei przestawiać na każdą ze śrub. Ja wał obróciłem wrzucając piąty bieg i lekko pchnąć. Do wyciągnięcia miski to odkręciłem tylko sanki z przodu ( nie wiem co bedzie przy zakładaniu czy z tyłu też trzeba sanki odkręcić). Może to komuś sie przyda w podobnej pracy.

A nie wiecie czy uszczelkę pod miskę (metalowo-gumowa) smarować jakimś silikonem temperaturowym czy nie? :)

Uszczelki niczym nie smarujesz zakładaj i skręcaj.

Opublikowano

Do wyciągnięcia miski to odkręciłem tylko sanki z przodu ( nie wiem co bedzie przy zakładaniu

jak będziesz skręcał sanie z przodu,to zobaczysz otwory montażowe-najlepiej wepchnąć w nie z jednej i drugiej strony sań kawałek rurki o średnicy tych otworów i można wtedy skręcać śmiało

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.