Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę logów 1.8T


djzuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją B5 1.8T AEB. Rocznik 95, przebieg 80500km, gaz STAG od 15000km. Autko muli, faluje na wolnych na zimnym, po zapaleniu potrafi zmulić i zgasnąć na benzynie. Na ciepłym silniku na lpg śmiga dosyć dobrze (czasem zdarza mu się zamulić ok 2500-3000obr, powyżej idzie dosyć dobrze, aczkolwiek nie czuć tych 150KM), natomiast na benzynie muli praktycznie cały czas (najlepiej chodzi po odpięciu klemy i jazdy bez lpg).

Logi na gazie: http://vaglog.pl/log_215277.html

Logi na benzynie: http://vaglog.pl/log_215278.html

Błędów brak, poza jednym 00561 (pewnie pojawił się wtedy gdy nie bardzo szarpie przy jeździe na zimnym na benzynie). Na moje niefachowe oko, lambda coś świruje. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że lpg rozjeżdza CI adaptacje sterownika, zdejmij na chwile kleme i od razu zrób logi na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że lpg rozjeżdza CI adaptacje sterownika, zdejmij na chwile kleme i od razu zrób logi na pb.

Logi po odpięciu klemy:

- benzyna: http://vaglog.pl/log_215289.html

- lpg: http://vaglog.pl/log_215290.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kasowaniu adaptacji logi wyglądają o wiele lepiej, chyba jest to odczuwalne w jeżdzie? na pb jest jakieś zawahanie przy 2,5-3 tyś obr a dalej w miare poprawnie, na lpg tez wygląda całkiem nieźle, pewnie na lpg trzeba dostroić niskie i średnie obciązenia żeby nie rozjeżdzało adaptacji sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kasowaniu adaptacji logi wyglądają o wiele lepiej, chyba jest to odczuwalne w jeżdzie? na pb jest jakieś zawahanie przy 2,5-3 tyś obr a dalej w miare poprawnie, na lpg tez wygląda całkiem nieźle, pewnie na lpg trzeba dostroić niskie i średnie obciązenia żeby nie rozjeżdzało adaptacji sterownika.

Dokładnie tak:) w pon powymieniam wszystkie filtry, odepne kleme, pojeżdżę z 50km na benzynie i pojadę na regulację:) dam znak co i jak

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura w dolocie albo odmie, z czasem korekty ci się rozjezdzaja i jest jak jest, sprawdź wszystkie rury i węże pod kolektorem ssacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem rozbierać po kolei dolot, począwszy od filtra powietrza i tu juz znalazłem pierwszy problem. Gumowa rura wychodzaca z pokrywy filtra powietrza byla podwinięta od dołu, być może to będzie rozwiązaniem problemu. Będę też jutro zakładał wskaźnik doładowania turbo, gdzie najlepiej się wpiąć? Jakie podciśnienie na jałowym, a jakie ciśnienie podczas jazdy powinien wskazywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-0.8 na jalowym srednio powinno byc, pelen but 0.6b do okolo 5tys obrotow potem powinno spadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się wpiąć? W wężyk idący do dv wepnę się trójnikiem, będzie ok?

Edytowane przez djzuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego i jak tam ciśnienie ? ile masz ? bo porównuje swoje logi do twoich i mam bardzo podobne.. ale nie wiem właśnie ile u mnie jest.. przymierzam się do zakupu turbo boosta ale na razie mi nie wychodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tego w AEB ani rusz tak naprawde bo inaczej nei sprawdzicie czy dobrze dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem właśnie a w logach niestety w AEB tego się nie sprawdzi..:-/ a jak jest np 0,3 to co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 0,5-0,6 bar, więc ok. Znalazłem tylko jedną nieszczelnośc, zaraz przy filtrze była podwinieta nta gruba rura. Poprawilem, wymienilem profilaktycznie wężyki podciśnień oraz zawór DV (na oryginał) i zaraz po zapięciu klemy szedł super, równo, szybko, no super. Niestety jechalem teraz trasę do Olsztyna i spowrotem i już po kilkudziesięciu km zaczeło go trochę mulić na lpg a na benzynie szarpać, a co gorsze jak go zgaszę na lpg to bardzo trudno jest go potem odpalić, jakby paliwa nie dostawał. Wybieram sie jutro do gaziarzy, bo podejrzewam, że instalacja jest za ubogo ustawiona i komp swiruje:/ co na ten tenat myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem kiedyś że jak zgasiłem i zaraz chciałem uruchomić silnik to musiałem dłuuugo kręcić bo wtryski gaz mi przepuszczały i odpalałem na gazie i benzynie..i się zalewał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (albo stety) raczej wtryski odpadają, bo co by do tego miała poprawa po odpieciu klemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...